Serbicas home patch

Uzgajanje jestivih gljiva, dnevnici sa slikama i metode uzgoja
Odgovori
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Serbicas home patch

Post Postao/la huana.meri »

udarila me od landranja neka ideja, pa sam prisvojio 5 kila micelija i supstrata velebitskog nakon jedne berbe serbkinjičica malih...
od svega pomalo, i češera miceliziranih, iglica, komada drveća, zemlje, baš tuto kompleto....
položio sam piljevinu namočenu oko jabuke gdje je provjetrina, te serviro na piljevinu jelovu, grabovu, mic koji sam udomio s Velebita...
namočio sam nešto starih cjepanica, grab, također serviro odozgo, zasuo malo piljevinom, posuo humusom korištenim....
ako nebude sad baš napad mogo bi bar koju gljivu isterat, a moguće ako bude vrijeme fino da dobim i ljepo poljubaca sto.... :lovee:
kako bilo, ipak sam malo vremena više uložio dok nisam sve natopio dobrano, navodno svaka piljevina odmah stvara ph nizak...
kad sam to sve napravio još mi nije dao vrag mira pa sam nazvo pilanu jednu i nabavio mokre jele, loma, kore, okrajaka, još mi narezali na kocke...
tako sam još dve hrpe jelove mokre serviro pokraj i zalio hladnim čajem bunarske vode i šake serbica usitnjenih....
kako i ako bude kake promjene, ruknem foto sešn...kako god bar budem miran da sam probo ipak malo jače...
danas sam saznao da je jabuka isto drvo koje voli kiselo tlo, ispod 6ph....
ajmo svemirci čekam vas :psy :psy :psy :psy
rosne noći, vlažni dani, bi mi trebali bit na pomoći :psy :psy :psy
slika
slika
:bigsmilee: :bigsmilee: :bigsmilee: :bigsmilee: :bigsmilee:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Serbicas home patch

Post Postao/la huana.meri »

za sisvete svi na groblja a ja u zivot :D
kreno u noći, sjutra stigo i odma u lov....
najbitnije je što sam poneso nekoliko grana, panjeva sa micom, i normalno, pojačao home patch po dolasku kući....
sve zatke gljiva koje sam ubro sam također posuo po home patchu...puni su micelija, hifa...
danas kišica, ko naručeno, vani temp bio do 15, noć pada lagano, minusa nema još...
u konačnici sam mokrom piljevinom zasuo lagano sve, da mic nije preizložen, da se pokrene sam, počne širit, iako mi se čini da su grane, panjevi, kompletno kolonizirani iznutra....
ujutro nakon što se nočas napiju hrpe, planiram posut lagano sve humusom crnim...
kako sam od jednog starog hippy-a dobio savjet da svježe gljive :mushroom: :mushroom: :mushroom: stavim u med tako sam i uradio nakon vrlo finog lova.... :psy
javim kako je kad osjetim da je vreme da liznem...
slika
slika
slika
slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Serbicas home patch

Post Postao/la perke »

Prva slika :D
Odgovori