Paraliza u snu

Svakog dana, novo otkriće
dinchi

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la dinchi »

pocelo je prije vise od 2 godine... tad nisam ni znala da je tako nesto uopce moguce... a onda su se takvi snovi poceli javljati svakih par mjeseci i to najcesce u periodima kad sam imala puno stresnih situacija ili problema... nakon nekog vremena sam pocela malo vise paznje tome posjecivati i citala razne radove o tome i jednostavno sam probala savjet da promjenim polozaj dok spavam i upalilo je.. sada se samo jako rijetko zna dogoditi.. ove godine sam samo jednom to opet prozivjela....
melkior

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la melkior »

Paraliza u snu uzokovana je ili krivim položajem ( to je već rečeno) ili pod utjecajem onih opijata koji imaju snažan 'opuštajući' efekt. U prvom slučaju je prisutan strah zbog toga što se želiš, a ne možeš pomaknuti. U ovom drugom slučaju radi se o 'kontaktu' s podsvjesnim strahovima do koji se dolazi uglavnom konzumiranjem kojekakvih opijata.... Oni nam otvaraju 'kriva vrata' i mi ulazimo u zabranjenu sobu. To se gogađa osobama čiji je integritet načet i nema 'sigurnosnih ventila' koji oatomatski štite od takvih pojava. To se čak može dogoditi osobama koje se bave nekom tehnikom opuštanja, autogenim treningom recimo. Takvim se osobama ne preporuča korištenje takvim vježbi. Ako u budnom stanju za vrijeme neke opuštajuće vježbe osoba osjeti da je kao blago paralizirana i po noj idu kao neki trnci, tada se radi o potencijalnom kandidatu za noćnu paralizu. Neka vrsta neuroze.
U prvom slučaju treba izabrati pravilan položaj, a što se ovog potonjeg tiče, nikada se nezna kada će se pojaviti, ali isto tako može na dulje vrijeme iostati. Kod ljudi koji su dulji period uzimali opijate to se može događati i godinama nakon što su prekinuli s tom praksom. Najbolji lijek je šport, trčanje... ili dobar seks. Ali sve umjereno molim! ;;)
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la mr. gljiva »

da se razumijemo, jel pod opijatima misliš i na marimahunu? :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Fig »

Sumnjam da je mislio, ali ne znam.. :|

Eh, koje iskustvo sam imao jučer popodne... stvarno nikad u životu nešto takvoga. Možda ima nekakve aspekte paralize u snu, a možda i nema. Htio sam to podijelit sa vama tako da mi je ovo izgledala kao najprikladnija tema za nešto takvo. Već mi polako blijedi sjećanje pa ću to iskustvo, odnosno san pretočit što bolje u riječi.

Naime, razvalio sam se na kauču u jučerašnje tmurno nedjeljno popodne i usnio san. Isprva je san bio normalan, sanjao sam neki gradić... kako šetam kroz njega, te pušim vutru sa nekim prijateljima nepoznatih lica. E tada san postaje čudniji kada osjetim na toj ulici, u mraku, ogromnu glad i odem si kupit neka dva trula bureka od sira. U snu se osjećam koma (mislim da je zbog vutre), ne mogu se baš kretat, ko da nekako lebdim, napuhan sam. I tad se radnja prebacuje tu u stan gdje spavam i mislim da sam budan dok su oko mene još neki ljudi (dakle još sam u snu) i kao po podu je sve razbacana vutra, te se pokušavam dignut i to pokupit, te opet lebdim i teško mi je. Uglavnom, sve se svodi na to i taj nekakav delirij gdje se budim iz tog sna u zadnjem svom snu. Budim se i vidim cimericu kako sjedi za laptopom te joj nešto govorim, ali opet lebdim i teško mi je, te skužim da lucidno sanjam. I sa naporom se počnem vuć po sobi, praktički nekako lebdit, gledam da li još ima te vutre po tepihu - i ima! .. dok je sve to trajalo, naizmjenice je bio taj neki delirij prebacivanja u svijesnije stanje i u stanje gdje isto ležim na kauču ali još sanjam.. nikako se nisam mogao pomaknut.. u svijesnom sam stanju samo okretao glavu, dok sam u snu gdje ležim u istoj pozi na istom krevetu vrtio rukom i nešto govorio cimerici.. Totalna paraliza, ali u snu koje se nekako odrazilo na svijesno stanje. U trenutku kad sam još švrljao po sobi, te ujedno ležao u drugoj sekvenci sna... sve mi se to nekako izmjenjivalo.. odjednom sam samo odlučio ustat i samo sam se odjednom dignuo kratkotrajnim naporom...

