pomoc oko idetifikacije

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la huana.meri »

=)) =)) =)) :ymhug: :cheesy: :x
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

Veles je napisao/la: 02.07.2017, 16:30 Da li neko zna koji su ovo

slika
slika
slika
Ne znam koji su kaktusi ali vidim da ih zapjevati grozno. Kaktus raste ko tikva. Svako njegovo sužavanja je veliki nedostatak vode. Koliko god da im je ne treba puno, ovo je grozno.
Po nekoj procjeni od oka mislim da više od mjesec dana nisu vidili kap vode.
Nije reprezentativna slika :-s
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Ninti »

Black je napisao/la: 13.02.2023, 21:27Svako njegovo sužavanja je veliki nedostatak vode.
Nedostatak sunca prije. Tzv etiolacija, sužavanje kaktusa uslijed manjka sunčeve svjetlosti. Ta izduženja se uglavnom dešavaju zimi, kaktus sam pokušava doći do svjetla na taj način.

Teško je uzgajati kaktuse doma u kontinentalnim krajevima, a da ostanu 100% zdravi njima treba puuuno sunca
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

Mislim da griješiš, identična stvar se dogodila meni sa jednim koji je bio u drugoj kući a vlasnik ga je zapostavio.
To što ti liči na traženje sunca je samo vrsta koja brzo raste.
Nedostatak vode je kad kaktus gubi na širini, pa dobije vodu i opet dobije obim.
Istina da Dalmacija pogoduje kaktusu ali samo iz razloga što većina može da preživi vani.
U unutrašnjosti, sklonjen od niskih temperatura i naravno uz idealno južnu stranu ili dovoljno svjetla kroz jutro,popodne on će napredovati bez problema.
Na koncu dosta uzgajivača su upravo u unutrašnjosti a kaktusi su u staklenicima ne pod direktnom sunčevih svjetlošću :thumbsup:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Odgovori