Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la Aniruddha »

Spremam se za prvi grow i dvoumim se između BRF cakeova i ovog teka https://www.reddit.com/r/shrooms/commen ... kes_broke/ Zanima me mišljenje iskusnih. Da li imate neke primedbe, nešto što biste dodali/oduzeli.. Da li mislite da ovo može da se radi na bilo kojem bulk spawnu ili preporucujete da se isključivo drzim uputstva..
Hvala unapred :)
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la Spunk »

Brf cakes je dokazan nebrojeno puta, a ovo... ne mogu govoriti o nekom iskustvu, ali mi se ovaj način nekako čini temeljno kriv
Jebivjetar
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la huana.meri »

dobio sam jedan cake PC GT od 300 ml, rasirio na past. konjsko u nekoliko posuda, držao vani, noću rosa pomogla, danju zamaglim par puta dnevno da neispari...
danas kreće magija....
slika
:mushroom: :mushroom: :mushroom: :mushroom:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la Firmus »

Aniruddha je napisao/la:Spremam se za prvi grow i dvoumim se između BRF cakeova i ovog teka https://www.reddit.com/r/shrooms/commen ... kes_broke/ Zanima me mišljenje iskusnih. Da li imate neke primedbe, nešto što biste dodali/oduzeli.. Da li mislite da ovo može da se radi na bilo kojem bulk spawnu ili preporucujete da se isključivo drzim uputstva..
Hvala unapred :)
Ja ti savjetujem da napraviš što više BRF cakeova. To je najbolja metoda za početnike. I onda imaš dvije opcije:

1) SGFC (shotgun fruiting chamber) - kad kolači budu potpuno kolonizirani čekaš još nekih 5 dana da odstoji ili dok se ne pojave prve male gljive i onda namočiš jedan dan, uvaljaš u vermikulit i staviš u kutiju koja ima perlit na dnu i cijela je puna malih rupa da zrak može prolaziti. Ok pretpostavljam da već znaš kako ova metoda izgleda.

2) BRF to bulk. Bulk znači veliki količina. Ova metoda će ti dati više uroda i meni je osobno draža. Za ovo ti je dovoljno samo nekoliko brf cakeova i kokosova zemlja koja nije skupa.

Staviš namakati cakeove jedan dan (nije obavezno) i onda ih izribaš sa onim za ribanje sira i onda u plastičnu kutiju slažeš sloj zemlje, sloj kolača itd... Ja sam za prvi put koristio kutiju od 15L i imao sam odlične rezultate.

Preporučio bi ti da radiš 2 metoda istovremeno, tako je veća šansa da uspiješ. Iako ako i radiš samo brf cakes velika je šansa da uspiješ. Najbitnije je da paziš na higijenu prvi početnim fazama jer ako tu zezneš onda nastaje problem...

Kanal preporuka (sve ima):

[media]link[/media]
ekra12
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 22.09.2019, 13:44

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la ekra12 »

Staviš namakati cakeove jedan dan (nije obavezno) i onda ih izribaš sa onim za ribanje sira i onda u plastičnu kutiju slažeš sloj zemlje, sloj kolača itd... Ja sam za prvi put koristio kutiju od 15L i imao sam odlične rezultate.
treba li taj sloj zemlje isto pasterizirati/prokuhati prije nego naribani cake stavimo unutra?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la huana.meri »

kao početnik moraš pasterizirat da, kasnije kad skužiš sve malo bolje močeš bez past. širit dalje, na kokos, konjsko....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
ekra12
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 22.09.2019, 13:44

