Print na papiru

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

Tako da ću se ipak morati izboriti sa svojim materijalom, kokos,,Huana.meri- dobar savijet-- da izvedem to tako??
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Print na papiru

Post Postao/la Spunk »

Ma bez puno filozofiranja, nemaš što izgubiti
Evo, sad sam stavio komad A4 uredskog papira veličine manjeg printa u čašu sa pola deca vode. Držao sam ga dobro preko 1 minute i nije se počeo raspadati. Meljao sam ga žličicom, ribao, okretao... sve je istrpio. Mislim da bi doobro otpusto spore da su na njemu.
Otkini komad papira na kojem su printovi i vidi kako se ponaša u vodi. Ako je kao kod mene onda ide klasika.
Kupi veliku špricu 100ml i iglu za nju. Kupi nekoliko 10ml šprica i igle.
U čistom loncu dooobro uskuhaj vodu. Makni ju sa vatre, nekoliko puta uvuci velikom špricom vrelu vodu do kraja i isprazni u drugu posudu. Zadnji put uvuci, stavi čep na iglu i čekaj da se ohladi.
Pola deca ohlađene vode iz šprice uspi u užu čašu pobrisanu 70% alkoholom. Manji print, ili izreži pola normalnog i stavi ga u vodu i meljaj nečim da se spore otpuste. Izvadi papir pincetom i malim špricama uvuci vodu sa sporama.
Jasno, sve maksimalno sterilno treba biti. Rukavice, alkohol, užarene igle, bla bla... imaš na netu a i na forumu koliko hoćeš primjera

Možda bi bilo još i bolje da pincetom držiš print u čaši pa sa špricom pičiš vodu po njemu i da to curi u čašu. Ne znam, mislim da bi i tako moglo

Isprobavaj, igraj se...

I onda otvoriš dnevnik :D
Živio
Jebivjetar
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Print na papiru

Post Postao/la huana.meri »

ja bi na samo namočen kokos po ps-u, stavio na nekoliko mjesta komadić tog papira na kojem je print, ili bi samo sa vrhom noža sastrugo na nekoliko mjesta malo printa....ovdje je sterilna metoda nemoguća, pa se šanbse na kontaminaciju mogu svest na minimum samo sa supstratom koji nepodržava kontaminacije....kupi kocku kokosa, namoči, iscjedi da imaš "field capacity", napuni 5 čaša s kokosom i prije poklapanja folijom sastruži malo samo printa u svaku, skoro nevidjivo je dosta....pokrij folijom i na mračno mjesto potpuno, na 25 C.
ja se kladim da ćeš dobit čist micelij bar jedan komad, izazovi sudbinu....:)...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

nikad se nije pojavila pošiljka...idem na postupak od kokosovog tla koje mi je opisala,unaprijed zahvaljujem,huana.meri. odlučio sam se pokušati u toj sreći...pozdrav svima,super steee
Odgovori