Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Imam nekoliko staklenki koje su skoro skroz kolonizirane, ali ima 3-4 zrnca pšenice koja su crna i oko njih nema micelija. Pa me zanima je li se isplati to spawnati? Mogu staviti sliku ako treba. Inače je dosta suho što se tiče vlage, pa ne vjerujem da bi se micelij oporavio da protresem, ali mislim da vrijedi pokušati pomiješati sa kokosom.
Inače, imam 8 staklenki koje su odlične, ali trebat ću čekati jos 3-4 dana da se dovrši kolonizacija.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Treba mi vaša pomoć. Radi se o tome da imam jednu dvojbu.

Kutije mi se koloniziraju u zahodu koji nema ni prozora ni ventilacije na temp. od 26.5 celzijusa. Imam 4 kutije, jedna je skroz bijela i prebacio sam je u sobu gdje je prozor otvoren i temp. varira od 18 do 22 celzijusa.

Samo me zanima je li bolje fruitati u zahodu ili sobi? Imam još 3 kutije u zahodu koje će biti spremne kroz tjedan dana.

Pitanje glasi: je li problem da fruitam kutije na temp. od 18 stupnjeva? Neće me biti tjedan dana, pa računam da je čak i bolje da se sporije rastu. 18(sa zrakom) vs 26(bez zraka)?
123
rank3
Postovi: 72
Pridružen/a: 02.02.2017, 13:48
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 23 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 123 »

Ja ih nebi ni stavljao na fruitanje jos tih tjedan dana jer se zna desit ako kasnis koji sat sa branjem da puste spore.

Ovako mene zanima sto je sa vrecicama za sterilizaciju bez filtera?
Ove sa filterom se ljepo zatvore vakumirkom i tjeraj dalje, a sad ove bez filtera sigurno nemogu tako jer nebi bilo izmjene plinova zanima me jel radio tko s njima i moze li se samo gore prekvrciti i sa 2-3 spajalice za papir zatvoriti, na taj nacin nebi nista moglo uci ako se pusti na miru do potpune kolonizacije, a izmjena plinova bi se sasvim normalno odvijala.
Ako netko ima iskustva,ideju, savijet molio bih ga da podjeli :x :x
DadoRoski977
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 11.10.2020, 13:59
Ima zahvala: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la DadoRoski977 »

Zdravo ljudi zanima me 1.8g suhih je li dovoljno da odrade kako treba jer dva puta sam ih probao u zivotu
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Ovisi što misliš pod tim kako treba.
Za mene je to jedna lijepa doza koja otvara čula. Biti u prirodi i uroniti u nju. Možda i najljepši tripovi su mi na takvim dozama
Za duhovna, mentalna... putovanja ipak treba više
Jebivjetar
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 458 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

DadoRoski977 je napisao/la: 25.10.2020, 20:23 Zdravo ljudi zanima me 1.8g suhih je li dovoljno da odrade kako treba jer dva puta sam ih probao u zivotu
Jeo sam 1,5 koje su bile jake kao 4..tako da, toliko o tome..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
milemyco
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 12.11.2020, 13:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milemyco »

Pozdrav,

Svuda sam trazio coco coir ciglu, niko nema manje, najvise nasao od 75L i onaj u kesama od 5-10L. Sad, kakav je taj u kesama? Da li je i njega potrebno potopiti kao i ciglu? Neka preporuka, hvala!
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Nemam pojma. Nije nego probati. Vidio sam da je neko koristio taj u kesama i da je išlo.
Daj neku sliku etikete
Uglavnom izmjeri 100g kokosa i doljevaj vodu da dotje do zasićenosti. Kad uzmeš u ruku grudu kokosa i jako stisneš , treba mali mlaz vode izaći i stati nakon par sekundi. Zapamti koliko vode si stavio u 100g kokosa i nek ti to bude mjera
A kad radiš zapravo onda vrela voda itd...
Jebivjetar
milemyco
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 12.11.2020, 13:56

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milemyco »

Evo ga, bas ovaj

https://hidroponika.co.rs/proizvod/koko ... t-5l.html/

Moj nisam ni kvasio cak, bio je vec svez dok je stajao upakovan, delovao spolja kao da ima kondenzacije unutra, samo sam ga pomesao sa spawnom i to je to
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

A treba ga termički obraditi, radi kontaminacija. Bez toga gotovo sigurno neće uspjeti. Drugi put ga ostavi raširenog da se osuši, nađi mjeru za vodu, pa pasteriziraj. U lonac stavi kokos pa prelij prokuhanom, vrelom vodom, poklopi i čekaj da se ohladi. Onda spawn...
Jebivjetar
Odgovori