Naravno da je teško sve to nekako predočit i opisat, ali stvarno čudnovato divan san i iskustvo kao nikad prije. Kao da sam se u snu sve više približavao zbilji, i na kraju ta lucidnost koju nikad još nisam osjetio, kao niti samu paralizu. Uvijek sam sanjao razne snove kao odraze svakodnevnice i svojih htijenja... želja koje imam, te neriješenih problema.

Možda bi i trebala neka tema za opisivat snove.. dream kronike :) te povezivanje istih sa ovim životom i nalaženje smjernica u njima kroz opću diskusiju ;)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Red »

Nemoj da te nitko sprecava u tome, napravi temu, zapocni pricu i vala! vjerujem da ce se i drugi ukljuciti.
Bilo bi dobro kada bi netko ovdje tko cita ovaj forum (pa i skriven, i vas volimo) i bavi se snovima da se javi i uvede nas u analizu snova i znacenje :)

ako nitko nece zapoceti mogu i ja, ali..nemojte mi biti lijeni :-*
posto ja mogu zapoceti temu generalno o snovima i teorijama o njihovom znacenju i smislu, ali toliko cete od mene za pocetak dobiti, jer naime, ja se svojih snova nazalos nikada ne sjecam. i tu sam zakinuta skroz...

o cemu se radi... nije vutra, odmah da napomenem. Nije jer ni kao mala ih se nisam sjecala. ali sam imala ucestale iste nocne more i vrlo rijetko dobar san. tih snova se sjecam, tih dobrih i jakih.
no prestali su vrlo rano i zbilja ali zbilja rijetko se sjecam icega.
nisam sanjala... ne sjecam se. zavidim vam svima :ymdevil:

a i ti moji snovi su zbilja kaos i neshvatljivi ni uhvatljivi @-)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
melkior

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la melkior »

mr. gljiva je napisao/la:da se razumijemo, jel pod opijatima misliš i na marimahunu? :D
Kad se rabi riječ opijati onda se taj termin može uzeti u širem smislu; dakle, sve što utječe na izmjenu svijesti može se nazvati opijatom. Ili pak u striktno užem smislu, a to su onda: opium, morfin, heroin, metadon, kodein....
Ja sam riječ opijati koristio u širem smislu. Treba uzeti u obzir da pojedine opijativne supstance ne djeluju jednako na svakoga. Ponekad kemija vlastitog tijela jako utječe na unesene podražaje.
Avatar
bogybatina
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 27.02.2013, 14:20
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 1 put

Paraliza sna

Post Postao/la bogybatina »

Jeli se ikome od vas to dogodilo ?

Meni je i bio sam šokiran i brutalno preplašen ali sad kad sam pročitao o čemu je riječ i da se događa drugima totalno sam se opustio i sad kad me počne lovit mogu kontrolirat i čak uživam u tome sada.
Ponekad upadam u više paraliza, i ponekad upravljam snom, ili mi se čini da je tako :D.

Te paralize su moje noćne more, ne sanjam ružno, jako jako rijetko.
Prije bi se grčevito budio na rubu da zaplačem,palio svjetla, gledo ispod kreveta i trčao do staraca da ih pitam jesu vidjeli šta ili čuli.

