(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

Poor noob je napisao/la: 05.03.2022, 18:00
faceOff je napisao/la: 05.03.2022, 10:53
Poor noob je napisao/la: 27.02.2022, 13:32 Evo malo i od mene, prvi pokusaj, bit ce nesto, hehe

media/images4/1646034582.jpg
Kakav update?

Zanima me jer sam pomislio da si ti, ili onaj tko ti ih je poslao, zamjenili printove.

Imao sam b+ sa paučinastim micelijem i gljive su drugačije izgledale.

Ta "kambođanka" je imala gust micelij, ali ne rizomorfan. Čak je dosta čupav bio po površini. Manje, zdepaste, debele gljive
Ima ima, hehe…
Ne, ja san svoje printove kupija sa stranice koju san nasa ovde, Hypno Toad je ubacija link ako se ne varam. Austrijska firma, nije u pitanju fsre…
Pa ovaj B+ je s prvog agara znaci teski MS i da, bilo je 5 velikih, ostale sve male, bas san ih danas sve pobra i stavija substrat na dunkanje. Plan mi je bija da ih berem kako rastu al kad san ubra 3 najvece i vidija da imaju 60 g odlucija san pobrat sve i osusit. Gljive ka gljive ne izgledaju bajno al da krenen nabrajat sta su sve prosle od spawnanja do fruitanja pomislija bi kako je cudo da su uopce izresle (stormraver zna, njega san pita dosta stvari, pogotovo kad bi nesto zasra, hahaha). Nova kutija izgleda 6 puta bolje, taman san jucer otkrija 10ak pinnova.
Sta se kambodjanke tice, ubacija san agar u jednu teglu sa ziton koju cu koristit ka mastera a sta se samog agara tice sa b+ san uspija doc do rizomorfnog a s kambodjankon malo teze 😂
S tim da san taj rizomorfni prosirija dalje na tegle i na novi agar i taj novi agar je posta pamuckast, isa san se pravit pametan pa san podupla nutritivni kvasac sa 0.25 na vise od po grama, ocito san se zajeba haha.
Al nmvz, napravit cu malo skrtiji agar ovaj put i odradit transfere pa valjda opet dodjen do rizomorfnog.
Moga bi napravit dnevnik u detalje da se vi sta ga procitate malo vatate za glavu govoreci wtf 😂😂
Al dobro, skuzija san kako sta i da ih nevalja previse dirat al jbg, bija je prvi put, stalno san mislija na njih, vjerojatno znas kako je 😁
Da ne duljim vise, evo slika, prezadovoljan san, sumnjan da neke imaju verticulum pa je plan ne ist ih dok se skroz ne osuse al tokom pripreme za susenje je prijatelj cvaknija 2-3 najmanje pa san naravno i ja.
Predobre su, ja san izija doslovno 3 gljive velicine 1.5cm, doslovno, on mozda 5, obojicu nas je lagano puklo, dobra vibra, tu i tamo trnci kroz tilo, vid ko da nosis polarizirane cvike, ja nezz jesan ja izija gram ipo, 2 toga. Vcrs cemo po gram susenih jer smo na kominu pa nezelimo pretjerat. Iduci vikend svak po 5, hehe
Evo slike, raspisa san se previse, sutra moze trip report..

Storm, ovo je sve iz one male kutije sa onim sumnjivim zitom, 🤗😉

media/images4/1646546799.jpg
media/images4/1646558242.jpg
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

storm.raver je napisao/la: 05.03.2022, 13:17 Kambodžanka, purple mystic, golden teacher, b+...
Sve su to takozvani "strejnovi". Zapravo je to samo marketinški trik da se prodaju gljive pot headsovima, ali su i ostali popušili. Pošto pot heads znaju da postoje strejnovi marihuane, onda pretpostavljaju da postoje i strejnovi gljiva, ali to nije istina. Odnosno nije istina u smislu kako ih marketinški reklamiraju da postoje.

U šačici spora koje dobiješ, nalazi se genetska informacija samo o vrsti. I ništa više. Nije to kao da imaš seme biljke posadiš i nikne biljka po izgledu kakvu ocekuješ. Jer iz svake dve spore kad proklijaju i kad se spoje dobiješ genetski jedinstven organizam, pa na to još dodaj uslove rasta, u varijaciji iz jednog printa nema kraja. U jednom printu imaš milione spora, tako da je to otvoren genetski bazen.

