Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la perke »

Moram i ja opet da narucim, proslo je godinu dana. Pa da se okusam u nekom manjem uzgoju.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Firmus »

Sorry za offtopic ali moze li mi netko napisati kad je najbolje uzeti spore za print? Je li moram pričekati da gljiva počme puštati spore ili mogu odma kad se onaj dio odvoji od klobuka? I koliko ima vremena otprilike da uzmem spore? Do sad i nisam bio baš uspješan, možda je greška bila u tome da klobuk nije bio dobro u kontaktu sa folijom, mislio sam da će spore ionako pasti, ali sad pretpostavljam da je bolje da je gljiva skroz priljubljena uz foliju?
Skunk1234
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:26
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Skunk1234 »

Kako sam ja skontao nije bitno da bude pribijen skroz,treba da bude zrela gljiva sa otvorenim klobukom i spore same ispadaju... valjda 😂
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la VapeQ1 »

Firmus je napisao/la: 14.07.2020, 15:05 Sorry za offtopic ali moze li mi netko napisati kad je najbolje uzeti spore za print? Je li moram pričekati da gljiva počme puštati spore ili mogu odma kad se onaj dio odvoji od klobuka? I koliko ima vremena otprilike da uzmem spore? Do sad i nisam bio baš uspješan, možda je greška bila u tome da klobuk nije bio dobro u kontaktu sa folijom, mislio sam da će spore ionako pasti, ali sad pretpostavljam da je bolje da je gljiva skroz priljubljena uz foliju?
Najbolje je da nabavis manju providnu kutiju(od sladoleda) sa poklopcem. Izaberes najvece gljive kad se veo odvoji, sterilnim nozem odsjeces kape I poredas ih na unutrasnji dio alu folije koju si prethodno stavio ispod plasticne kutije. Nakon sto si kapice ubacio unutra, sve poklopis sa kutijom I ostavis nekih 8 sati. Nakon 8 sati lagano zadignes kutiju i polako izvadis kapice a otiske ostavi poklopljene u kutiji da ispari voda. Kad se sve fino osusi, uzmes drugi dio folije I prekrijes tako da unutrasnji (Cista) strana ide na spore.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Zgubidan »

Ostavi ih i duže. 20-24 sata. Onda je print gust i crni. A i ima vremena dozrijet i pustiti spore u tih 24h ako je malo manje zrela. Ne treba gljiva bit priljubljena na foliju.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Skunk1234
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:26
Ima zahvala: 6 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Skunk1234 »

Tesko brate da ce ti poslati neko nesto,zato su i tako mistične,jer neces naci ti njih dok ne nadju one tebe,i tako treba da ostane 😁
goran96
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 07.01.2018, 11:07
Ima zahvala: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la goran96 »

Pozdrav ekipa, evo i ja planiram naručit spore, pa me zanima kakva je situacija s plaćanjem? Ako plaćam preko banke svakako će mi uzeti podatke, pa da li to može biti problem kod nas ili?
Ili da idem otvarat račun za bitcoin i platim na taj način?
Hvala unaprijed :)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la Firmus »

goran96 je napisao/la: 16.09.2020, 00:26 Pozdrav ekipa, evo i ja planiram naručit spore, pa me zanima kakva je situacija s plaćanjem? Ako plaćam preko banke svakako će mi uzeti podatke, pa da li to može biti problem kod nas ili?
Ili da idem otvarat račun za bitcoin i platim na taj način?
Hvala unaprijed :)
Ovisi odakle si, ako si iz Hrvatske mozes naruciti preko ove stranice: https://bitcoin-mjenjacnica.hr/, ali opet će ti trebati bitcoin wallet i internet bankarstvo, a o tome nemam pojma tako da bolje da netko drugi odgovori. Poznajem samo jedan bitcoin wallet koji se placa i za svaku transakciju uzima oko 30 kn, tako da će ti da naručiš spore trebati oko 100 kn.
Zadnja izmjena: Firmus, dana/u 16.09.2020, 14:18, ukupno mijenjano 1 put.
goran96
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 07.01.2018, 11:07
Ima zahvala: 1 put

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la goran96 »

Hvala na odgovoru,
Da, iz Hrvatske sam. Pogledat ću, ali ako je princip da samo promjenim valutu pa opet plaćam internet bankarstvom, opet će se vidjet da je primatelj Asociacion Free Spore Espana haha, osim ako griješim
Bio bi ti jako zahvalan ako mi možeš poslat poštom, pa bi ti svakako poslao jedan ručno rađen paket zahvale :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la HypnoToad »

Momci, znate da su ovakvi razgovori i dogovori strogo zabranjeni na forumu. Pre haj sam za brisat, ali pliz, nemojte više.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori