Terence Mckenna

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

bartul_9 je napisao/la:Kako sam bio na ovom forumu prije par dana, postavio ovaj post, te malo istrazivao o gljivama koje me sve vise privlace imao sam predivan san tu noc. Sanjao sam da sam u nekoj velikoj kuci sa Terenceom, druzimo se, pricamo i setamo kroz kucu koja je puna gljiva koje rastu od svagdje, iz zidova, poda, plafona, doslovno svagdje ima svakavih halucinogenih gljiva i kao on mi dao neku da pojedem i sanjao sam da imam neki trip. Nije bio prejak, imao sam neke vizije, al kao da sam cijelo vrijeme bio svjestan svega i bio u sebi, nisam otisao nigdje van tijela.

Inace moje iskustvo sa takvim stvarima je pola i jedna trecina Dalaj Lama slije jednom i to je to.
Haha blago tebi, to je stvarno bio dobar san. Ja se uglavnom ne sjećam snova, ali kad ih i mam, znam da nešto znače ali ih ne znam uvijek protumačiti. Ovaj tvoj san je očiti znak da moraš što prije probati gljive.
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la bartul_9 »

Jučer sam opet imao odličan san. Ovaj put sam opet bio svjestan da sanjam al me nisu kao inače napale misli poput " ja sanjam, probudit ću se, evo budim se, ne smjem mislit o tome i gotovo" takva mi se situacija dogodila dosta puta i čim počnem previše mislit gotovo je. Bio sam svjestan da sanjam i opusten skroz, samo sam uzivao u tom snu jučer. Bježao sam od nekoga, al sam uzivao, trcao sam odlično i bas se zabavaljao. Mislim da veliku razliku čini meditacija koju u zadnjih mjesec ipo radim ujutru i navecer po 10ak minuta, ponekad više ponekad manje. Imao sam i masu paraliza sna, al me uvijek uhvati panika i probudim se, moram se jednostavno prepustit i šta bude. Take a leap od faith, and see what happens.

Dva puta sam se uspio opustit u snu i doslovno sam imao jedan komadić sna gdje sam bio u potpunoj kontroli, svjestan da sanjam i trčim, al svjestan sam da sam u snu i pocmem trcat ogromnom brzinom i poletim i imao sam valjda osjecaj savrsenstva, a onda se probudio.

Bilo kako bilo i ja mislim da je ovaj san neki znak, a i sam dolazak na forum mi je masu pomogao, kad vidiš da ima ljudi koji su u tome maheri i davno već prošli neke stvari čovjeku bude puno lakše.

Doslovno sam u snu bio sa Terencom u velikoj kuci, punoj gljiva i čovjek mi da jednu gljivu i ja sanjam kako lagano tripujem :)

Inače ja u snu 90 posto puta sanjam mjesto gdje živim i okolicu, samo je sve totalno drugačije i masu snova sam sanjao na istim mjestima i doslovno imam sve u glavi kako otprilike izgleda koji dio mjesta gdje živim i okolice Al u snu. To me nekako veseli znam takve stvari, baš budem sretan kad se dignem.

Masu puta sam sanjao da letim, a i masu puta sam se samo počeo prisjecat nekih davno sanjanih snova, ono, odjednom ih se sjetim 5,6. To se češće dogadalo prije, sad već manje Al zna se dogodit tu i tamo.

Eto malo poduži post i vjerojatno kriva tema.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
songoftheday
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 29.05.2019, 16:17
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la songoftheday »

Slusao sam neki Terensov govor o marihuani, kaze da bi je po njemu trebalo uzimati max jednom nedeljno u tihoj mracnoj prostoriji.
"Dođe vreme kad prestaneš da postavljaš pitanja jer te više ne zanimaju odgovori"
ChilI
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 20.12.2012, 14:31
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la ChilI »

Glupost.
_______________________________________________________________________________________________________

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Nije glupost, Terence je u pravu. Za to postoji jako dobar razlog. Velika je razlika ako pušiš kanabis svaki dan ili 2 puta mjesečno. Kad pušiš svaki dan onda to jako brzi izgubi svoj učinak i neće uzrokovati trip. Ako pušiš rijetko, ali u velikim količinama onda će to bit skroz drugo iskustvo. Ako imaš dobru travu ili hašiš i konzumiraš rijetko možeš imati prava psihodelična iskustva.

A i ovo da treba u tišini i mraku je isto odličan savjet, jer će te to prisiliti da se suočiš sa vlastitim mislima, koje će početi isplivavati na površinu i u većini slučajeva će to biti jako neugodno. Ako zapališ baklju i ideš slušat muziku ili gledat film, naravno, bit će zabavno, ali od toga nema previše koristi.

Iskreno, ni ja se nisam nikad previše pridžavao ovoga, ali sam sad baš dobio želju da ovo pokušam. Ako u skorije vrijeme dođem u posjed kanabisa, napravit ću kolačiće (jer oni na mene puno jače djeluju nego kad pušim) i iskušat ću metodu koju preporuča Terence, pa javim kakva su iskustva.

