Led Lampe

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
Alkone031
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 17.02.2023, 15:18

Led Lampe

Post Postao/la Alkone031 »

Pozdrav svima

U gradnji smo plastenika od 140m2, zatražili smo ponude nekih od trgovina u RH da nam daju ponudu Led lampi za uzgoj canabisa od vegetacije do cvjeta, ono sto smo dobili su cifre od kojih pomislis WTF. Jedna od ponuda za 140m2 je bila preko 50 000€ samo za Lampe!
Dali netko zna gdje mozemo provjeriti na netu trgovine koje se bave takvim stvarima pa da i njima posaljemo upit za ponudu.

Hvala.
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Led Lampe

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

linkovi su bez ikakvog redosljeda (prvi nije najbolji).

- ledgrowshop.eu - poznanik imao jednu narudzbu cca 3000e vrijednosti sa njima, sve stiglo ok. pripaziti jer ima losih komentara po internetu. cijene primamljive, ali od jedne osobe sam cuo (ne za ovaj odredjeni shop) da ima i krivotvorenih lumatek led panela koji to nisu. od te iste osobe sam cuo da je nabavna vrijednost lumatek 600w led 2.9 pro panela oko 900e dok ovi prodaju po 860e - sto je malo cudno. cini mi se da je ovaj sajt reseller nekog veceg, bazirani su u ceskoj ako se dobro sjecam.

- growtent.eu - ^ isti poznanik koristio, sve ok. da se naci kvalitetnih stvari.

- vplux.fi - poznanik iz svedske koristio - sve ok. nemam vise detalja.

- hempatia.si - imao ok iskustvo, malo visoke cijene - da se naci za manje. imaju dobru ponudu i dosta robe na skladistu.

od ostalih koje sam razmatrao ali nisam koristio - grow.cz, marshydro.eu/commercial-grow/

marshydro se cini zanimljiv, vidio sam jako ljepih growova pod slabim lampama, tako da ne sumnjam u kvalitetu lampi. na stranici im pisu cijene i za vise komada.

Mars Hydro FC 8000 800W LED Grow Light Samsung Commercial Vertical Farm Medical Indoor Lamp - samsung lm301b diode
1 - 2 €930.59 | 3 - 4 €921.19 | 5 - 9 €756.99 | 10 + €707.99

Mars Hydro FC-E 8000 800W LED Grow Light Commercial Medical Indoor Lamp for Veg Flower LED Grow Lamp - bridgelux diode
1 - 2 €837.53 | 3 - 4 €829.07 | 5 - 9 €594.99 | 10 + €561.99

preporucio bih da mozda pokusas ici 'obrnutim putem' - nadji panel koji ti odgovara, zatim pogledaj na njihovoj stranici distributere/uvoznike. zatim napravi uzi popis onih koji odgovaraju po cijeni/garanciji/uvjetima/lokaciji, i onda te sa tog popisa kontaktiraj. na taj nacin mozes biti siguran da neces dobiti krivotvoreni proizvod, a svakako bi preporucio da za tako veliku transakciju otidjes i osobno sa kamionom i preuzmes svu robu, a pritom i pregledas. primjerice ovde je popis distributera lumatek opreme; lumatek-lighting.com/distribution/

nisam koristio led lampe pa ne mogu pisat iz iskustva.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Led Lampe

Post Postao/la faceOff »

Plastenik ti je za sadnice i mlade biljke? Reznice?
Ili...?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
4c1Dm4n
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 25.07.2015, 21:03
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Led Lampe

Post Postao/la 4c1Dm4n »

Pa ako pokrivas 140m2 kompletno to je 62 lampe, svaka je oko 900e naravno da ce biti 50+k. Ne znam uslove, ali obicno se u plastenicima trazi samo dodatni izvor svetla pored vec postojeceg dnevnog i za to ti je ok hps 1000w ili CMH 630 samo ce ici jaca ventilacija. Takođe led ne moze ni priblizno da spusti vlagu kao hps sto u plasteniku ume da bude gadan problem. Opet kazem sve je do uslova.
Some may never live, but the crazy never die. :cheesy:
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Led Lampe

Post Postao/la faceOff »

Toliko ulaganje za 140m2 je besmisleno. Besmisleno je i odraditi cijeli ciklus u plasteniku, a mislim da je to i sam naveo
Alkone031 je napisao/la: 17.02.2023, 15:28 od vegetacije do cvjeta
Ako je tako, ne treba ti uopće skupa oprema. Klijanje, mlade biljke... možeš razviti u malom prostoru. Prebacivanje u plastenik za odraditi vegetaciju do presađivanja u polje kad dođu pogodni vremenski uvjeti i kad se dužina dana poveća.
Do tada, u plasteniku ti je dovoljno 10 MH lampi. Pališ ih noću na pola sata - sat, da prekineš period mraka, da ne bi počele cvjetati. Uz to MH će malo i zagrijati prostor
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
smooki123
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 20.03.2022, 01:15
Ima zahvala: 10 puta

Re: Led Lampe

Post Postao/la smooki123 »

Alkone031 je napisao/la: 17.02.2023, 15:28 Pozdrav svima

U gradnji smo plastenika od 140m2, zatražili smo ponude nekih od trgovina u RH da nam daju ponudu Led lampi za uzgoj canabisa od vegetacije do cvjeta, ono sto smo dobili su cifre od kojih pomislis WTF. Jedna od ponuda za 140m2 je bila preko 50 000€ samo za Lampe!
Dali netko zna gdje mozemo provjeriti na netu trgovine koje se bave takvim stvarima pa da i njima posaljemo upit za ponudu.

Hvala.
Marsh Hydro sam sigurna da će ti dati 400e po lampi recimo FC-E 8000 on je dobar, to su 62 lampe da bi pokrio 140m2, 25 000e samo za lampe.Evo ti email 420medical@mars-hydro.com ovo je njihov provjereno pa im se javi pitaj.
Samo sta si mislio da sadis u plasteniku, isplati li se toliko ulagati ?
Sve najbolje :thumbsup:
ClarenceDennis
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 27.03.2023, 09:57

Re: Led Lampe

Post Postao/la ClarenceDennis »

Svakako ću ih kontaktirati, nadam se da mogu pomoći. Hvala!
Odgovori