Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la storm.raver »

mucak je napisao/la: 25.02.2021, 23:02 Na svu srecu nisam sprzeni psytrenser :) a nisam ni odrasto, No nebitno to sto sam ja to svakako nikad necemo zakljuciti ;), ono sto sam u ovom postu hteo reci je da nije slucajnost sto postoje sprzeni psytrenseri ili izgubljeni spiritualisti vake nake vrste, tj da moj predhodni post upravo upire na to da je sve namesteno poput partije saha kad zagrizes otrovnog pijuna a mislis da si napravio sjajan potez. I da je problem daleko veci od provodjenja par godina na zurkama, no o sputavanju duha i obmanjivanjem laznom duhovnoscu koja se prenosi sa generacije na generaciju i prozima se kroz sve oblike umetnosti koja ima mocan uticaj na ljucku svest i duh. Psytrance scenu sam istakao malo vise od ostalog jer je muzika oruzije koji ima najjaci uticaj na sam duh. Takodje upirem na to da sistem ako je zao nije glup i ne proracunat, a slucajnosti kao slucajnosti za mene nepostoje ni dobre ni lose.
Kakvo obmanjivanje duhovnošću i koga ? Namesteno od strane koga ?

Droga, psajtrens, rejv, pa i rok muzika se na nasim prostorima satanizuju do te mere da to nema granice. Secam se pre kad sam pozvao jednu devojku da izadje sa mnom na rejv, da je zvala majku da pita moze li (?), a ova joj rekla da ne moze. A kad neko čuje da slusas elektronsku muziku, automatski si narkoman.

Ne znam jel zivimo na istim prostorima, ali mozda da si prihvatio konvencionalne vrednosti koje sistem propagira, katolicke ili ortodoksne ili jos bolje rečeno tradicionalne, koje vladaju na Balkanu i dalje, a to je stop drogama i stop elektronskoj muzici, ne bi svakako završio obmanjen tim stvarima, ni ti, a ni bilo ko drugi.

Pravo da ti kazem, malo mi je muka tih prica "oni" "they", "sistem" mi radi o leđima. Ne kazem da je sistem do jaja, nije, ali ne možeš okriviti sistem da pravi psihodelične droge, koje pri tome sam sebi guras u usta, jos ti govore NE drogama, i onda optužiti i kriviti sistem za rušenje tvoje spiritualnosti.

Problem je u ljudima koji veruju da ih malo droge moze prosvetliti, izleciti ili otvoriti im oci. Naročito to veruju ovi sto uzimaju psihodelike. Ni jedna droga te neće izleciti, niti napraviti spiritualnim, ako sam sebe ne napravis takvim. Prestanite kriviti sve i svašta, i preuzmite odgovornost za svoje živote.

"Slučajnosti za mene ne postoje"
Sto se mene tice i mesec za tebe ne mora da postoji.
Hoce li iko od vas psajtrensera ikad predloziti neku koherentnu teoriju koja nije "ja verujem u to" pa mora biti istina ? Od nastanka zivota pa do toga sto smo se ovde našli da dopisujemo sve je slucajnost, sve dok ne dokazes da postoje neke sile koje rukovode nasim životima. To se zove naučni metod i tvoja verovanja moraju biti dokazana kad imas pozitivnu hipotezu o nečemu.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

Generaliziranje je kurac po 1001 put.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

sve je kurac osim istine.Nagadjanja ko sam sta sam i odakle,i odakle mi ono sto mislim i sta turam i ne turam u sebe su ... nagadjanja
Onaj ko je otvorio oci i video zna a ovima ostalima ostaje samo neka prica, pitanje dal vredi i pricati.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la storm.raver »

Pa naravno, istina je najbitnija, ali to je samo reč i za svakog ima drugo značenje. Osim ako ne prihvatimo neko univerzalno značenje tog pojma onda cemo mozda napraviti neki napredak.
Do tad ce biti "moje istine" i "tvoje istine".

Ne znam kakvo je to prosvetljenje koje mislis da si doziveo, ja čitam "sistem mi radi o glavi, meni i celoj generaciji, pravi i trpa nam psihodelike u glavu da nam slomi duh i salje nas na psajtrens zurke". Navodis i hipi pokret kao primer toga, iako su hipici sami sebe ukopali. Cisto sumnjam da neko orkestrira tako kompleksan projekat da slomi generaciju. Ok imas svoju teoriju, nemam nista protiv, samo je suplja sa svih strana. Nista licno nisam mislio tebe da atakujem, ali diskusija je uvek poželjna. Ako stvarno zelis istinu, moras trpeti i peer review. A ne zatvoriti se i reci "vredi li pričati" kad ti neko ukaze na mane tvojih, a po meni pomalo paranoicnih teorija.
A sam sistem je jeben, ali zbog načina na koji je namešten i to je činjenica, ali ili se snadjes ili ne. Ili sto bi rekli "sink or "swim".
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la storm.raver »

AFX je napisao/la: 27.02.2021, 00:09 Generaliziranje je kurac po 1001 put.
Sa ovim se svakako slazem, naravno ako nema nekog velikog uzorka pa se mogu izvesti bar neki uopšteni zakljuci.
Ne znam samo u kom konkretnom smislu mislis vezano za ovu temu ?
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

nemislim da sam doziveo neko narocito prosvetljenje, ali ono sto prosvetlio ponekad podelim. Paranoicno ili ne ja nezivim u ovom svetu misleci da zlo ne postoji vec iz iskustva znam da ono postoji, mislim cak da je dosta opasno ziveti u zabludi da oni" ne postoje i da su svi ljudi dobronamerni al ih glupost sputava pa prave malo sranja...Za nekog go se celog zivota bavi sportom i nadmetanjem u raznoraznim vestinama svakoga dana, jako dobro mogu da procenim ko mi je protivnik i sta radi tacno, poput saha stonog tenisa boxa ili cega vec, vidis sta protivnik radi citas mu namere. Neko ko ne ume moz da kaze nije kurac muva je al mislim da to nije resenje jer u tom slucaju gubis.Takodje po mom sopstvenom prosvetljenju smatram da je istina samo jedna i da to filozofsko postavljanje moja tvoja istina je puka izmisljotina modernih kenjatora. Istina je jedna i apsolutna kao takva za sve i celo postojanje, ovo ostalo je ljucko kenjanje koje moz cuti u bilo kojoj kafani.Takodje moje misljenje nije samo moje delim ga sa milionima ljudi koji takodje uvidjaju to sto se desava.
ko smo s?ve mi?r
Milan33
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 13.02.2020, 23:09
 pohvaljen: 1 put

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Milan33 »

Pozdrav

Dali je tko pogledao?
Ima ga za skinuti na torrentu.
https://www.youtube.com/watch?v=au8eT79WUJ0
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

Milan33 je napisao/la: 09.03.2021, 01:21 Pozdrav

Dali je tko pogledao?
Ima ga za skinuti na torrentu.
https://www.youtube.com/watch?v=au8eT79WUJ0
Da ne linkam tu torrente, imas na rarbg, lako je naci. Inače nisam gledao, ali hoću.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

..evo da ti odgovorim, nije nešto, barem meni..nekako nisam čuo neku novost koju od prije nisam znao..više je možda dokumentarac za nekoga tko se prvi put susrece s time
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori