Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Imam jos pitanja 😅😅
Koliko puta je najbolje da se luftiraju, i prskaju? Stavila sam kontra ventilatore. Tajmeri su mi podeseni tako da se pale jednom u sat vremena i 5min rade. Tako 20x. Pa 4h nista. A prskanje 3-4x, po poklopcu i zidovima? Koja je idealna temperatura i vlaznost?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

To je ok, ali ventilatori sami po sebi nisu dovoljni. Oni izmjenjuju zrak, da, ali potrebno je barem 2-3 puta dnevno silovito mahati pola minute da se oponaša vjetar i potakne isparavanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Hvalaa😊
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

HypnoToad je napisao/la: 21.03.2023, 19:42 To je ok, ali ventilatori sami po sebi nisu dovoljni. Oni izmjenjuju zrak, da, ali potrebno je barem 2-3 puta dnevno silovito mahati pola minute da se oponaša vjetar i potakne isparavanje.
Drago mi je da te vidim tu.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shulgin »

Nakon uspesnog prvog flusha, morao sam ici na put od 7-8 dana i ostavio sam da same rastu dok sam na putu. Kada sam se vratio, naravno oekivao sam da je novi flush vec gotov i spreman za branje.

Otvorio sam poklopac i bilo je par gljiva koje su sasvim sazrele i cak pusitle spore okolo, toliko da su ofarbale sve u tamnu boju.

Na nekolicini gljiva sam primetio belu mrezu koja se vidi na slikama. Vlaga je bila dosta jaka (95%). Da li je bezbedno kozumirati ovakve gljive nako susenja?

https://imgur.com/a/g7IhgDh
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Bagrem
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 20.11.2022, 19:17
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bagrem »

Mislim da su te dlacice po gljivi na slici od gljive ali uvijek je dobro maknuti sumljive i trule djelove, ostalo je bezbedno za konzumaciju.
Multimilioner
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 05.05.2021, 14:06

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Multimilioner »

pozdrav svim, moze li mi neko reci da li su ove gljive sigurne za konzumiranje? cesto sam ih prskao pa nisam siguran jesu li zbog toga dobile ove pjegice.
slika
slika
slika
Bagrem
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 20.11.2022, 19:17
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bagrem »

Te bijele pjegice po klobuku su normalna pojava, gljive sa slika izgledaju sasvim dobro.
Multimilioner
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 05.05.2021, 14:06

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Multimilioner »

Bagrem je napisao/la: 04.04.2023, 16:42 Te bijele pjegice po klobuku su normalna pojava, gljive sa slika izgledaju sasvim dobro.
a brine me jer su zelenkaste boje, evo slika iz drugog ugla.


slika
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shulgin »

Koliko je meni poznato, psilocibin poprima plavkasto-zelenastu boju nakon sto oksidira, odnosno kada se izlozi vazduhu. Ne bi trebalo da te brine.
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Odgovori