Ali ni sam Terence se nije pridržavao toga da puši jednom tjedno, jer jednostavno nije imao toliko discipline i previše je volio travu. On je pušio nekih 8 džointa na dan.

Evo video u kojem govori kako koristiti kanabis (poprilično smiješan video):

[media]link[/media]
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la bartul_9 »

Ja sam prestao pusit prije par godina jer mi trava nikako ne paše, a prije toga sam je pušio 4,5 godina svakodnevno uz druge stvari.

Baš sam nedavno zapalio i osjećao sam se top, al nisam uzeo puno, možda 2,3 dima. Nakon par dana sam rekao sebi jbt opet mi paše i popušio pola dzoje, onda sam se osjećao užasno par sati sve dok se nisam probudio ujutru. Znači obuzeo me užasan osjecaj, kao da sam zape u glavi sa svojim mislima i borbom sa samim sobom, ja i ja. Šta zelim, šta ne želim i tako, bio je to užasan osjećaj, mislio sam da neću više bit normalan, jedva sam čekao da prestane, znači užasan trip, al baš sam je puno popušio.

Onda sam malo istraživao i ode sam vidio neke postove i pročitao neke stvari koje imaju smisla. Poput one da ti trava pojaca i intezivno dostavi tvoje svakodnevne probleme a koji je u ovom slučaju borba sa samim sobom. Već koju godinu se vrtim u krug sa mislima, nađem jedno rješenje dođe drugi problem, a u biti je to jedna te ista stvar koja samo traži drugi objekt za koji bi se uhvatila, strah i sumnja u sebe.

Sad sam sinoć opet zapalio, al skroz malo i taman mi je bilo. Šta sam sa samim sobom i meditirao, tako da dođem u srž problema, rjesim anksioznost i konstantnu negativnost prema svemu jer to nikamo ne vodi. Jednostavno trebam pustit i bit pozitivan i odma se čovjek osjeća puno drugačije.

Meni je svaki put trip kad zapalim, pogotovo previše, zato sam je i prestao pusit, a prije toga sam se dvije godine mučio dok je nisam odbacio. Mogu ponekad al samo iz svrhe da rjesim svoje borbe i probleme jer zelim ic dalje, a ne da budemo zaglavljen u istim mislima do kraja života. Samo prebacujem s problema na problem i bježim od srži problema. Tako se problem ne rjesava, samo te pojede.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Spunk »

Ovi savjeti i obrazlozenja mi zvuce kao silovanje sebe. A i biljke.
Zar se zivot svodi na psihodelicna iskustva???
Imao sam biljku koju sam kroz klonove dugo drzao. Kad bi ju zapalio, lagano, razblazila bi me cijelog, zivot bi mi skocio i postao ugodan, ne bi bio nadrkan, uvjek bi nesto činio, uglavnom na neuobicajen nacin, osobe pored(zena i djeca) bi gustale sa mnom, zajebancija... I to trebam odjebat da bi se svako malo zatvorio u mrak, prepusavao se i bavio se nekim tamo kretenom, sobom. A zivot mimoilazi...
Brate, zbilja nista o njemu neznam i mozda sam u krivu, ali ako je u stanju tako sto reci, po meni je on nista drugo nego - svecenik.
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Znam što hoćeš reći Spunk, ne odgovara svakome isto. I ja isto volim koristiti travu na taj način da me opusti, da budem više "u trenutku" i da budem manje nadrkan i više se povežem sa ljudima.

Ali korištenje kao što je Terence opisao isto ima svoje prednosti. Većina ljudi se užasava velikih doza trave, jer znaju da će ih baciti na paranoju i da će imati loša iskustva. Ali zar se iz loših tripova ne nauči najviše? Jednom sam zapalio đžoku sa cimerom, znači ja sam popušio pola i on pola. Ali odma nakon što smo ga riješili, on se odjednom promijenio, postao je odsutan i doslovno se počeo hvatati za glavu. Nije ništa govorio i nakon nekoliko minuta je otišao u svoju sobu. Sutradan je izgledao skroz drugačije. Počeo je govoriti o tome kako nemarno provodi svoj život i rekao je da više neće konzumirati bar nekoliko mjeseci.

Na prvu ruku bi rekao čovjek da je imao loše isksutvo, ali ako te to potakne na razmišljanje, pokaže ti tvoje loše strane itd... zar se is toga ne može nešto naučiti? I ja sad tu propovijedam nešto, ali zapravo bi volio da sam imao više takvih iskustava.

Kao što je shanti napisao citat u jednom od prvih postova u ovoj temi:
"psychedelics do not fix you or make you smarter, they merely give you a front row seat to your own stupidity"

Po meni je to bit psihodelika. Znači to da ti pokažu tvoje greške i da ti daju viziju za bolju budućnost, da ti pokažu koliki zapravo imaš potencijal i ako budeš pametan što možeš postići.

Sve ovo me inspiriralo da prestanem koristiti travu rekreativno. Sljedeći put ću se tako dozirati, da neću biti zadovoljan ako ne naučim bar nešto novo o sebi. Nisam budala pa da mislim da će psihodelici riješiti sve moje probleme. Naravno da čovjek treba raditi na sebi stalno, držati se svojih najviših ideala i nastojati se približiti Bogu. Ali čvrstvo vjerujem da psihodelici mogu biti od pomoći većini ljudi. Čak i ako netko ima sve posloženo, sretan je itd.. opet može nešto naučiti iz psihodeličnog isksutva.

Svatko treba sam suditi o tome je li mu trip donio kakve pozitivne stvari. Recimo ako se ja napušim i samo legenem i zaspim, onda nisam ništa dobio. Ali ako mi duh biljke ukaže neke moje probleme, onda sigurno mogu profitirati iz svog iskustva. U neku ruku su psihodelici prečac i nisu za svakoga, ali jbg, uvijek sam se volio baviti čudnim stvarima.

Pretpostavljam da svak zna što je najbolje za njega. Ja ću jedino dati sebi jedan savjet, a to je da se ne izbjegavam suočiti sa vlastitim problemima. Prije dosta vremena, kad bi zapalio, biljka bi mi nekad skrenula pažnju na neke jako neugodne stvari vezane za moje odluke i osobnost, a ja bi obično nastojao to potisnuti. Sad vidim da to ne vodi nikamo, jer onda nema svrhe konzumirati psihodelike, osim u medicinske svrhe i za opuštanje...

Možda sam ja u krivu, ali za sad još uvijek imam velika očekivanja. U svakom slučaju, kroz sljedećih nekoliko tjedana i mjeseci ću imati više iskustva vezano uz ovo i podijelit ću ih na ovome forumu.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Spunk »

:thumbsup: Jasno mi je sto govoriš. I sam sam se napušen nebrojeno puta i iz različitih perspektiva gledao kao govno. I to nije bilo iskrivljeno gledanje. Ali isto kao i sve ostalo, čim se pokušava jedan način proguravati kao jedino ispravan... to je već ideologija
Uglavnom, javi sto se događa
Nego, ako je Mckenna to izjavio prije i tijekom osamdesetih, siguran sam da je mislio na čiste sative jer tada se u amerikama nije ni moglo nabaviti ništa drugo. One imaju psihodelične kvalitete, dok su indike narkotične. Danas ovdje čistu sativu možeš dobiti jedino ako ju sam uzgojiš. A to je već poduhvat. Znaju cvjetati i preko 20 tjedana. Vani ne mogu završiti, sjebe ih zima, a unutra ti okupiraju puno prostora dugo vremena, a daju slabiji urod. Niko se ne zajebava sa njima, a pogotovo neko ko ce to staviti na tržište. Kad kreneš s tim probaj naći neki hibrid sa što većim postotkom sative
Sretno

Nemoj zamjeriti ovo sto pišem. Ne znam, možda o kanabisu znaš puno više od mene
Jebivjetar
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Hermes »

Firmus je napisao/la:Kao što si i pretpostavio, većinu ne razumijem, ali mi je knjiga jako privlačna i za sad ću je samo prolistati pa ću je cijelu pročitati u budućnosti. Ne znam gdje mogu pronaći ovu knjigu koji si preporučio, ali radno bi je pročitao, čak i ako imaš još neku lakšu dobro bi došlo.

Nije bito je li knjiga na engleskom ili našem. Na libgen ima dosta od Ddward Edingerera ali ne vidim anatomiju psihe.

Nisam previše upoznat sa ovakim temama, ali svidjelo mi se predavanje McKenne o alkemiji i hermeticizmu. Sviđa mi se ideja što su prema hermetičkim idejama ljudi božanska, a ne pala bića. I tema o izbavljenju duha nad materijom je isto interesantna.
EE izvini nisam video ovo, vidi da me citiras tako da vidim kad mi odgovoirs...Ne znam odakle si ja sam iz Srbije ovo je ta knjiga https://www.delfi.rs/knjige/42900_anato ... izare.html da vidi stvarno nema ni engleska verzija na libgen sve ima ne znam kako ovo nema.....''Sviđa mi se ideja što su prema hermetičkim idejama ljudi božanska, a ne pala bića. I tema o izbavljenju duha nad materijom je isto interesantna"" da slazem se bas sad citam o tome sto si napisao to se zove proces koagulacije povezivanje ego sa transpersonalnim delom psihe ....jako zanimljiva materija preporucio bih ti ovu knjigu jer je sve lepo struktuirano...pogledaj u bibliotekama mozda nadjes negde evo ti pdf na engleskom nasao sam https://the-eye.eu/public/Books/Occult_ ... Psyche.pdf
al ako mozes kupi jer ima dosta slika mada su i u knjizi crno bele
Odgovori