Uzgoj tartufa

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Avatar
UrbanaFarmaMikic
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 06.05.2023, 21:35

Re: Uzgoj tartufa

Post Postao/la UrbanaFarmaMikic »

Veoma je komplcirano uzgajati tartufe, treba misliti na milion stvari...Vrsta drveća,vrsta tla,ph zemlje itd. Za sadnju tartufatrebas okupiti nekoliko profesionalaca oko sebe da bi se utvrdilo jel moguce uopce uzgajati tartufe na zemlji koju posjedujes. To sam i ja planirao nekad u buducnosti jer mu zvuci kao dobra investicija koja ce se kad tad isplatiti. Procitao sam ovu KNJIGU i preporucio bih svakom posto ima dosta korisnih informacija.
slika
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Uzgoj tartufa

Post Postao/la huana.meri »

samo da nadodam, imam tartufara s kojim slabo tartufarim, spasio sam ga, a u tartufe idem kad budem imao love za sadnice...
pozitiva velika u RH je da kad otvorite oglasnik, imate ozbiljnog čovjeka koji konačno sada prodaje mikorizne sadnice više vrsta drveća...
imam i broj njegov samo mi glupo da ga kačim tu, ima čovjek oglas na njuškalu koliko se sječam, iz V goriceje ili vrbovca, tu negdje pored ZG ako se nevaram....
evo da neserem i nekompliciram, Davor Gašpar se zove, broj je vidljiv čim goglate....
znaći lik nije diler nego baš mother fucker micorize, prićao sam s njim, ima šta vam srce poželi i to za cijene od 7 e mislim, jeftinije od ikakog uvoza, a ima sve pro papire, šta treba, samo deri miško kad kreneš...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori