Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
mushman
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 08.12.2022, 12:27

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mushman »

Deda je napisao/la: 12.12.2022, 22:27
mushman je napisao/la: 12.12.2022, 12:01
long_pipe_magician je napisao/la: 11.12.2022, 15:14
mushman je napisao/la: 08.12.2022, 13:32
long_pipe_magician je napisao/la: 15.09.2022, 11:57
Čitao sam na shroomeriju da micelij zna čekati dok ne pojede svu hranu s agara pa tek onda kreće na zrnje ali i taj problem sam eliminirao stavljajući agar iz 7. mjeseca koji se također nije proširio.
Mislio sam da su možda temperatura/vlaga/nešto, ali čitavo vrijeme sve radim isto i ako je dosad šljakalo, mogo sam jednom nešto zajebat, ali 3 puta ne...


Zna li netko o ćemu je riječ? Iskustva?
pozdrav, mozes mi ukratko opisati kako pripremas agar ?
10g agara i 10 g potato flakes kuhas u pola litre vode dok ne zakipi i onda steriliziras u express loncu.
potato flakes, jel to ovo ?
https://www.biobio.hr/skrob-od-krumpira-proizvod-31339/

recepti koje sam nasao uglavnom govore o jecmenom sladu + agar, ali to ne mogu nigdje naci.

btw, vezano za sterilizaciju agara. Nabavio sam male staklenke s metalnim poklopcem. Vidio sam negdje da buse rupicu u poklopcu, prekrivaju micropore trakom i onda steriliziraju. Da li je to postupak ili treba nekako drugacije ?

Ima toliko varijacija na temu da se covjek pogubi u sumi informacija.
https://brewshop.hr/proizvod/brewferm-d ... etli-1-kg/
To je jecmeni slad,samo pomjesas sa vodom i to je to,imaju dostavu.
Hvala, ali malo (puno ?) sam paranoican i ne narucujem preko neta nista sto mogu kupiti fizicki i platiti gotovinom. Tko zna tko sve cita ovaj forum.
zm051
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.07.2018, 13:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la zm051 »

Malo sam zabrljao tako da sam inokulirao raz i brf i sada sam se sjetio da nisam uopce razmisljao o inkubatoru.
Kako da najbrze i najlakse napravim inkubator da mi drzi to na nekoj temperaturi od cca 24 stupnjeva ?
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

zm051 je napisao/la: 06.01.2023, 17:03 Kako da najbrze i najlakse napravim inkubator da mi drzi to na nekoj temperaturi od cca 24 stupnjeva ?
slika

Ovo su aparati protiv komaraca. Možda ih imaš.
Staviš tegle i ove aparate u neki lavor, kutiju... omotaš dekom ili nečim.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Grijač za reptile, ili stavi grijač za akvarij u posudu vode..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
cunty
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 17.01.2023, 14:12

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cunty »

AFX je napisao/la: 08.01.2023, 19:28 Grijač za reptile, ili stavi grijač za akvarij u posudu vode..
Probao sam ja s tim grijacem za akvarij ali voda stalno isparava pa moram non stop pazit da ne ostane suh.
Da li je moguce da se micelij stvori na temperaturi od 19 C ?

Napravio sam BRF teglice i teglice od razi pred 9 dana ali ni traga od micelija.

BRF sam sterilizirao u expres loncu, a teglice s razi u pecnici jer ne stanu u expres lonac od 6L.
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

Na toj temperaturi mic slabo napreduje, a stvara se dosta kondenzacije u tegli koja curi po stjenkama i na kraju završi na dnu tegle. I eto sranja.

Par postova gore sam predložio one grijače za tablete protiv komaraca. Učinkovito, a jednostavno za popizdit. U zatvorenoj kutiji, omotanoj dekom, vrhunski odrađuju
posao.

Al ko voli bespotrebno trošit i komplicirat... samo naprijed
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

nemoguće da nemaš u kući mjesto koje je toplo skroz, prek dana kak griješ a prek noći nek padne malo na 15, i manje ako ide...
no sikiriki, dont waste energy....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

cunty je napisao/la: 17.01.2023, 14:41
AFX je napisao/la: 08.01.2023, 19:28 Grijač za reptile, ili stavi grijač za akvarij u posudu vode..
Probao sam ja s tim grijacem za akvarij ali voda stalno isparava pa moram non stop pazit da ne ostane suh.
Da li je moguce da se micelij stvori na temperaturi od 19 C ?

Napravio sam BRF teglice i teglice od razi pred 9 dana ali ni traga od micelija.

BRF sam sterilizirao u expres loncu, a teglice s razi u pecnici jer ne stanu u expres lonac od 6L.
Stavi ga u zatvorenu posudu vode..dio gdje je poklopac obloži s vrećicom ili prođi s onim toplim ljepilom pa neće isparavati nego ćeš imati jednu teglu koja će grijati sve konstantno..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
cunty
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 17.01.2023, 14:12

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cunty »

faceOff je napisao/la: 17.01.2023, 17:50 Na toj temperaturi mic slabo napreduje, a stvara se dosta kondenzacije u tegli koja curi po stjenkama i na kraju završi na dnu tegle. I eto sranja.

Par postova gore sam predložio one grijače za tablete protiv komaraca. Učinkovito, a jednostavno za popizdit. U zatvorenoj kutiji, omotanoj dekom, vrhunski odrađuju
posao.

Al ko voli bespotrebno trošit i komplicirat... samo naprijed
Cijenim prijedlog ali mi ono izgleda kao fire hazard. Bed mi je to ostavit preko dana, unattended.
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shulgin »

Posto ne mogu nigde naci raz, nasao sam Malt Rye i Rolled (pressed) rye.
Malt rye koliko sam shvatio se koristi za vrenje piva.
Rolled rye je presovana, spljosnuta raz.
Nasao sam takodje rye flakes.

Da li je moguce koristiti kao supstrat Malt Rye, rolled rye ili rye flakes?
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Odgovori