Kad ako ne sad?

Proširimo horizonte
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kad ako ne sad?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ninti je napisao/la: 23.04.2023, 17:41 Sjajno si sve rastumačio, ulijeva nadu takvo razmišljanje. Tjera me da vjerujem da sam samo ja za svojim volanom  pa makar kolektivna svijest bila zatrovana do te mjere da nas sve skupa odvede u transhumanističku distopiju.
Možda ako ih ignoriram, neće imati utjecaja na mene? A ček, nije li to ono što mase rade, ignoriraju činjenici da postoje neke zle sile koje orkeatriraji veliki dio nasih života? Pa se onda cijepe 25x jer "misle na druge" ali u isto vrijeme se ponašaju ko nazi oficiri.
Razlog ignora mase je vise u nesvjesnoj hipnozi i neznanju nego u svjesnom ignoru spoznatog. Iako im se desava sve ispred nosa javno, masa nije svjesna, izgledaju i funkcioniraju kao da su budni ali velikim djelom sebe spavaju. U takvom su psiholoskom stanju da ih se nemoze samo tako probuditi, ni nemogu prihvatiti realnost da im pokazes sve cinjenice. Sjeti se Nea u sceni dok nije mogao prihvatiti kad mu je Morpheus pokazao sta je matrix, poceo je gubiti svijest, poricao sve, povracao je od muke i onesvjestio se. To je jako realno prikazano. https://m.youtube.com/watch?v=O5b0ZxUWNf0
Jedan spektar istine u domeni zla toliko je tezak za prihvatiti da moze psiholoski povrediti kroz zestok i trajan ptsp i psihozu. Zato se psiha brani, izolira svijest i podsvijest, filtrira ono sta moze razumjeti i s cim se moze nositi od onoga s cim nemoze, stvara zidove i odjeljke. Prosjecan covjek misli da poznaje sebe i koristi potpunu svijest kroz svoj svakodnevni zivot ali istina je da skoro pa spava i luta na autopilotu.

Kad vidis sve gluposti i ocite izdaje sebe koju masa konstantno radi, to nije nuzno jer su svjesno zli, vecina ih je u hipnozi nesvjesna sta radi, nesvjesna ozbiljnosti posljedica svojih odluka i djela. Matrix zeli da mislis da su svi svjesno zli, da ih zato mrzis, zeli da mislis za ono sto sotona radi kroz nesvjesne ljude da su za to krive duse kojima pripadaju ta tijela. Dusa nemoze biti zla, samo njezina sjena moze, ego moze provoditi zlo, a ego moze toliko nadvladati autenticnost duse da u covjeku moze biti skoro potpuno odsutna. Kad je dusa odsutna nema svijesti, tijelo i psiha su tada marioneta na koncima automatskih prirodnih sila tijela/ega/okoline, i zla, ovisno o tome koliko mu se otvori vrata, proda sebe.

Zato netreba nista shvacati strogo osobno, nikoga osudjivati za nista. Kad bi uspjela sagledati citavu siru sliku nekoga zbog cega je takav otkrila bi da bi i ti bila takva na njegovom mjestu s istim razlozima vezana uzrocno posljedicnim lancem.

Ne brini za transhumanisticku distopiju, u nekoj mjeri desava se i desit ce se najgore stvari. Nekima od nas 8 miljardi to treba, postoji razlog zbog kojih ce to prozivljavati i zbog kojih ce to biti manifestirano na ovom svijetu, negdje u nekoj kolicini. U svakom ekstremu zla je uvijek tockica dobra i u svakom ekstremu dobra je tockica zla. Nije na nama da forsamo na kolektivnu realnost svoju vlastitu sliku kako bi trebao izgledati nego spoznati sebe, koracati svojim putem i dozvoliti drugima da koracaju svojim na svoj nacin, kroz svoj tempo i proces samospoznaje.

Bitno je otkriti u sebi ono sta je realno, jer realnost ne zahtjeva od nas da vjerujemo u nju, samo lazi trebaju uvjeravanja. Realnost postoji, fizicka i duhovna. Autenticnost duse je realnost, a licnost ega (sacinjena od raznih iskustva, emocija, perspektiva i uvjerenja) je iluzija. Dusa zahtjeva svoju realnost, a maska ega moze biti toliko teska da je gusi. Ne zelis "ubiti" ego, on ima svoju funkciju i most je za interakciju s ovim svijetom. Ego je dobar sluga ali los sef. Sve treba biti u balansu.

Druga bitna stvar, mozda i najbitnija, matrix kontrolira um forsanjem binarnog odgovora na svako pitanje, sa da ili ne, lijevo ili desno, gore ili dolje, dobro ili zlo... Realnost nije binarna, svaki odgovor, svaka istina, sve je unutar spektra. Da u tom i tom smislu ali i ne zbog toga i ovoga iz takve i onakve perspektive. Taj nacin razmisljanja onemogucava programiranje psihe, hipnozu, i ogromno siri lampu svijesti unutar sebe i uokolo. Znaci nadji balans izmedju teskih istina kojih si svjesna i fokusa na dobro. Ignor nije rijesenje, niti je rjesenje usmjeriti svoju paznju konstantno na svaku glupost i tezinu koju martrix propagira. Znanje je moc, zbog njega ti i ja uspjeli smo izbjeci psyop od zadnjih 3 godine i naslucujemo buduce.

