Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

spanjolac je napisao/la:staklenke sam vidio u emmezeti prije kojih 2-3 tjedna... ravno grlo ali nisu bas prevelike, taman za cake... 40kn je bilo 6 komada pakiranje
U emezeti ima puno ukrasnih sranja, tako da je moguće da te staklenke nisu staklenke koje podnose temperaturu..nego neko ukrasno sranje..treba probat, no hvala na infu.. :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

spanjolac je napisao/la:staklenke sam vidio u emmezeti prije kojih 2-3 tjedna... ravno grlo ali nisu bas prevelike, taman za cake... 40kn je bilo 6 komada pakiranje
Pretpostavljam da si ti bio u Emmezeti u Zagrebu. Ne znam kolika šansa je da će imati to u Emezzeti pokraj Splita. To je skroz OK cijena, ali ne isplati mi se dolaziti do Kaštela samo radi toga. Kad upišem u webshopu staklenke doslovno mi izbaci 3 rezultata: https://www.emmezeta.hr/catalogsearch/r ... =staklenka

Je li se to možda deklarira nekako drugačije, a ne kao staklenke?
AFX je napisao/la:
Firmus je napisao/la:Mislim da bi mogao usitniti sadržaj staklenke i pomiješati sa kokosom?

Zna li netko je li ova zemlja pogodna za to, tj. je li ovo coconut coir kojeg svi spominju?

https://maricavrtlarica.com/proizvod/ko ... ty-garden/
Susjedov pas kada je radio gljive je isto tako radio, no kada bi se medij kolonizirao, bi iz tegle istrugao "žitarice* žlicom i pomješao ih s vlažnim pasteriziranim kokosom iz pet shopa..i uvjek bi bilo predivnih rezultata. To je taj kokos ali je skup..ima jeftinije po pet centrima.
Ne znam hoću li to raditi sa BRF cakes, znam da bi mi se puno više isplatilo to da idem na neki bulk substrat kao raž ili kukuruz za kokice. Vjerojatno ću žrtvovati 12 staklenki. Pa i nije ovaj kokos toliko skup. Ako tu stvarno ima 50 litara to će mi biti pretpostavljam bar za 4 puta. Imam kutiju od 50L i ona je stvarno poprilično velika. A ovi navodno prodaju 50L kokosa znači ako ispunim četvrtinu kutije imam za 4 puta xD.
AFX je napisao/la:Imaš klasične balkanske staklenke. Cake iz toga nećeš izvaditi nikako..jedini način je razbiti staklenku. Drugi put koristi čaše/krigle. Teško da ćeš nać staklenke kakve ameri koriste, barem ja nisam vidio nigdje.
Da, vjerojatno ću uzeti čaše ne znam kako se prije nisam ovoga sjetio. Pretpostavljam da se onda samo stavi sloj ili dva folije kad se sterilizira i to je to :D
spanjolac
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 21.02.2019, 14:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la spanjolac »

da, u zagrebu sam nasao... https://www.emmezeta.hr/set-staklenki-r ... 25485.html evo link
Isprobao sam 4 komada i ok su sa toplinom, jedna mi je pukla jer sam hladnu vodu nadoljevao i zalio ju
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

spanjolac je napisao/la:da, u zagrebu sam nasao... https://www.emmezeta.hr/set-staklenki-r ... 25485.html evo link
Isprobao sam 4 komada i ok su sa toplinom, jedna mi je pukla jer sam hladnu vodu nadoljevao i zalio ju
Hvala, izgledaju odlicno staklenke. Još me samo zanima koliki je volumen? Ako je oko 300ml ili veći to bi bilo idealno. Ovako sa slike rekao bi nekih 200ml što isto nije loše :)
spanjolac
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 21.02.2019, 14:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la spanjolac »

300ml je do poklopca, znaci oko 250ml 1cm od poklopca
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

To nije loše. Ja taman danas kupio obične čaše u Tommyja od 2dl. A evo sad vidim taman ovaj tjedan u lidl imaju čaše neke od 320ml i čak imaju rupu na sredini. Idem danas ili sutra provjerit te čaše pa javim kakve su. Za sad mi se čini da bi mogle bit dobre. Slika ispod, ponuda vrijedi samo ovaj tjedan. Ako te čaše nisu dobre, vjerojatno ću naručiti ove iz Emmezete.

slika

EDIT: ništa iz ovog iz lidla, sužavaju se samo malo pri vrhu ali dovljno da zeznu....
Btw, je li moguće na forumu isključiti skaliranje slike preko cijele stranice ili ručno promijeniti dimenzije?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Odlučio sam da neću razbijati staklenke nego ću ih naribati i pomiješati sa kokosom (radim BRF cakes). Imam nekoliko pitanja:

1) Kad staklenke bude 100% kolonizirane, je li trebam čekati tjedan kao što se inače spominje u metodi?
2) Budući da ne mogu izvaditi cake, je li trebati napraviti dunk, tj potopiti ga u vodi?
3) Uzeo sam 2 male kutije od 14L (slika dolje), hoće li to biti dobro za napraviti monotub ili postoji neka druga metoda za FC koju biste preporučili.
4) Vidim da se za rupe kod monotuba koristi polyfill, kako se zove taj materijal i gdje se može kupiti, postoji li možda neka alternativa?

slika
Astralis
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 05.06.2019, 08:12
Ima zahvala: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Astralis »

https://www.bauhaus.hr/tresetne-tablete-50-komada.html

Je li ovo "coco coir"? I zna li itko ima li toga u ciglici u bauhausu?
Hvala :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ima cigletina u bauhausu https://www.bauhaus.hr/organska-zemlja-70-l.html
ali mozes i te tresetne tablete namrviti
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Firmus je napisao/la:Odlučio sam da neću razbijati staklenke nego ću ih naribati i pomiješati sa kokosom (radim BRF cakes). Imam nekoliko pitanja:

1) Kad staklenke bude 100% kolonizirane, je li trebam čekati tjedan kao što se inače spominje u metodi?
2) Budući da ne mogu izvaditi cake, je li trebati napraviti dunk, tj potopiti ga u vodi?
3) Uzeo sam 2 male kutije od 14L (slika dolje), hoće li to biti dobro za napraviti monotub ili postoji neka druga metoda za FC koju biste preporučili.
4) Vidim da se za rupe kod monotuba koristi polyfill, kako se zove taj materijal i gdje se može kupiti, postoji li možda neka alternativa?
Nemoraš čekati..ionako ćeš čekati dok bude sve bilo u kokosu..ne treba ti dunk..radiš drugu metodu..mokar kokos ima dosta vlage u sebi do prvog flusha.
Ne treba ti nikakav polibla..napravis rupe, na rupe ona bijela mikropore trakica za rane i rokaj.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori