Magične gljive i tartufi

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Danchi22
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 13.04.2023, 20:34

Magične gljive i tartufi

Post Postao/la Danchi22 »

Pozz ekipa , zanima me dali je netko naručivao preko interneta one tartufe iz Nizozemske kakvo je stanje sa time u Hrvatskoj legalno ili ilegalno? Vidim da svi ti web shopovi salju po cijeloj EU
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Magične gljive i tartufi

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

promet iz holandije se bolje pregledava. smatram da ti je sigurnije naci shop u nekoj drugoj drzavi ili uopce ne narucivat ako ti nije neophodno. povremeno puste psa da pronjusi, kako vanjski promet tako i lokalni, tako da pazi sta narucujes. ja osobno nemam dobra iskustva sa narucivanjem iz holandije.
Danchi22
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 13.04.2023, 20:34

Re: Magične gljive i tartufi

Post Postao/la Danchi22 »

Vidim da u Španjolskoj i Poljskoj imaju one gotove grow kitove npr Golden Teacher neznam kako onda to funkcionira takoder salju po cijeloj EU cak sam nasao u Austriji imaju one spore sryinge za kupit i poslat o
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Magične gljive i tartufi

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

mislim da ljudi ovde na forumu teze izradi iz printeva (ili grain2grain). na taj nacin cijeli proces dobiva veci znacaj, te dobivas vise prostora za ucenje, istrazivanje i eksperimentiranje. nisam koristio grow kitove ali pricekaj da netko drugi naidje sa odgovorima. gotov grow kit je vec kolonizirani substrat kojem trebas dati odgovarajuce uvjete za frutanje tj. temperaturu, vlagu i izmjenu zraka.

ukoliko se odlucis za printeve, freespore.com dostavlja kako treba, samo u mom slucaju printevi su bili dosta slabi. azarius.net je dostavio dvije sprice bez problema, ali od tog je proslo dosta vremena.

ako vec nisi citao, ovde ces naci puno odgovora na svoja pitanja;
https://themajka.com/viewtopic.php?t=1454

edit: sa grow kitom imas jedan pokusaj, dok sa 'jakim' printom imas 3-4-5 pokusaja (ako si oprezan). ne pokusavam te odgovorit samo uzmi u obzir sigurnost narucivanja.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Magične gljive i tartufi

Post Postao/la huana.meri »

print je puno puno bezazleniji za naručiti ili sok od spora, micelij imaju miris psilocina i svega i ja mislim da pravi pas nema šanse da nereagira, samo smatram da je manje kažnjivo, lakše djelo ako te pita za print, ako uopće i budu pitali ikad, no za kit je već tu moguće svašta...možemo napamet o šansama i statistici no to je sve neutvrđeno, neko 19 paketa dobio sve ok, neko imo problema sa 3 sjemenke....

ponajviše mislim da probleme sa zakonom imaju oni koji su učestali kršitelji na višoj razini, osobni konzumet mislim da rijetko bude predmet nekake istrage za nekakav paketić nekakog supstrata....ipak, potentni spoj u miceliju postoji, on je zabranjen, a u sporama nepostoji...to je velika razlika zakonski...
bolje sam cijepit 18 čaša pa uspjet na 3 nego riskirat ikakav posto da se objašnjavaš, moje mišljenje

također, dolazi vrijeme koje pogoduje kubensisima, pa ako nabaviš konjska govna npr koja je sad kiša dobro ispralal i ne smrde, hrpu toga sa sporama malo napikaš, zaliješ, staviš van u hlad na vjetrovito, pa malo na sunčano, pa malo nakvasiš vodom iz pipe, samo da je na vjetru, i za 2 mjeseca imaš spremna govanca za frutanje, najgore je vani sačuvati micelij i gljive kad krenu da ti nepojedu puževi, zato sve nekako moraš odvojit, podić, ogradit....ja sam na tu balegu nakelji mahovinu i stavio sve na pod breskvu u hlad, zaljevo uredno dnevno, i rodilo je super za zezanje, no puno sam imao puževa koji su brijali i tukli po mojem nasadu...to je nemoguće kad skuže i osjete, doslovo napad iz vrta pod breskvu, niakaka bašća ih nezanima....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori