Pomoc u vezi agara (jesu li ovo pinnovi??)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Poor noob
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 07.12.2021, 20:36
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Pomoc u vezi agara (jesu li ovo pinnovi??)

Post Postao/la Poor noob »

kale.kikor je napisao/la: 12.01.2022, 01:42 poor noob, vidim da ti lepo ide, povrh svega mislim da ti je genetika predobra.
Sad vidim da koristimo iste cinijice za ovu svrhu, ja sam kupovao 50 komada u pakovanju za oko 3 e u Metrou
Interesuje me kako sterilises te posudice i agar?
Jel skuvas agar, naspes u posude, pa tek onda na sterilizaciju ili kako?
Ja radim ''no pour''. umutim gar, prespem u cinije, ne zatvorim ih do kraja jer ne busim rupe, obmotam ih folijom i na sterilisanje
E sad posle sterilizacije, kada inokuliram, cela unutrsnjost posude je prekrivena kapljicama(mokro do jaja) valjda zbog kondenza sta znam, ali mi se to ne svidja a ne znam kako da resim
Ista stvar, kupija u metroa. A nezz ja san ti svoje ubacija u still air box i dok se agar sterilizira detaljno ih brisa vlaznim maramicama za ciscenje. Cak mi je u nekim ostalo malo pjene koju nisan moga pokupit, ulija san agar u to i zaklopija, kroz par dana to je isparilo, ne pari mi da zasad smeta, jedino sta se desilo je da su se malo zamaglile pa se s gornje strane slabije vidi. Ubacija si ih u ekspress lonac i sterilizira u njima? Nisu se rastopile? Meni nisu djelovale ko da mogu podnit te temperature tako da sam liva agar u njih nakon sterilizacije, jednu san ostavija 2 min otkljopljenu van kutije da vidin kad cw je kontaminirat i nakon cca 2 3 dana pocelo je izbijat sve i svasta u nnjima. Nakon 2 dana napravija transfere u ostale i zasad sve ok a prolso je znaci vec 5-6 dana. A za kondenzaciju imas jednostavno rijesenje, okreni agar naopako znaci na poklopac i sva voda ce ti se slivat doli a ne po agaru. Naravno tu mislin nakon sterilizacije ne tokom.A sta se genetike tice pari mi super, ako ti triba link odakle san narucija posaljen ti u privatnu poruku, nezz smin li to ovde objavit, austrijska firma je u pitanju. Svaki print je nekih 10€ ako se ne varam.
Odgovori