Uglavnom gadno iskustvo i dan danas zaju biti toliko jake, uz prisustvo čudnih mirisa da im se nemogu oduprijeti.
Unutar sebe molim boga da prestane ali svjestan sam da mi se to togađa i sam sebe umirujem i govorim si da je to to i da se opusim i nekako se uspjevam isčupat iz njih i nastavit spavat sa smješkom na licu.

Kliknite na link i pročitajte, uvelike pomaže da shvatite. http://www.spiritualresearchfoundation. ... anja#1Uvod

Ukratko kad nekome objašnjavam kakav je osjećaj najbolje bi ga usporedio sa filingom kao da padaš po stepenicama ili kad se trgneš naglo saaaaamo šta paraliza sna traje i po 15 minuta , tj taj osjecaj zna tolko trajat, gadno zar ne :winkk:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Duhovno istraživanje o paralizi spavanja, provedeno od strane Fundacije za istraživanje duhovne znanosti (SSRF), otkrilo je da je jedan od glavnih duhovnih uzroka ovog fenomena napad od strane duhova (demoni, vragovi, negativne energije, itd.). Iz tog razloga, u većini slučajeva, ljudi osjećaju prisustvo ili zaista vide duha. To nisu halucinacije već su uistinu duhovi (demoni, vragovi, negativne energije, itd.). Prisustvo osjećamo pomoću našeg šestog čula.
Mogu potvrditi to što piše na onom linku o paralizi spavanja iz duhovnog gledišta. Moj doživljaj te paralize sna je svakako da su tu demonske energije uključene. Neznam, možda nije uvijek to razlog, kod mene jest. Za vrijeme nekih svojih duhovno intezivnijih stanja imao sam velikih problema s demonima kako preko dana tako i preko noći. preko dana osjećaj kao da su mi htjeli isisati svu svjetlost duše kroz solarni pleksus, izgledalo je kao da imam crnu rupu u tom području kroz koju su mi masovno izvlačili energiju, osjećao sam se kao da jedva mogu ostajati budan, totalno isisan, psihotičan. Znao bi u tom razdoblju ostat paraliziran u snu, i kad bi se to dogodilo uložio bi svu snagu do koje mogu doć da pokušam ispustiti zvuk nekakav da me cura probudi, i ona je jasno vidjela i osjetila tada da imam problema s demonskim stvarima.

Postoji tehnologija protiv demonskih prcanja, a to su kristali i tibetanske mantre. Tada sam si 24h na dan tiho puštao mantre iz zvučnika u spavačoj sobi, i u toj prostoriji ih za to vrijeme nije bilo, kao da ih ne podnose. Čim bi prestale odma bi osjetio njihov pritisak.

Kristali su močni eterični i astralni alati. Dobro je imati crni opsidijan pokraj kreveta, i nositi crni turmalin sa sobom (jaaaako močna stvar), pirit, sunčev kamen i citrin (ne prženi ametist nego baš citrin).

Strah je jedina slaba točka našeg bića s kojom gubimo moć protiv demona. Stoga nemojte se bojati, što se više bojite demona to su oni snažniji i lakše mogu manipulirati s vama. Kao i uvijek u životu ljubav i svjetlost je naše najjaće oružje i jedino oružje koje imamo protiv demona, oni ne podnose svjetlost ljudske duše koja je snažna, prži ih i uništava. Nikad se ne postavljajte na demone kroz svoj ego praveči se moćniji od njih, tada nemate šanse, jeste moćniji ali ne kroz ego nego kroz ljubav.

Po svom osjećaju u slučaju paralize sna zbog tih demonskih stvari, dogodi se jer na neku foru zarobe/drže našu dušu u astralu kada spavamo, duša vozi tijelo, tijelo je samo vozilo/medij za postojanje u fizičkom. Tijelo bez duše nemože djelovati, kao ni auto bez vozača (auto može biti u pripravnosti i raditi u leru bez vozača, isto tako i naše tijelo može vegetirati samo za sebe bez duha). Međutim naš duh je poprilično jako vezan za naše tijelo i nemože ga se tako lako odvojiti od njega, i zato fizički podražaj za vrijeme paralize vrača budnost i potrga njihove okove.