Moje objasnjavanje neceg zato cesto zvuci kontradiktorno. Npr. rekao sam da je za mene ovaj svijet iluzionarna zamka/vr skola, ali sam i rekao da smo Zemlja mi, fizicki i duhovno, u realnosti.

U kojem smislu je ovaj svijet nestvaran? U smislu odraza sebe u ogledalu, odsjaja svjetla od uglancanog metala, sjene od realnog. Sta je onda to realno na cemu se temelji odraz, odsjaj, sjena? Dusa, duh, duhovno.
Igraci u ovoj "igrici" su realni karakteri, izrazeni kroz razne oblike odredjenih funkcija i sposobnosti potrebnih za igru. To je kreirao igru? Zraci se iz duha prirodno, vjecno, kroz odredjene zakonitosti, matematika, fizika. Koja je svrha igre? Samospoznaja kroz iskustva, izrazaj sebe kroz vlastitu umjetnicku kompoziciju, glazba, ples, rast.
U kojem smislu je ovaj svijet zamka iluzije? U smislu vezanja sebe za nestvarno. Uvaliti sebe toliko u pricu ega i senzacije igre da se izgubi svijest, osjecaj za realno, stavi se toliko sminke na sebe da se ne prepoznaje odraz duse. U smislu predavanja odgovornosti za svoju kompoziciju, odluke i djela nekome drugome koji te onda vozi i oblikuje po svojoj volji, koristi tvoju kreativnu energiju za svoje kreacije. Zamka je jer te zlo mami da mu se prodas, nudi ti sve sto zamislis i pozelis, ispunjenje strasti, zelja i pozuda. (Scena gdje Reagan u restoranu prodaje sebe i citav zion agentu u zamjenu za neki status unutar matrixa zahtjevajuci zaborav i nesvjesnost istine da bi mogao nesmetano uzivati masturbirajuci osjetila i zadovoljavajuci ego).
https://m.youtube.com/watch?v=vkvdAznoFqY
Svi se prodamo, neki vise neki manje, pa se vadimo van, natrag se otkupljujemo kad spoznamo tezinu posljedica vlastite gluposti, kad spoznamo pravu cijenu.

Sta je onda za mene matrix? Nacin za iskoristiti energiju koju masa baca i jeftino prodaje uokolo bez svijesti, a nemaju svijesti jer su ju trejdali za iluziju. Eto, to je to, nista strasno, mi imamo svoje nacine za orati zemlju, loviti ribe, itd. Tako i na makro razini matix je kombajn za zetvu zita koje hrani neke tamo. Svaki program je alat, AI je alat, matrix je alat koji netko koristi. Kad se odlucis buditi i ne zlostavljati svoju dubinu, svemir je na tvojoj strani. Postajes brza riba koju je tesko uhvatiti, ptica koja preljece sve preprike.



Ninti je napisao/la: 24.04.2023, 12:08
Po meni je itekako mijenjanje autentičnosti duše npr "moja odluka" da nemam djecu (što smatram božanskim iskustvom neizmjerne ljubavi) jer su te ZLE SILE sile hakirale i taj segment naših života - otimaju nam djecu što školstvom, što cjepivima.. mene to itekako boli i osjećam se bespomoćno masu puta

Eto samo taj detalj još.
Ti si DOBRA SILA, koja hakira zamisao zlih sila o usmjeravanju i ogranicavanju nasih zivota. Nisi bespomocna, imas moc, koristi ju, imaj povjerenja u sebe, u dobro, u skriveno vodstvo svemira koje te iz pticje perspektive vodi po putu kroz gustu mracnu i nepredvidljivu sumu. Vjeruj u vlastiti duh koji zna kuda i kako, u snagu predaje svog znanja djetetu koje je jace od matriksove indoktrinacije. Ako osjecas u dubini svog srca da trebas imati djecu i manifestira ti se mogucnost, ako ti se otvore vrata... onda nemas sta razmisljati nego proci kroz njih, uciniti to, riskirati sve za to. Nemozes promjeniti tu potrebu ako je s najdublje autenticne dubine. Mozes potiskivati u podsvijest ali to je skrivanje djelova sebe od sebe, zavjesom ega sastavljenog od racionalizacija, straha, mrznje, srama, uvjerenja o slabosti i nemogucnosti. Znaci ne zeljeti manifestirati potpunu autenticnost duse.
Nista nije nemoguce, nisi svjesna svih skrivenih puteva koji ti se mogu otvoriti u trenutku kad to treba ako treba, ako je u skladu s djetetovim putem. U svakom organu sistema nalaze se ljudi poput tebe koji ti mogu pomoci zaobici program i lazirati kod. Znam ljude koji su uspjeli nekako izbjeci ustrcavanje otrova u svoju djecu, ali da i ne uspijes nije kraj svijeta. Ja sam ispikan svime, odrastao uz programe matrixa uz spavace, trebao sam biti kao oni da bi ih sada mogao razumjeti. Nije poanta potpuna zastita. Potpuna sigurnost gusi slobodu, duh. Oduzima bitna iskustva koja se dobiju spoznavanjem zla... a vidis, zlo, nas najveci neprijatelj je najveci ucitelj.
Odgovori