Slama

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Slama

Post Postao/la zvonac »

faceOff je napisao/la: 25.07.2021, 20:36 Služi kao stelja za konje..., ali i za ogrjev
Viđao sam ju i prije, ali nije valjala. Uvijek je bila nekako prašinasta, i kad je namočiš bude glib. Ali ova je taman. Odlična struktura i upojnost
Nadam se da će funkcionirati. Ne vidim razloga zašto ne bi. Razmišljao sam o mogućim fungicidima koji se koriste u uzgoju pšenice, ali koliko znam njima prođe karenca do žetve.
Proizvođači su rekli da je od eko pšenice, ali ne vjerujem. Svi danas seru
Ako uspije bit će bombon
Bok, vidim da je proslo nekoliko vremena od tvog pokusa pa me zanima kako je proslo?

Prosli put sam imao problem sa jako slabom potencijom pa bi hito malo "poboljsati" supstrat od kokosa i verma, sa slamom i malo gipsa.
Ali nisam siguran kakvu slamu kupiti da nema fungidica, potrosio sam previse vremena sa zobi iz Bio&Bio da shvatim da je tretirana sa nekom kemijom da samo pljesan raste :D
A sad sam vremenski ogranicen pa bih volio na sigurno
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Slama

Post Postao/la faceOff »

zvonac je napisao/la: 07.12.2021, 15:23 [
Bok, vidim da je proslo nekoliko vremena od tvog pokusa pa me zanima kako je proslo?

Prosli put sam imao problem sa jako slabom potencijom pa bi hito malo "poboljsati" supstrat od kokosa i verma, sa slamom i malo gipsa.
Ali nisam siguran kakvu slamu kupiti da nema fungidica, potrosio sam previse vremena sa zobi iz Bio&Bio da shvatim da je tretirana sa nekom kemijom da samo pljesan raste :D
A sad sam vremenski ogranicen pa bih volio na sigurno
Oprosti nisam vidio ovo

Pokazala se slama dobro. Masivnije su gljive nego sa kokosom. Brže micelij proraste supstrat. Zajebanije ih je natjerat na pinanje, ali sa casingom radi bez problema
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Slama

Post Postao/la zvonac »

Hvala na odgovoru, sigurno cu napraviti pokus sa malo slame sada :D

Samo me zanima gdje bi je mogao kupiti i bi li ovo radilo?
https://www.pet-centar.hr/witte-molen-p ... a-1kg.aspx

Nisu peleti, sto je možda bolje ali isto volim ici na sigurno, ima li nekog da je koristio ovako nešto?
Odgovori