Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 54
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Molder »

Firmus je napisao/la: 29.05.2020, 08:26 Imam ja pitanje, tek jučer sam skužio da sam za bušenje SGFC koristio svrdlo od 8 mm, a ne od 6 kao što se preporuča. Rupe sam radio svakih 5 cm. Pretpostavljam da će biti problem održavati vlagu, što mi je najbolje raditi? Imam i traku i umjetnu vunu...

Evo slike:
slika
Ne trebaju ti uopšte rupe. Jedino proluftiraj kad pališ i gasiš svetlo i još jednom u toku dana eventualno.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da, malo previse rupa. ja bi salotejpom pokrpao sve te rupe osim dva reda uokolo, treci i cetvrti od dolje, na njih bi stavio neki propustan materijal za zrak. a ako ti se neda stalno luftati kupis najmanju pumpicu za zrak za akvarije, stavis cjevcicu da ulazi negdje na sredini kutije i bok.
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la VapeQ1 »

Juce odlucim da napravim substrat coco+verm jer su mi tegle vec bile spremne. Jedan drugar mi rece da za dvije kutije od 16 litara koristim 250g kokosa, 1l vermikulita I 2.5L vode. Uradim ja to tako kako mi je rekao, ostavim u kanti. Kad se ohladilo, zagrabim saku substrata i na Lagani stisak dobijem vodopade vode koji se slivaju niz Saku (znaci vise nego previse vode).
I umjesto da odem do apoteke, kupim gazu, ocjedim substrat od viska vode, ja se odlucim da dodam vermikulita, onako iz vrece (bez zagrijavanja u rerni) I tako smanjim vlaznost. Sta sam s tim dobio? Pa dobio sam to sa sam na onu litru vermikulita dodado jos najmanje 2l vermikulita i na kraju sam opet imao prilicno mokar substrat. Sad je odnos ovakav. 250g kokosa, 3l verm I 2.5l vode. Sve sam to pomjesao sa kolonizovanom rizom, poprskao hidrogen peroksidom pa sta bog da. Samo da sam stavio manje vode sad ne bi imao ovih problema.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Ulio si oko 1L previše.
Jebivjetar
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la VapeQ1 »

Spunk je napisao/la: 03.06.2020, 14:33 Ulio si oko 1L previše.
Kasno je sad.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

HypnoToad je napisao/la: 18.05.2020, 21:49 ...

Radim outdoor u posudi i prvi flush je bio obilat. Potpuno proraštena površina supstrata. Čak su se i gužvale. Kad sam ih ubrao ispod njih su već bile male gljive i još ih izbija. Problem je što ostanu male i otvore se.
U čemu je stvar???
Ako je do vlažnosti supstrata, možda bi mogao posudu stavit u jednu veću napunjenu vodom, pa da kroz drenažne rupe upija???
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Može neki savjet za in vitro grow brf kolaca? Ako ne uspijem pronaci osobu koja ce preuzeti grow, pretpostavljam da je ovo najdiskretnija opcija?

Ako stavim 10 kolaca od 0.25L na vrh ormara tesko se primjeti, ali ako stavim kutiju od 50L... nisam siguran.

Doduse mogao bi i napraviti brf to bulk u male kutije... imam jos 3-10 dana da odlucim. Samo se zelim rijesiti toga, pobrati 10-15 g, podijeliti trojici prijatelja i sta ostane za trip ili dva. Ovaj put min 3 g...

Droge 1. kategorije su one koje izazivaju ovisnost i nemaju nikakvih zdravstvenih benefita. Koji genije je onda svrstao psilocibin u tu kategoriju, zar to nije malo kontradiktorno? Mislim ono, ne trebas biti previse bistar da bi skuzio da tu nesto ne stima... Ne znam na sta se oni pozivaju, ali na znanost i zdrav razum sigurno ne. Priroda je sigurno napravila gresku, a birokrati su u pravu haha :D

Nema veze sta gljive odrzavaju zivot na zemlji, a ljudi ga unistavaju. Zivjelo Ministarstvo istine!
123
rank3
Postovi: 72
Pridružen/a: 02.02.2017, 13:48
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 23 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 123 »

https://entheonation.com/blog/myceliated-grain-tek/

Našao sam ovo a print semprevive imam i čuvam godinama i nisam bas bio u mogućnosti poigrati se s njim
Jel postoje kakvi drugi Podatci o tom tom može i znanstveni radovi forum rasprave štogod da me usmjeri malo npr. najviše me zanima koliko aktivnih tvari ima i kako se dozira
Unaprijed hvala 🥰🥰
VapeQ1
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 24.04.2020, 07:49
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la VapeQ1 »

Zna li mozda neko da li se u Rovinju ili Puli ima za kupiti kokosov treset?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne znam, ali ima za naručiti, iznad 200 kn je besplatna dostava.
https://homeogarden.com/hr/proizvod/org ... a-70-l_hr/
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori