Ben Fogle - Ljudi od divljine

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Odgovori
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Svi koji razmisljaju o samostalnom zivotu u prirodi podalje od ljudi trebali bi pogledati veoma inspirativne i motivirajuce price ljudi koje Ben Fogle pronalazi po cjelom svijetu.



bio je i u hrvatskoj https://m.imdb.com/title/tt11694470/
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la huana.meri »

u RH ima preko pola miliona srvajvla koji imaju još gore uvjete nego ovi snimaju...ja mislim da smo mi neunistivi...
u svakom slavonskom selu imate ovakav gadan srvajvl....neznam kako je dolje južnije, al moguće sve tužnije...
od bježanja nema ništa, treba raditi na promjeni svijesti i načinu života u skladu sa tehnologijom koja je čista, vezati se uz druge a ne razjedinjivati
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Ninti »

Odgledala sve Ben Fogle epizode i mogu ti reći da su ti svi ljudi poprilično oštećeni, bivši burn-out likovi koji bježe od nečeg.. podržavam, instinktivno osjećaju da priroda liječi i da im može pomoći, ali ne treba svima takav krvavi, pustinjački život
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Bolje biti ostecen burn-out lik koji ima nekakve sposobnosti raditi s rukama i koji preferira svoje zdravlje i principe nego biti gradski zombij na tabletama s maglom u ocima i potpunom prazninom iznutra koji nezna raditi nista osim jedne specijalizirane monotone gluposti.

Ima svakakvih ljudi u epizodama, mnogi od njih vidno bljeste od dusevnog zdravlja i zive takav zivot s lakocom i srecom bez ikakvog mucenja... zato preporucam pogledati.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Ninti »

A bolje.. khmm a bolje biti gradski svjetionik kao mišak i mnogi drugi, nego seoski zombi koji se iživljava na životinjama i ukućanima, a zna s rukama raditi ko zmaj!

Zar ne vidiš da ta tvoja podjela na selo/divljina/grad nema smisla?
Živjela sam posvuda i mogu ti reći da sam baš u gradu srela najkreativniju, ako želis - naj vise produhovljenu ekipu nego igdje drugdje.
Varijacija ima mnogo, zato je ta podjela besmislena.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ne kazem da na selu nema idiota i ne kazem da je sve bajno krasno uvijek sam sa sobom bez ikoga... ja ti samo kontriram na tvoju krajnju izjavu "da su ti svi ljudi poprilično oštećeni, bivši burn-out likovi koji bježe od nečeg" i sad vode "krvavi pustinjacki zivot". To nije istina, to je izolirana krajnost, kao sto nije istina da su u gradu svi zombiji, takodjer to nisam rekao. Pretpostavljas sta mislim i govorim a ne mislim to i ne govorim.

Nije za sve zivot van komfora grada, vecina nema sposobnosti ni mogucnosti ni volje ni svrhe za svoj zivot da ode van grada, i kao sto kazes bolje je za mnoge osvjestene da ostanu u gradu kao svjetionik, ako to uspjevaju svaka cast. Ali taj komfor ima svoju skrivenu cijenu.

Ima itekako smisla podjela na selo/divljina/grad i razlike su kao noc i dan... upoznao sam mnoge ljude koji su to shvatili i preporodili se van grada i znam mnoge ljude koji bi sve dali samo da mogu otici iz grada a nemaju kuda i financijske mogucnosti, pa cekaju i stede novac radeci sranja zbog kojih bi se najradije objesili.

Reci cu ti ovo...uvijek kad moram do zagreba veselim se sto prije otici jer je takav pritisak da si zelim mozak izvaditi iz lubanje. U bilo koji veliki grad da dodjem to je u prenesenom znacenju smetliste, kanalizacija, krletka, zatvor, supresor zivota, zdravlja i svijesti, komforni zatvor za crpnju energije i eksploataciju duse. Svi zure nekud kao stakori, nemaju nikakvo slobodno vrijeme za sebe, rade ko konji i jos brze potrose i onda idu u dugove jer ne stignu pratiti tekuce troskove i postaju svi odreda duznicki robovi iscrpljene srzi. To je za mene pakao i iznimno mi je zao svih tih ljudi koji to moraju trpiti... a nisu ni svjesni da im je tako, niti neznaju koliko se bolje mogu osjecati, sta je uopce zivot. Ne osudjujem ih, smatram ih zrtvama koji zrtvuju sami sebe neznajuci za bolje.

No u gradu ima puno prilika nesto zaraditi, naci svoju ekipu, predmete interesa, ljubavnog partnera, puno je intelektualaca, ljudi koji razmisljaju sire, itd.
Na selu je hrpetina ljudi niskih mentalnih kapaciteta i trosi se mnogo alkohola, sigurno bi otisli sa sela u grad da imaju obrazovanje i da mogu konkurirati ovima u gradu i ziviti kao oni.

Bez obzira na to, grad ubija, priroda ljeci... grad iscrpljuje, priroda puni... grad potiskuje, priroda siri. Svaka cast svjesnim i zdravim gradjanima koji se uspjevaju oduprijeti nasilju nezivota u svojoj okolini ali ne hvala... nema tog komfora i bilo cega sta mi moze ponuditi da izaberem tamo zivjeti... kao zauvijek, no pristao sam i pristao bih opet biti privremeno, jer nasao sam ljubav svog zivota u gradu s kojom sam se odselio prvom mogucom prilikom, van grada i van sela, u prirodu a opet blizu svega.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Ninti »

Zapravo ja uopće ne propagiram život u gradskom kavezu bez dodira s prirodom, niti živim takav život, negdje sam u sredini.. već me nešto u tvojim postovima iznerviralo. Nisam sigurna što točno.. možda tvoj stav "ispravnosti", vidi me kako sam dobar i dobro živim sve po ps-u pa što vi zombiji čekate.. ne znam, ali imam potrebu kontrirati ti pa makar i kontrirala sebi haha

Podsjećaš me na one self-help knjige koje kad čitaš bude ti još teže jer ti nameću da MORAŠ biti sretan all day every day što je neizvedivo ali slažem se da treba počistiti smeće koje akumuliramo i nosimo kroz život no i za to postoji tajming.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ninti je napisao/la: 12.04.2023, 11:34 ... već me nešto u tvojim postovima iznerviralo. Nisam sigurna što točno.. možda tvoj stav "ispravnosti", vidi me kako sam dobar i dobro živim sve po ps-u pa što vi zombiji čekate..
Ne, to je samo jos jedna od tvojih projekcija, razmisli jos malo zasto te trigerira, cemu to pruzas veliki podsvjesni otpor, nema veze samnom vec sa stvarima u tebi koje se osjecaju ugrozene.
Ne velicam sebe i ne osjecam se superiornije. Sve sta pricam je na temelju empatije a ne zbog ponizavanja drugih pobogu. Zelim da se svi izvucu iz tezina i da zive sretni, to je vjerojatno moja "sebicna" zelja na koju nemam pravo jer moram prihvatiti da su svi kakvi jesu. Ali ono sta primjecujem je snazan podsvijesni otpor svih koji zive u svojim tezinama ali ne zele se mjenjati... logicno je na neki nacin da cu biti popljuvan jer na neki nacin moje sugestije su agresija na volju drugih, na volju parazita na drugima. Btw. thnx na reakcijama, ucim korisne stvari kroz to.
Avatar
djek_D_ripper
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 16.04.2011, 13:37
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Ben Fogle - Ljudi od divljine

Post Postao/la djek_D_ripper »

Gledala sam jedno vrijeme redovito, al sam propustila epizodu u kojoj je bio kod nas.
A u sjećanju mi je ostao onaj lik što je imao predivnu livadu i alisauzemljičudesa smanjenu nastambu, ja ne bih nikad mogla zivjeti u necem tako sičušnom, ali sam bila zadivljena livadom i time koliko je on izgledao sretno u toj svojoj nastambi :)
E, osim njega, najdraži mi je bio deda koji je živio sam i sam izgrađivao drvene kolibe, sve trupce sam slagao, bas za diviti se.
Odgovori