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la ekra12 »

huana.meri je napisao/la:kao početnik moraš pasterizirat da, kasnije kad skužiš sve malo bolje močeš bez past. širit dalje, na kokos, konjsko....
Hvala ti! Jos me samo zanima nesto. Mislim raditi sa kukuruzom kokicarem cakeove. Jel ista shema (umakanje u vodu na 24h i poslje gridanje na ribezu za sir)? Pitam jer mi se nekako cini da bi se kukuruz skupa sa micelijima mogao raspasti ako se natapa toliko dugo. Pocetnik sam stvarno pa se nadam da nije glupo pitanje :D
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la huana.meri »

bogami pitanje je za odvalit od smjeha na luli dok sjedim....ti samo ako zuris moras jako dobro kopirat neki tutorijal, dnevnik, jer kako pise tako je i mora biti....to što ti misliš da se nešto brzo može potrgati to je jer smo mi ljudi sljepi, kasnije ćeš shvatit ko je Mic i kaki je to terminator, hebac mayki, pa stoga samo dobro kopiraj i prati....;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la Firmus »

ekra12 je napisao/la:
Staviš namakati cakeove jedan dan (nije obavezno) i onda ih izribaš sa onim za ribanje sira i onda u plastičnu kutiju slažeš sloj zemlje, sloj kolača itd... Ja sam za prvi put koristio kutiju od 15L i imao sam odlične rezultate.
treba li taj sloj zemlje isto pasterizirati/prokuhati prije nego naribani cake stavimo unutra?

Evo video:

Samo uzmeš neku posudu veliku sa poklopcem i onda staviš tu kocku kokosove zemlje i preliješ kipućom vodom (100 C) prema uputama i onda dobro to promiješaš i izlupaš taj kokos sa nečim oštrim da dobiješ homogenu smjesu. Kad si to sve pomiješao dobro samo pokriješ nečim posudu i to će se pasterizirati samo tako. Čekaš bar 3-4 sata da se ohladi i onda mozes naribati cakeove u to. Većina ljudi ne miješa cakeova i to nego staviš prvo sloj zemelje, pa sloj naribanog cakea, pa opet sloj zemlje itd... zadnji sloj je zemlja ali dovoljno je samo da prekrije tj treba bit tanak da micelij što prije dosegne povrišinu.


[media]link[/media]
ekra12 je napisao/la:
huana.meri je napisao/la:kao početnik moraš pasterizirat da, kasnije kad skužiš sve malo bolje močeš bez past. širit dalje, na kokos, konjsko....
Hvala ti! Jos me samo zanima nesto. Mislim raditi sa kukuruzom kokicarem cakeove. Jel ista shema (umakanje u vodu na 24h i poslje gridanje na ribezu za sir)? Pitam jer mi se nekako cini da bi se kukuruz skupa sa micelijima mogao raspasti ako se natapa toliko dugo. Pocetnik sam stvarno pa se nadam da nije glupo pitanje :D
To je druga metoda. Cakeovi se rade samo da brašnom od integralne riže i vermikulitom, oni se namaču jedino. Kad radiš kukuruz kokičar to je brži proces, njega ne trebaš namakati kad se pomiješa sa zemljom jer u kokosovoj zemlji koju si pripremio ima dovoljno vlage...
ekra12
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 22.09.2019, 13:44

Re: Broke boi tek , bulk bez expres lonca

Post Postao/la ekra12 »

Ja vam se zahvaljuejm od reda - nakon odmaka od par tjedana, vidim kako sam nebulozna pitanja postavio (neka od pitanja). Evo, 2 tegle su mi poptuno kolonizirane na kukuruzu i danas cu ih staviti u monotub zajedno sa supstratom.

Zanima me sljedece - kad stavim u substrat (ici cu sloj po sloj, i na vrhu zemlja da pokrije), posto na monotubu imam 6 rupa promjera 6 cm, hoce li mi za fazu kolonizacije to biti previse zraka (stavit cu vatu naravno u rupe)? Ili da dodatno zatvorim te rupe da ne ulazi toliko zraka?

A nakon toga, kad dode fruiting period, trebam li otvarati poklopac vise puta u danu radi FAE ili su samo te rupe dosta?
Odgovori