Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

cofita je napisao/la:I kako si mislio da regulises temperaturu?? posto sada napolju pici do 31 stepen nznm kako je kod tebe al kod mene u sobi bez klima ima 28-27C
E pa kolko sam ja citao izmedju 23-28 je neki koncenzus neka me neko ispravi ako gresim....ja sam merio svugde temperaturu i pronasao sam da ispod kreveta mi je od 25-27 tako da je to idealna a mogu i da upalim klimu ako bas toplo bude ili da zatvorim roletne....topao vazduh se uvek gore skuplha tako da gledaj da je sto blize zemlji ako hoces nizu temperaturu a kolko sam citao mozes da sjebes sve ako je previsoka tempretarua tako da gledaj to regulisi....
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

cofita je napisao/la:Heheh ti ga bas pretero,posto si perfekcionista, inace mislim da od 1 printa moze 10 spriceva da se napravi , a ne 5 kao ti,1 dcl i stavis print ceo u casu od 1 dcl, procitaj malo guide imas ovde i par dnevika i nabavi neku raz imas u maxiu ili idei ja msm da je 150 kinti pola kile bio uzgoj , a ako nema razi uzmi kukuruz msm to ti je moj savet tako cu ja manje vise

Sretno heheheh :)
xD citao sam neki guide na redditu a i dosta dnevnika gde su ljudi imali problema sa kontaminacijom i to je najcesci problem zasto ne uspeva grow posto mislim da mi se nece pruziti druga prilika sad su mi ne idealno potrefili uslovi nisam pravio kompromis ni na cemu....ako mi se posle svega ovoga kontaminira jebes mi sve....kupio sam ovas u zdravoj hrani valjda ce to da radi posao stavio sam ga u vodu videcemo vec...pa ja sam od dva aktivna korisnika dobio savet da je 5 spriceva ok.. ja sam napravio 4 videcemo vec i stavljacu 1ml po tegli neki stavljaju dva tako da onda negde dodje na isto...a isto mi je jedan korisnik rekao da je bolje sto manje vode da ide za inokulaciju...da to bi mi pomoglo da sam znao jer casa od rakije je premala trebao sam nesto vece pa da nemoram dve case jbga....
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la cofita »

U guidu ovom pise da je od 22C do 26C treba da bude temperatura za stvaranje micelja u teglama al dobro mislam da par stepeni gore dole nece smetati vazno da 30 ne prelazi :)
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Pripremanje ovasa:
Nakon sto sam drzao ovas oko 21h u vodi jutros sam ga izvadio proprao jos jednom ovako je izgledao jutros pre pranja, meni su ovi mehurici bili nesto sumnjivi ali sam dobio potrvdu da je to ok...
slika
-onda sam ga posle pranja ostavio 10 minuta na kljucaloj vodi, kada sam ga izvadio protreso sam ga da izadje sva para i stavio sam ga na carsav da bi se brze osusilo jer kada ima vecu povrsinu brze ce se osusiti...
-kao proveru da li je dovoljno suvo i kolko cu da ga susim koristim najzastupljeniju metodu sa wc papirom: stavite malo psenice ili sta vec koristite na toalet papir i odmerite 15 sekundi ako ostane ijedna mokra tackica nije dovoljni suvo
slika
sledeci korak stize uskro punjenje tegli i pravljenje filtera za tegle...
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Pripremanje tegli i sterilizacija ekspres loncem:
evo kako je izgledala postava
slika
1)posle susenja ovasa sam ga ravnomerno raspoedelio u ove male tegle koje sam kupio velicine 313ml punio sam ih otprilike do 2/3 tegle
2)onda sam izbusio rupe sa ekserom i cekicem koje su bile precnika 5-7mm i kroz njih provukao SINTETICKU vatu jako je bitno da je sinteticka jer vunena ne radi poso... ovako je izgledala rupa i tegle
3)aluminijumskom folijom sam prekrio tako spremljene tegle i sada su spremne za sterilizaciju...
slika
slika
========
Sterilizacija
(ovde je bilo gusto)
1)tegle sam stavio u ekspres lonac i na slici se nevidi jer prvobitno nisam stavio ali sam na predlog korisnika stavio krpu za prvu turu i peskir za drugu na dno lonca
2)napunio sam lonac vodom do pola visine tegli vodom
3)kada se culo pistanje expres lonca i kad je prestalo smanjio sam vatru i tako ostavio 1:20min
slika
4)ostavio sam ih posle jos 30 min u expres loncu mada moze bi trebalo i duze ali sam bio ogranicen vremenom sutra cu da radim inokulaciju....
-imao sam nezgodu sa prvom turom gde mi je nestala voda iz expres lonca i zapalila se krpa iznutra i napravila svasta expres loncu sve sam usmrdeo znaci ne stedite na vodi i ne budite ko ja na nekim drugim gajdovima sam video kao da se stavlja malo vode al se ubuduce necu preci....
sastojci:
1)10 tegli sa poklopcima 300din(preko interneta sam nasao) svezajedno uzeo bi vece tegle ali zbog lonca nisam mogao druge ne bi stale ove su bile taman dve ture po 5
2)sinteticka vata 270 din kupljena u apoteci za zivotinje
3)folija 120din u maksiju
4)posuda za susenje 300din u plastikari
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Inokulacija tegli:
ovako je to izgledalo---
slika
-da ne duzim previse slicna je procedura kao kod pravljenja spriceva spremio sam i sterilizovao celu sobu pre inokulacije
-tegle su mi ostale preko noci i sklonio se visak tecnosti iz njih posle sterilizacije sam ih par puta prodrmao i jutros
-sterilizaciju sam uradio u 17h a narednog dana u 10h sam radio inokulaciju ne znam dal je ovo dobro ali sam tako postupio da bi se lepo ohladile
-znaci ubacivao sam jednu po jednu teglu i ubrizgavao sa 1ml tecnosti (tip=zato sto mi je still air box bio mali nisam mogao spric da ispruzim celom duzinom, takodje imalo je i vazduha unutra tako da kada gledate da odmerite 1ml to gledate odozgo gde se nalazi crna guma na spricu i gledate koliku kolicinu sipate tu....
-izmedju svake tegle sam spric brenerom zagrejao dok se nije zacrveneo i posle toga sam ga prebrisao vatom natopljenom asepsolom
-i spric sam pre svake inokulacije protresao a pre prve sam ga i protresao i lupio mu cvrgu da bi se spore odvojile od njega
-iako sam to uradio kada sam zavrsio video sam da se deo spora zadrzao i dalje na dnu ne znam da li sam mogao jos nesto da uradim da se to nedesi..
-kada sam to uradio stavio sam tegle ispod kreveta gde je temperatura 25 stepeni a vlaznost vazduha 70% inace se temperatura krece do 27 stepeni ispod kreveta... evo slike
slika
-sada mi ostae da cekam i da vidim da li ovo ima smisla sto sam sve radio pozz! :-ss
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la danko fafanko »

Stavi ih u nekakvu kutiju pa ispod kreveta :)
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

danko fafanko je napisao/la:Stavi ih u nekakvu kutiju pa ispod kreveta :)
a koje visine otprilike? Da mu nesmeta zbog protoka vazduha?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la danko fafanko »

Svedno koje visine samo ju nemoj zatvorit do kraja
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la AFX »

..možda ipak negdje gdje ima manje prašine
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori