Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Firmus »

Sandoval je napisao/la:Ja sam mislio sa 0,15 početi, ali ajmo reci da čekam povoljnije uvjete. O tome ću te na pm malo dosađivati :)
0.15 je doza koju rijetko tko moze osjetiti. I ja sam počeo sa 0.3 pa mi je pitalo još. Nemaš se čega bojati sve dok uzimaš manje od 1 g. Ja bi ti savjetovao da uzmeš za prvi put 0.4 ili 0.5 g, pa ako ti bude previše lako smanjiš, ali u svakom slučaju nećeš požaliti sve dok se ne nalaziš u nekoj novoj ili neugodnoj situaciji. Ako uzmeš 0.8 g dok si doma jedino šta ti se može dogoditi je da osjetiš kako izgleda promijenjeno stanje svijesti, ali ako uzmeš i ideš na intervju za posao onda je to druga stvar xD

I zapamti da je gljiva jako susretljiva prema početnicima, samo je bitno da budeš opušten i nemaš se čega bojati jer sve se odvija u tvojoj glavi, nema nikakve fizičke opasnosti.
Sandoval
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 24.04.2019, 15:41
 pohvaljen: 2 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Sandoval »

Zadnji pasus zvuči jako lijepo. Znam da nema fizičke opasnosti, zbog glave i podsvijesti imam blokadu i čekam pogodnu situaciju, čak i za mikrodozu. Dosta potisnutih stvari, nejasna slika sebe, apatija... Frka da ne izbije sve van...
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Duka »

Šta zna gljiva da l je neko početnik il nije, to je samo gomila atoma povezana na specifičan način. Bole ih kurac da l' si početnik ili nisi. Relativno bezbedna supstanca, da, bezuslovno bezopasna, ne. Kao i svaka druga supstanca možeš se teško ujebati gljivama. Bez obzira koliko su sigurne za upotrebu i dalje možeš dobiti psihičke posledice ukoliko ih ne konzumiraš pravilno. Male doze su bolje od velikih i za početnike i za iskusne.
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la perke »

Boga mi, ja kad sam krenuo da se zanimam za celu tu pricu, cuo sam da je sve do jaja, pricali su mi tripove kojima se recima ne mogu opisati...
Onda sam ovde procitao neke trip reportove koji su mi bas onako, unele dozu straha, iako sam do sada druge stvari jako dobro podnosio. Mislim, nemam briga, zaista, mogu reci nikakvih pa je verovatno zato takav uticaj. A za ovo...videcemo.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la AFX »

Ride the lightning. :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la perke »

Samo da ne bude sa ride the lighting direktno na numeru ESCAPE sa istog albuma :D
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Spunk »

Nađi negdje od Fadimana "The Psychedelic Explorer's Guide". Ima u pdf negdje za skinuti
Neloše štivo ako čitaš engleski. Postoje stvari koje možeš učiniti kako bi smanjio šanse za nešto loše. A ako se dogodi, i to se može okrenuti u dobro. Možda i u najbolje moguće.
Jebivjetar
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la perke »

Spunk je napisao/la:Nađi negdje od Fadimana "The Psychedelic Explorer's Guide". Ima u pdf negdje za skinuti
Neloše štivo ako čitaš engleski. Postoje stvari koje možeš učiniti kako bi smanjio šanse za nešto loše. A ako se dogodi, i to se može okrenuti u dobro. Možda i u najbolje moguće.
Imacu u vidu, hvala :)
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Spunk »

Pogledaj. Nije neka čara bara literatura. Uostalom, on je otvorio vrata mikrodoziranju i novom valu interesa za psihodelike. Po meni obavezna literatura za zapadni um. Jednostavno ne valja srljati i ponavljati tuđe greške ako ti je uvid u to na dohvat ruke
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Firmus »

Evo moje iskustvo sa mikrodoziranjem:

Uglavnom, sve pozitivno. Jedina mana je što nemam više materijala pa da se ćešće mikrodoziram, ali i na tome ću poraditi.

Naravno da se djelovanje gljive ne može opisati riječima, čak ni kad se uzima u maloj dozi, ali evo što sam zamijetio u kratkim crtama:

Kad uzmem mikrodozu puno bolje se osjećam. Čak i kad sam skroz neraspoložen i uzmem mikrodozu odmah postanem bolje raspoložen, imam pozitivniji pogled na svijet i više sam motiviran da radim nešto. Kad uzmem mikrodozu glavna promjena koju zamijetim je ta da postanem više opušten, misli se malo utišaju i više uživam u životu jer prestanem sve promatrati na uobičajen način i shvatim koliko je svijet zapravo lijep i da je život dar.

Djelovanje gljive je toliko dobro, da bi iskreno svakome preporučio mikrodoziranje.

Djelovanje psihodelika je Terence savršeno opisao u ovom videu od 2 min:
[media]link[/media]
Odgovori