Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne bi, bakterije bi se proširile prije micelija. Eventualno da pusti ovako i da se kolonizira koliko može, onda očisti od nekoloniziranog zrnja. Ni ja nisam nikad uspio spasiti teglu od bakterija.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Da u pravu ste, ima previše vlage tu. Držao sam do sad na 26, sad ću probat na 22. Ali OK, imam i tegli koje izgledaju dobro. Sutra radim još 8 komada...
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Jednom sam igrao sa pripremanjem pšenice. Stavio suhu pšenicu u tegle, izračunao koliko vode treba, ulio i ostavio 15 sati. Lagano protresao i stavio na sterilizaciju. Nisam ih koristio jer se nekako sleglo i zaljepilo za dno tegle. Ali ostavio sam nekolonizirano sa folijom preko poklopca.
Dvije tegle su ostale čiste jako jako dugo. Možda se uopće nisu kontaminirale. A jedna je nakon tjedan dana počela pokazivati bjelkastu kontaminaciju. Onda se brzo širilo.
Sve sam isto radio, a kasnije sam pregledao foliju i sintetičku vatu... sve bilo ok.
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Zato je g2g spas, bitno da se ima jedna dobra tegla :) Napravit ću sa 4 različita printa. Važno da dobijem 2-3 dobre tegle, pa nije problem potrošit još nekoliko sati za skuhat pšenicu, ionako ja ne trebam radit, lonac sam sve odradi :) Ovo je hobi u kojem je bitna konzistentnost, i uvijek uzimajte bar 3-4 printa od svakog growa, za to isto ne treba nikakvo znanje posebno i treba 5-10 min vremena.

Nije loše ni imati neki dobar lonac, bilo bi idealno da ide do 15 pritisak, ovaj moj ide do 10-
seedweed
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 26.10.2020, 17:16
Ima zahvala: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la seedweed »

Pozdrav. Pratim onaj tutorial za uzgoj gljiva od RedSh i primjetio sam da se ne koristi nikakav dodatni supstrat koji koristi vecina ljudi na youtubeu ( najcesce kokos ) pa me zanima da li je moguće uzgojiti bez dodavanje kokosa tj. samo na raži? LP
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

seedweed je napisao/la: 21.01.2021, 12:20 Pozdrav. Pratim onaj tutorial za uzgoj gljiva od RedSh i primjetio sam da se ne koristi nikakav dodatni supstrat koji koristi vecina ljudi na youtubeu ( najcesce kokos ) pa me zanima da li je moguće uzgojiti bez dodavanje kokosa tj. samo na raži? LP
Nemam pojma kakav tutorijal pratis, ali ako ne radis pf tek, a neces spawn da radis, moras bar kejsati raz necim. Zemljom ili vermom.
:mushroom: learning things :mushroom:
seedweed
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 26.10.2020, 17:16
Ima zahvala: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la seedweed »

storm.raver je napisao/la: 21.01.2021, 13:14
seedweed je napisao/la: 21.01.2021, 12:20 Pozdrav. Pratim onaj tutorial za uzgoj gljiva od RedSh i primjetio sam da se ne koristi nikakav dodatni supstrat koji koristi vecina ljudi na youtubeu ( najcesce kokos ) pa me zanima da li je moguće uzgojiti bez dodavanje kokosa tj. samo na raži? LP
Nemam pojma kakav tutorijal pratis, ali ako ne radis pf tek, a neces spawn da radis, moras bar kejsati raz necim. Zemljom ili vermom.
E pa da. Pise da ide vermikulit 2cm na dno posude i 2 cm na vrh posude. Da li mislite da bi bilo mozda dobro i zamjesati malo verma sa razi?
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

seedweed je napisao/la: 21.01.2021, 15:23
storm.raver je napisao/la: 21.01.2021, 13:14
seedweed je napisao/la: 21.01.2021, 12:20 Pozdrav. Pratim onaj tutorial za uzgoj gljiva od RedSh i primjetio sam da se ne koristi nikakav dodatni supstrat koji koristi vecina ljudi na youtubeu ( najcesce kokos ) pa me zanima da li je moguće uzgojiti bez dodavanje kokosa tj. samo na raži? LP
Nemam pojma kakav tutorijal pratis, ali ako ne radis pf tek, a neces spawn da radis, moras bar kejsati raz necim. Zemljom ili vermom.
E pa da. Pise da ide vermikulit 2cm na dno posude i 2 cm na vrh posude. Da li mislite da bi bilo mozda dobro i zamjesati malo verma sa razi?
Svakako, raz slabo zadržava vodu.
Da je ne mučiš previse mixuj malo sa vermom.

Mada sto lepo ne kupis kokos (coir) i cepas
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Jebivjetar
seedweed
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 26.10.2020, 17:16
Ima zahvala: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la seedweed »

storm.raver je napisao/la: 21.01.2021, 18:04
seedweed je napisao/la: 21.01.2021, 15:23
storm.raver je napisao/la: 21.01.2021, 13:14
seedweed je napisao/la: 21.01.2021, 12:20 Pozdrav. Pratim onaj tutorial za uzgoj gljiva od RedSh i primjetio sam da se ne koristi nikakav dodatni supstrat koji koristi vecina ljudi na youtubeu ( najcesce kokos ) pa me zanima da li je moguće uzgojiti bez dodavanje kokosa tj. samo na raži? LP
Nemam pojma kakav tutorijal pratis, ali ako ne radis pf tek, a neces spawn da radis, moras bar kejsati raz necim. Zemljom ili vermom.
E pa da. Pise da ide vermikulit 2cm na dno posude i 2 cm na vrh posude. Da li mislite da bi bilo mozda dobro i zamjesati malo verma sa razi?
Svakako, raz slabo zadržava vodu.
Da je ne mučiš previse mixuj malo sa vermom.

Mada sto lepo ne kupis kokos (coir) i cepas
Hvala ljudi :psy :lovee:
Samo mi još jedan informacija treba. Gdje mogu kupit kokosov supstrat u hrvatskoj? :mushh:
Odgovori