Pisao je hypno davnih dana na forumu o ovome, ali nažalost apsolutno svako je ignorisao ili nije shvatio. Poenta priče je da kad baciš spore možeš dobiti po izgledu šta hoćeš, bez obzira šta na printu piše. Samo kloniranjem i izolacijom posebnih genetika možeš dobiti konstantnost u izgledu. Ovako iz samih spora jedino što je sigurno da ćeš dobiti Psilocybe cubensis.
Da, cita san cilu tu temu di je hypno objasnjava.
Sta se printova tice, razlicitih su boja, kambodjanka je tamnija ako se dobro sican.
I pise koji je koji, sad jel to ista znaci to vec ne znan.
Al dobro, triban prvo i nju uzgojit pa usporedit slike, koje jace pucaju, koje kako pucaju itd.
A opet, da je to sve isto ata je lako moguce meni nebitno, meni najbitnije da san ih uspija uzgojit i da okidaju, hahaha
Zadnja izmjena: Poor noob, dana/u 05.03.2022, 18:08, ukupno mijenjano 1 put.
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

faceOff je napisao/la: 05.03.2022, 15:47 Znam to i zato sam u prvom postu gdje sam pisao o ovom stavio navodnike.
faceOff je napisao/la: 27.02.2022, 15:42 Podsjeća me na nešto što sam imao. Navodno je bila neka tajlandska ili kambodžanska genetika.
Koji je to "strain"?
A što se tiče mog iskustva, u b+ sam svaki put mogao naći dobar omjer velikih gljiva. I velike i manje su bile određenih proporcija.
Radio sam neke istočnoazijske "strainove", i imale su velik omjer malih debelih plodova. Možeš se klikerati s njima kad su suhe
O MS govorim.

A kad sam već u temi...
Očistio sam sitne plodove što su se skupili kroz par uzgoja. Bile su dobro osušene, ali mi se nije dalo čistiti od casinga. Tako suhe sam ih stavio u zip. Manje su nego što na slici izgledaju.
Ove veće u jednoj kesi(10g) su za grickanje, a ostale dvije kese(10g i 18g) idu u mikser, pa u med. Za ljetnu limunadu
Jedna džoksa dobrog šita i evo rezultata
slika
Jaoo face koja dobra zetva, svaka cast!!
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

Drugi flush od 7 tegli

slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 554 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la AFX »

Što je s kornjačom..kako si ju napravio..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 176 puta
 pohvaljen: 235 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la faceOff »

AFX je napisao/la: 11.03.2022, 13:06 Što je s kornjačom..kako si ju napravio..
Žena mi poklonila. Tvrdi da sam karakterno nadrkana kornjača

Treći flush od 7 tegli. Jedna kanta tri, druga četiri tegle. Pobrao i stavio na dunkanje. Zanima me što će biti sa četvrtim flushom


slika

slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Deda
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 27.02.2018, 17:59
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Deda »

media/images4/1648160150.jpg
media/images4/1648155449.jpg
media/images4/1648093298.jpg

Tegla 1 promuckana nakon 50+% kolonizacije,skoro pa je tu i ostala
Tegla 2 nije muckana apsolutno nikako,ni nakon inokulacije ni nakon kolonizacije,stala je na ovoj nekoj granici i ne mice,
Sve ostale promuckane nakon 30% kolonizacije i cini mi se da je to dobitna kombinacija,barem u mome slucaju.
Sve tegle radjene na jecmu
smooki123
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 20.03.2022, 01:15
Ima zahvala: 10 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la smooki123 »

Deda svaka cast :thumbsup: predobro izgledaju, u cemu ces da uzgajas :mushroom: (koji supstrat ces da koristis) u kutiji ?
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Poor noob »

Evo malo i od mene, drugi grow, 3 tegle zita i nesto kokosa, bit ce nesto,hehe
media/images4/1648140902.jpg
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 438
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 280 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la storm.raver »

2022 mushroom awards :mushh:

Uzgoj - fejs off
Najjebeniji micelijum - deda

Svaka čast momci brutalno izgleda.

Deda kojom si metodom inokulirao tegle, s obzirom kako raste netresena tegla, deluje da nije LC. Jel sa agara uzet micelij ?
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori