Golden teacher na pšenici

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

evo jedna slikica nove ture :)
slika

onaj prvi box je dao i treci flush vec sam ga pobrao i dosta sam zadovoljan...
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

imam pitanje, prije tjedan dana sam stavio komad gljive u agar i nista se jos uvijek ne desava...
evo slike
slika
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la harp »

SPLFMNST je napisao/la: 09.09.2021, 16:31 imam pitanje, prije tjedan dana sam stavio komad gljive u agar i nista se jos uvijek ne desava...
evo slike
slika
stavi na neku drugu podlogu. jedva kužim sto gledam. al vidim plod sav ljigav. bakterija je sve okružila. nažalost ništa od toga.
cijeli plod mozes staviti na agar samo ako je uzgojen invitro. kod kloniranja moraš prstima raskoliti stabiljku i sterilnim alatom u sab-u iščupati uzorak iz sredine ne dodirujući vanjsku stjenku ploda. nemoj zarezivati skalpelom jer će oštrica pokupiti kontaminaciju s vanjskog dijela prema unutra.
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

evo ovako je bolje
slika

nije to cijeli plod, ovaj tamniji dio je dio koji sam drzao dok sam vadio komadic, rastvorio sam strucak prstima i otrgnuo komad...
cini mi se da mi agar nije dobro bas ispao..
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la harp »

ne kužim sto točno gledam. ili je cijela zdjelica kontaminirana ili je to talog od krumpirovih pahuljica. neovisno, bijela sluzava linija je bakterija. sluzav je i uzorak. bakterija je pobijedila.

kad si napravio agar? jel to bilo tu kad se agar ohladio (bijele flekice po cijeloj zdjelici)?

edit: izgleda ko proklijala sjemenka.
SPLFMNST
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 18.08.2021, 21:38
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden teacher na pšenici

Post Postao/la SPLFMNST »

ne znam di sam pogrijesio al izgleda da mi nije bas uspjelo..
da to je od krumpirovih pahuljica tako je bilo i kad sam napravio agar nekak ko da se nije sve dobro stopilo.
takoder mi i printevi nisu bas dobro ispali, sve sta sam stavio kolonizirat sa novim printevima mi se stvorio micelij al je onda sve vise bio kao paucina i nakon nekog vremena su mi se stvorile zute fleke tako da sam bacio tih 6 tegli i dve manje tegle koje sam imao za cakeove...
sutra radim novi agar tako da sad kad bude drugi flush ove nove ture mogu klonirat koju..takoder cu opet printeve uzimat.

mali updeat sto se tice prve kutije evo sad je dala vec 4.flush i jos su potentne, doduse ne kao prvi flush, ali i dalje rastu :)
Odgovori