Što dalje ?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
Oceanborn
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 25.01.2023, 23:18
 pohvaljen: 1 put

Što dalje ?

Post Postao/la Oceanborn »

Pozdrav svima, prvi post, novi sam na forumu. Uglavnom, krenuo sam s uzgojem, inokulirao sam 2 teglice. Prva je nažalost propala jer je bilo previše vlage (nisam dobro posušio zob). Ovo su slike druge teglice, micelij je išao jako sporo, vjerujem radi hladnije temperature, ali je progresiralo. Prvih 10 dana ništa, i onda je krenulo. E sad, vidim da u teglici ima nekakvih točkica, a gore kad se otvori poklopac vidi se plijesan ? Ne znam što je, ali nekakav kontaminat je. Što sada dalje da radim ? Je li ovo za baciti ili da idem na drugu fazu i nastavim ? Da li je uopće štetno ako gljive uspiju izrasti, je li onda takva gljiva nejestiva ili
media/images4/1677757225.jpg
media/images4/1677701695.jpg
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Što dalje ?

Post Postao/la storm.raver »

Dalje ide kanta za smeće.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Što dalje ?

Post Postao/la long_pipe_magician »

Obzirom da je 90% tegle kolonizirano, ja takve "lagano kontaminirane tegle" sačuvam i kad ih se skupi 5-6 normalno ih pomješam sa kokosom i uredno prvi flush bude bez kontaminacija i bere se stotinjak grama. Često i drugi bude bez kontaminacija. Tako da, navali! Iskoristi teglu, šta bude bit će.
Avatar
Oceanborn
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 25.01.2023, 23:18
 pohvaljen: 1 put

Re: Što dalje ?

Post Postao/la Oceanborn »

Hvala puno na odgovoru, tako će i biti. Idemo dalje sa procesom pa kako ispade 👍👍
Odgovori