Kad se osjetite napadnuti, vizualizirajte kako vam u solarni pleksus (mjesto malo iznad pupka) teće ogromni mlaz zlatne energije (kao da je zlatna voda/rijeka/slap), kako se raspoređuje kroz svaku stanicu u vama i počinje zračiti iz vas, sve više i više, sve dok se toliko ne akumulirate da zračite svjetlo par metara oko sebe, vizualizirajte zlatnu auru oko sebe.

Preporučio bi svima da se druže sa kristalom selenitom, on je isto zaštitnički na anđeoskom levelu, i krpa našu auru (svjetlosno/duhovno tijelo), također postoji još dosta kristala koji isijavaju te neke više energije pokraj kojih je demonskom teško biti, tipa celestit, kunzit, danburit, moon stone...

Eto ja sam ih se tako riješio, a vjerujem da je isti recept i za druge. Njihova prisutost se osjeti kroz neobjašnjiv pritisak straha, mozak počinje scenerirat crne misli kao da ga nešto sili na to, i osjeti se ta neka full neugodna prisutnost.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
al.magrim
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 19.11.2013, 14:35

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la al.magrim »

Kako se čovjek uopće nađe u takvoj situacija, kako počne sanjati takve snove? Što je tome uzrok..? Vi koji ste to proživijeli jel kad se osvrnete na svoj život vidite mogućeg krivca za te snove...? Ili se osjećate kao da vas je netko bacio u neki posve drugi svijet.. :-?
"Onima koji ga ne mogu kontrolirati, um se pretvara u neprijatelja."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la oseloth »

Neke od ovi priča zvuče kao klasični anksiozni napadi. Dešava se da se pri buđenju i paljenju kognitivnih djelova mozga, onih "svijesnih", počne lučiti previše kombinacija hormona koje mogu izazvati intenzivan osjećaj anksioznosti. Oni koji takvu anksioznost nisu osjetili teško da mogu uopće pojmit jačinu lošeg osjećaja. Stezanje prsa, nemogućnoat udisanja. To je sve opis teškog anksioznog napada.

E sad povežite anksiozni napad i jop ne probuđen mozak i dobit ćete budan haloviti san. Nešto tipa bad tripa. Tu ste a niste tu. Budni od kemije tijela ali vam mozak još nije spustio nivo melatonina. Melatonin inducira snove. Pri šusu adrenalina može doći do pojačane aktivacije serotoninskih receptora na koje djeluje i melatonin. Znači kao da ste se pukli DMTom u realnom vremenu.

No da ne dužim. Kako spriječiti ovo sve.

Probajte spavati u nezamračenoj sobi tako da vas budi dan. Ujedno svijetlo ima poništavajući efekt na anksioznost i pojačava naglo budnost. Druga stvar je ako vas budi neka budica ii tako što da promjenite zvuk u nešta blaže. Možda radio ili ojeamu sa tekstom kako bi mozak što prije počeo procesuirati informacije sa logičkim dijelovima mozga.

Treće. Pazite kad idete spavati. Ako si sjećete san u REM fazi očekujte pizdarije. Neki ljudi intenzivno sanjaju i kad ih se prekine u snu mogu kratko vrijeme sanjati lucidno. Ako vas to tako nesvjesnog uplaši kreće anksioznost i zapali ste u krug. REM faza se uključuje oko 4.-5. Sata sna. Ili se probuditi prije toga ili poslije

I treće ako imate neriješenih stvari u životu koje vas pate računajte da vam ih mozak obrađuje kad ima najviše vremena a to je san. Tijelo se odmara a mozak je u overloadu sa obradama i kombiniranjem. Riješite stres i probleme i san će biti lagan.
Odgovori