Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Da, zeznula si ovo. Trebaš imati sa svih 6 strana male rupe razmaknute 5-6 cm. Zato se i zove shotgun fruiting chamber :) Ovo ko što si ti napravila više sliči na monotub. Ako imaš vremena i načina možeš ili uzeti novu manju kutiju i napraviti rupe, ili ove rupe zalijepiti sa trakom pa izbušiti na nju. Možda ima netko iskusniji bolji savjet, ali za kolače se uvijek koristi takav fruiting chamber, sve ostalo je kockanje...

Inače je sam probao sa bušilicom i stvara veliku buku i plastika brzo pukne, pa sam uzeo veliki plamenik i grijao svrdlo koje sam omotao krpom i onda sam dosta brzo napravio ove rupe. Bila mi se dogodila nezgoda da nisam mogao ugasiti plin, bio sam se baš usrao na živo. Šetam po kući sa plamenikom, a plamen pola metra :-o

Bar nisi izbušila 300 rupa ko ovaj car haha:
https://www.shroomery.org/forums/showfl ... er/9121451

slika
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Kolač se desio slučajno, imam jedan u boxu a ostalo su kutije. I sve raste nekako. Možda puno sreće. Sad izgleda ovako:
IMG_20200529_101158.jpg
Znam da sam dosta toga spetljala, što zbog ne znanja što zbog žurbe, što zbog financija. I da bi me vjerojatno ovi iskusni uzgajivači najradije istukli ali eto one rastu :) nekako. To mi je najveće zadovoljstvo is cijelog iskustva.
U nedjelju ide prvo "putovanje" u životu pa ćemo vidjeti koliko su one bile zadovoljne sa mnom :D
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 486
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 311 puta
 pohvaljen: 262 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Pa super, glavno je da raste haha :) I ja isto vjerojatno u nedjelju uzimam opet nakon nekoliko mjeseci i više im se radujem nego prvi put. Moraš napisati trip report, to će biti pogotovo zanimljivo za nekoga tko uzima prvi put. Jesi odlučila koliko ćeš uzeti za prvi put?
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Potrudit ću se da ga napišem iako nisam baš neki pisac :D Uspjela sam ih dobiti 10g suhih. Imam samo običnu kućnu vagu ne znam koliko je ona uopće precizna. Sa mnom ide osoba od povjerenja koja ima iskustva sa njima od prije, na prazan želudac, negdje u prirodu dalje od ljudi.
Mislila sam 3-4g :-? Inače na ove kemijske stvari sa kojima imam puno više iskustva imam veliku toleranciju iako ih ne koristim ne znam kako često. I ne ide mi se u nešto na pola, ili neka bude kako treba ili ništa :D
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Komplicirate puno. I bez rupa, samo sa ručnim prozračivanjem sasvim fino uspjeva
Moon Child, jesi li LSD uzimala? Ako jesi ok, ali ako nisi onda idi pomalo. Čemu žurba? 4g je pozamašna doza inače, a kamoli za prvi put. Rađe počmi sa 2-2.5g, čak i manje. Upoznaj malo rad, uvedi se u to lagano...
Jebivjetar
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Hvala ti na savjetu. Lsd jednom pola koji nije radio ali čula sam da su takvi bili svima tako da nije do mene, acid jednom nakon cijelog vikenda ne spavanja i ostalih kemijskih supstanci, znači u totalno krivim uvjetima, i na sreću prošlo je sve okej. Mdma uglavnom meni treba za pola više nego drugima, sa time sa uvjek dobro nosim. Možeš mi reći otprilike koliko mogu biti potentne pošto ja nekako sumnjam u svoje sposobnosti uzgoja, sušenja, nije bilo sve po ps-u pa tako i u potenciju. Od inokulacije do berbe je prošlo mjesec i pet dana. Tegle su bile raž i malo verma, poslje kokos i verm. Sušene na zraku, bez direktnog sunca ali na svjetlu ne u mraku 3-4 dana.
Unaprijed zahvaljujem :)
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Probala sam njih nešto manje od grama sa prvog prvog kejka, lemon tek, doma, mrak uglavnom, lagana glazba. Nisam se pripremila tako da nije bilo baš na prazan želudac. Malo samo pojačane boje, preljevanje boja kad zatvorim očima i lagani chill. Zaspala nakon dva sata. Nisam to ni računala za trip pa nisam ni spomenula.
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Ne znam, o potenciji mislim da nema smisla uopće govoriti. Dvije gljive iz istog uzgoja ne moraju biti jednako potentne. Jedini način da znaš je da utvrdiš sama. U mlincu za kavu ih izmelješ sve i nekako zapakiraš po 2g. Svi paketi su ti onda jednako potentni. Razlika u tripu između 2 i 3 grama je meni, onako, poveća
Prvi put uzmeš 2g i uživaš. :)
Onda dalje znaš. Meni osobno najbezveznija doza je između 0.5g i 1.2g. Iztrza me bezveze. Nit je za funkcioniranje, nit za putovanje
Samo nemoj žurit nigdje. Pomalo :)
Jebivjetar
Avatar
Moon Child
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 16.11.2019, 20:35
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Moon Child »

Hvala ti na savjetima svakako. Pošto će set&settings biti definitivno savršeni do zadnjeg mogućeg detalja i ja se zaista osjećam psihički spremna kamo god me odvedu vjerojatno neću ići na manje od 3g. Ovo su mi zadnji slobodni dani, nakon ovoga radim 4 mjeseca bez slobodnog dana tako da neću tako skoro imati priliku ponoviti. I nemam vremena toliko za eksperimentiranje. Svejedno hvala. Javim se sa trip reportom :) Bit će sve okej ;)
"Go ahead and let them call you crazy...
Then you are free to do whatever you want."
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 172 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Bit će počinje sezona :)
Evo jedna prigodna
Jebivjetar
Odgovori