❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Sičanac
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 17.10.2019, 23:25

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Sičanac »

perke je napisao/la:
AstroFaer je napisao/la:
entheogenic je napisao/la:
AstroFaer je napisao/la:Bio bih vam zahvalan ekipa kad bih mi mogli reči u kojim djelovima se tipično nalaze Amanite? Dali su to isključivo Šume ili ?Naime zivim u okolici Osijeka pa me zanima dali je moguće kad bih išao pronjuškati i pronači Muharu!!
Konektiraj se s njenim duhom pa ces ju naci
Najjači odgovor definitivno :D dobro zboriš !!
Konektovao bi se on nego sto je na dial up-u pa mu slab protok :D
Naći ćeš ju definitivno u šumi.Najviše sam ju nalazio među bukvama ;)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la huana.meri »

moram priznati da sam imao sreće ponovno, i to kake sreće, ni deda mraz ovai lov nedoivi valjda... =))

slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la perke »

Ma daj...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la huana.meri »

nznm sta da kažem, nisam mogo 3 min doć sebi kad sam naišo na familiu, strava, da nebi neko mislio da sam stručnjak ili majstor, imo sam i sreće...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Goranchina
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 17.10.2019, 21:20

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Goranchina »

Pozdrav svima,

Nov sam ovde i tipicno- imam pitanje... sticajem okolnosti sam poslovno u nemackoj, u nekom opskurnom hotelu koji je na domak šume. Pre nekoliko dana vidim nekoliko muhara na par metara od ulaznih vrata i to mi da podsticaj da malo prosetam po šumi. Nestavarne kolicine muhare, na svakom koraku. Doduše, mnogo kiše, bez imalo sunca, pa su uglavnom prestare, ali moze da se probere i onih koje su u pravom stadijumu. Moje pitanje je vezano za prezerviranje. Nemam rernu, dakle to nije opcija, niti sam u prilici da ih sušim na otvorenom. Ima li neko ideju za nekakvu alternativnu metodu? Dosta su mesnate i prilicno velike, ako ih ostavim uvijene u neki papir- pocrne.
Da li je opcija da ih uvijem u alu foliju i postavima nekako iznad rešoa, koji sam kupio za ovu priliku... Nevolja je što ne mogu da merim temperaturu etc, dakle, sva moguća ograničenja, a opet, žao mi je da propustim ovakvu priliku.
Hvala
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la huana.meri »

kako navališ jako toliko i uspiješ, meni dost i na suncu propalo
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
drvić
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.11.2018, 13:44
Ima zahvala: 6 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la drvić »

huana.meri je napisao/la:moram priznati da sam imao sreće ponovno, i to kake sreće, ni deda mraz ovai lov nedoivi valjda... =))
Moram ti komentirati sliku.. sasvim dobronamjerno. I sam sam sušio gomilu muhara pa sam probao na svakakve načine a po ovome što vidim sa slike, mislim da će ti pola tih gljiva istrunuti prije nego se posuše. Ako nemaš dehidrator, probaj u pećnici na lagano i to ako ima ventilator unutra jer inače se samo ugnjecaju i pocrne. Inače ovako a pogotovo po ovim temperaturama sušenje traje danima a gljive se brzo kvare.. Mislim.. na slici se već vidi dio gnjilih koje će se stopiti sa kartonom i avaj ti branje, tegljenje i sušenje... Ako nemaš kako drugačije sušiti, uberi samo mlađe primjerke koji se neće pokvariti u roku jednog dana i stići će se osušiti ako ima dovoljno sunca i vjetra jer ako nema... ode sve kvragu i krenu gnjilit. Meni i u dehidratoru treba do 20/20+ sati da postanu hrskave, a u međuvremenu ih čuvam u friđu. Isto tako ako su ful natopljene vodom ako je npr. padala kiša, u tom slučaju još veći postotak odlazi kvragu bez dehidratora.
beva
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:02

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la beva »

amanita.m.jpg
lijepi pozdrav uz današnju fotku, još uvijek ih ima :)

proučavala sam stranu literaturu u svezi pripreme a.muscaria u kojoj savjetuju detaljnu termičku obradu, a ovdje sam se pak susrela s nešto jednostavnijim pristupom. konkretno pitanje koje mi se nameće je priprema čaja ili direktna konzumacija osušene gljive? planiram je posušiti u pećnici na laganoj temperaturi od 40°C s otvorenim vratima pošto nemam dehidrator i pospremiti u staklenku na nekoliko dana. ukoliko bih se odlučila za čaj, što mi radije preporučate: prokuhati i dodati limun i čaj radi maskiranja okusa ili zadržati temperaturu vode ispod vrenja? ima li velike razlike?
N.I.C.E.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 09.05.2010, 20:44
 pohvaljen: 4 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la N.I.C.E. »

#
Zadnja izmjena: N.I.C.E., dana/u 17.02.2020, 16:52, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la huana.meri »

sve ovo nepostoji ni u nano česticama kad ju pojedeš...:)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori