BRF cakes - B+ i GT

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Evo ako se dobro sjećam počeo sam s uzgojem 8.7. Inokulirao sam 4 staklenke, a nakon 3-4 dana još 8 komada. Dakle imam 12 staklenki, ove prve su na nekih 95% kolonizacije. Moram još odlučiti hoću li ih iskoristiti kao spawn za bulk uzgoj u monotubu ili ću razbiti staklenke. Danas sam inokulirao još 10 komada i ovaj sam put (pretežito) koristio čaše tako da mogu izbaciti cakeove. Znači u totalu 22 komada. Za 5-10 dana slijedi update.

slika
slika
slika
slika
Zadnja izmjena: Firmus, dana/u 22.07.2019, 20:33, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la luther7hrol »

Bravo, fantasticno izgledaju - kako si rijesio case/poklapanje obzirom na sterilizaciju u PC?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

luther7hrol je napisao/la:Bravo, fantasticno izgledaju - kako si rijesio case/poklapanje obzirom na sterilizaciju u PC?
Tnx, baš im se radujem. Na žalost nemam PC tako da sam samo napravio rupe na poklopcu sa odvijačem i čekićem (da mogu inokulirati) i onda sam ih prije sterilizacije samo prekrio aluminijskom folijom da ne uđe voda u njih i onda sam ih skuhao u običnom loncu sa poklopcem u trajanju između 1:30 i 2:00h. Čaše sam samo pokrio folijom i to je to.

Sad trenutno nisu kod mene i ne znam kako napreduju, ali pokupit će frend iz stana kroz ovaj tjedan pa ćemo prebaciti u FC, taman će biti spremne.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

4/22 staklenki sam iskorostio tako da sam ih pomiješao sa kokosovom zemljom u 2 plastične posude od 14 litara. Evo jedna od tih posuda. Ovo je slikano prije 3 dana. Kolonizacija za sad odlično napreduje. Na ovoj slici se jedva vidi micelij, a sad se već poprilično proširio. Na ovoj kutiji sam izbušio 6 rupa, a na drugoj nisam ništa radio. Vidit ćemo koja će bolje napredovati.

slika
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

UPDATE: nisam još svratio do prijatelja, ali sutra bi trebao. Uzet ću fotoaparat pa ću sutra vjerojatno napraviti update. Zapamtio sam da sam BRF cakeove pomiješao sa kokosom na 25.7 u 11:59 navečer. Pošto je kutija mala, možda je kolonizacija već dosta napredovala. Baš me zanima. Sutra ću editirati ovaj post ako sve prođe po planu.

Imam pitanje: tub sam otvarao nekoliko puta na 10ak sekundi. Na redditu kazu da je to izlaganje svjzem zraku i da je to uvodjenje uslova za fruiting. Jesam li ovime napravio grešku? Ja sam računao da neće škoditi ako povirim, iako većina kaže da je bolje ostaviti da miruje tjedan dana.
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la danko fafanko »

Treba otvoriti i pogledati svakih 2,3 dana. Nekad se zna nakupit vode gore pa i to valja odlit...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Kako vam ovo izgleda? Ja sam mislio ostaviti još 3 dana.

slika
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Evo prošlo je točno 7 dana. Odlučio sam ih staviti u uslove koji potiču rast gljiva tj. malo sam otvorio poklopac i stavio sam ih na svjetlo. Naučio sam u međuvremenu da ih nije potrebno držati u mraku dok se razvija micelj, i tad je svjetlo još bolje ali im zrak ne treba bar nekih 5 dana tj. kutija moze biti potpuno zatvorena. Kako vam ovo izgleda? Ova slika koja je mutna je bez blica ali se radi o istoj kutiji.

slika

slika
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la danko fafanko »

Dobro to izgleda, gdje si našao da ne treba bit u mraku i da ne treba imat ni malo zraka?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

danko fafanko je napisao/la:Dobro to izgleda, gdje si našao da ne treba bit u mraku i da ne treba imat ni malo zraka?
Evo pogledaj ovaj video:

[media]link[/media]

Dio gdje miješa kolonizirani proso sa kokosom je na oko 1 sat. Vidi se da poptuno zatvara kutije, a nije bušio nikakve rupe. I isto tako je rekao "većina ljudi ovo ne zna, ali za gljive je dobra svjetlost u svim fazama rasta". Ovo sam pročitao i na shrommery, mit je da je za vrijeme kolonizacije, bilo staklenki ili kutije potrebno drzati ih u mraku. Svjetlost će malo pospješiti rast micelija, ali ne znam u kojoj mjeri. U svakom slučaju koliko ja shvaćam svjetlost ili ne, nije toliko bitno.

Ali on drzi to zatvoreno nekih 5 dana ili tako, i onda otvori iako jos nisu uvjeti za fruiting.

Pitao sam istu stvar ne redditu i evo odgovora:

Moje pitanje: Is this ready to fruit? (my first grow, after 7 days, 100% coconut coir, BRF to bulk)

Odgovori:

1) Yes, the majority of trusted cultivators from the shroomery started putting directly into fruiting conditions when spawning to bulk so I’d say go ahead and flip that lid.

2)This. Differentiating between colonizing and fruiting conditions is turning into a thing of the past.

That looks like an un modded tub, so just set and forget till first flush in ‘growing’ conditions. Which are basically fruiting conditions from day one.


Tema:
https://www.reddit.com/r/shrooms/commen ... er_7_days/
Odgovori