pomoc oko idetifikacije

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la HypnoToad »

Inače, ako vrhove režete zbog drogiranja, to vam nema nekog smisla jer se alkaloidi u kaktusu talože vremenom i vrhovi ih imaju u znatno manjoj koncentraciji nego stariji dijelovi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

A čuj, nekoliko ljudi je probalo sigurno, kaktus ima 40+ godina. Koliko se puta probavalo zaista ne znam, sasvim slučajno smo se takli te teme i obečana mi je i sadnica i dovoljan komad za konzumaciju.
Dobija sam ga kao na slici,dakle oko metar ,pita za vrh ili izboj ali kako čujem toliko su visoko da je nemoguče slikat tu poziciju.
Ništa, ide cjeli kao sadnica pa kad izbaci nove meni ja ću slikat svoje.Ne žuri mi se nigdi.Već imam kolekcijicu nepotentnih pa ih ipak čuvam neovisno o tom.
A pošto mi je stigao print, pozabaviču se njim.
Hvala na odgovoru :sunn:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Veles
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 19.12.2015, 02:14

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Veles »

Da li neko zna koji su ovo

slika
slika
slika
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

U hrpi kaktusa i ogromnoj želji da ga iskušam, već 40g. Da, da... Nikako da mi se osmjehne sreća.
Dobijem tu i tamo pokoji, kupim ponekad ali pored već male kolekcije nisam siguran da li je možda potentan jedan od dvi vrste s slile.
Hvala na odgovoru :ymhug:
Privitak/ci
Da li je  posebno?
Da li je posebno?
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la AFX »

HypnoToad je napisao/la:Inače, ako vrhove režete zbog drogiranja, to vam nema nekog smisla jer se alkaloidi u kaktusu talože vremenom i vrhovi ih imaju u znatno manjoj koncentraciji nego stariji dijelovi.
Meni nije jasno kako rulji nije žao kaktusa..ajd ekipi kojima raste još 50 takvih pod nosom..al nama balkancima..neznam..meni bi bilo muka tranžirati tako što. :(
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

Ovako, ovo pitanje o vrhovima potiče od mog posta. Nisam tad htio odgovarat ali pošto se ponavlja da naglasim... Kako bi vi otkinuli sredinu a da ne dirate vrh? Drugo, već sam napisao da se radi o kaktusu koji raste vani, koji je visok nekoliko katova i razgranat..
Samo niži djelovi su dostupni, a jedina glupost u ovoj priči je što je netko pomislio da je psihoaktivan.
Nije.
To je najžalosnije. U suprotnom bi se lako vrh opet zasadio, bar po meni. Kroz neku priču mi se ekipa iz drugog kvarta pohvalila kako im to raste pred nosom. Meni je trebao samo uzorak. Isti, iako nepotentan raste na mom balkonu i baš je cool :thumbsup:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

Pozdrav svima, nakon nekog vremena evo me opet na najboljem mjestu za pomoć. Na slici je više kaktusa ali ovaj koji mene interesira je stupasti...
Mislim da nije San pedro, da neki cereus ipak je ali koji... Nisam siguran. Bio bi zahvalan ako ga netko idetificira više nego što sam uradio ja ;)
IMG_20210312_160144.jpg
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la huana.meri »

ko nema pločice crno bijele i verandu ko Veles, nemože računat na take kaktuse...lol
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la HypnoToad »

Black je napisao/la: 12.03.2021, 16:02 Pozdrav svima, nakon nekog vremena evo me opet na najboljem mjestu za pomoć. Na slici je više kaktusa ali ovaj koji mene interesira je stupasti...
Mislim da nije San pedro, da neki cereus ipak je ali koji... Nisam siguran. Bio bi zahvalan ako ga netko idetificira više nego što sam uradio ja ;) IMG_20210312_160144.jpg
T. bridgesii, ova dva naprijed.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: pomoc oko idetifikacije

Post Postao/la Black »

huana.meri je napisao/la: 13.03.2021, 17:27 ko nema pločice crno bijele i verandu ko Veles, nemože računat na take kaktuse...lol
Ma kakve veze to ima, pločice, veranda, dovoljno je privatni prostor čak i vani ako je npr. Dalmacija mjesto boravka. Uz more 🌊 🌊 🌊 naravno 🙂
I odlično im je, vjeruj mi :thumbsup: :sunn: :psy
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Odgovori