Pocetak promene

Proširimo horizonte
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Pocetak promene

Post Postao/la bianco.rosso »

.
Zadnja izmjena: bianco.rosso, dana/u 09.01.2019, 21:03, ukupno mijenjano 1 put.
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la Vid Svante »

Čekaj, nisam iz tvog širokog opusnog upita shvatio što ti tražiš?? Šta ti treba? Treba ti nečije iskustvo? Ili želiš svoje? Želiš ti to proživjeti ili da netko za tebe to napravi? Možda bi tako bilo lakše...
Ja ti kažem, shvati sam ili daj što si shvatio pa ti možda dam neku iskricu što da činiš.
Nadam se da ćeš shvatiti ili se javiti...
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la luther7hrol »

Pocetak promjene: .
Sto je autor htio reci? Je li ovo bio tipfeler, ili lukavi zen paradoks! Tocka, tocka je pocetak promjene. Sve krece od tocke. Iz jedne tocke, nastalo je sve. Iz tocke nastaje pravac, dinamicka forca univerzuma, vrhovno musko nacelo, kabalisticki, to je Chokmah, iliti Yang u Tao ucenju. Iz tocke i pravca raznoraznim kombinacijama dobit cemo sve druge oblike, dok smo dosli do vidljive razine univerzuma.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la AFX »

Jebiga, nisi trebao brisati..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la luther7hrol »

Tko izbrisase sto?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la AFX »

Zadnja izmjena: bianco.rosso, dana/u 09.01.2019, 21:03, ukupno mijenjano 1 put.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la luther7hrol »

Aha, hvala, tek sam sad shvatio :-)!
Inace, ovo je valjda sesti put da odgovaram na ovaj topic. Cini se da postoji nekakva greska sa skriptom koja bi trebala submitat quick reply jer nista od replika ne zavrsava u samom postu, vec se mora uci u 'Napredno uredivanje' i odavde pisati. Cudno.
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la bartul_9 »

Kako bi rekli u Matrixu..

Ti si se vec promjenio, sada samo moras shvatit zasto.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pocetak promene

Post Postao/la Firmus »

Haha šteta da si izbrisao. Obožavam kad ljudi imaju rantove i pišu sve što im padne na pamet koliko god to bilo ludo. I sam nekad napišem ogromni post, onda izbrišem jer shvatim koliki sam idiot. Nije mi se to odavno dogodilo, ali i samo pisanje ima terapeutski učinak. Zato je najbolje voditi dnevnik i svaki dan u određeno doba napisati sve što ti padne na pamet.

Ovo je korisno, jer možeš prepoznati obrasce i greške koji se ponavljaju u tvome životu. A možeš se i prisjetiti u kakvom si se stanju uma nalazio kad si to napisao. Ne valja se previše uzdati u pamćenje, pogotovo danas kad smo svi više manje trajno oštetili sposobnost duboke koncentracije, jer nas informacije stalno bombardiraju sa svih strana.

Sad mi je žao da nisam revnije i redovitije vodio dnevnik. Neke greške ne da sam ponovio nekoliko puta, nego ih radim godinama i nikako da naučim. Vau, koja sam ja budala. Jedva čekam da dođu te gljive da me malo prodrmaju i da shvatim koliki sam idiot.
e malo prodrmaju i da shvatim koliki sam idiot.

Baš sam se sjetio ove priče nakon što sam napisao post:

slika

Isto vrijedi i za mene. Nakon što živiš u istoj rutini godinama, tad se više po meni ne možeš izbaviti tako lako iz toga. Ali ako uzmeš neki psihodelik, onda te on resetira. Naravno treba biti oprezan, netko tko nije jake psihe ili već jako dugo vremena ide u pogrešnom smijeru, doživjet će nezamislivo "pranje".

Meni ovo i jest glavni cilj, ali ipak ću početi sa mikrodoziranjem, pa kad se malo popravi situacija, steknem neke dobre navike (glavni cilj mi je NoFap sada, idem ovaj put na 3 mjeseca nema izgovora), onda idem na neki zahtjevniji trip (naravno, čekat ću da bude dobar trenutak). Vjerojatno ću tripati u prirodi. Meni osobno je najveći problem buka, mrzim buku, a budući da živim u gradu stalno sam joj izložen.

Ljudi više danas nisu svjesni nekih stvari koje su postale normalne pa ih zato svi zanemaruju. Ja sam introvert, volim razmišljati. Ali danas smo stalno izloženi buci. Nije da ja pretjerujem, nego doslovno u svaka doba dana neka buka.

Ima bezbroj primjera za ovo. Npr prije nekoliko mjeseci sam bio na predavanju na faksu, i slušao sam predavanje 2 sata. Tek kad je sat pokazao 14:00 i predavanje je zavrišilo, ventilacija zraka se automatski ugasila i tek sad sam shvatio koliko je to proizvodilo buke. Mislio sam da čujem samo glas profesora, ali kad se ugasila ventilacija bio sam puno smireniji i siguran sam 100% da bi mogao bolje pratiti predavanje u tišini.

Da ne spominjem kako ako se ideš prošetati gradom, nema ni trenutka tišine sve dok ne ideš u prirodu. Auti sa svake strane. Ne bi imao ništa protivt toga da čujem pjev ptica, razgovor ljudi ili igranje djece. Ali jurenje auta me totalno ubije. Urbanizacija 0 bodova. Nekidan sam išao čitati knjigu u neki dječi park. I nakon samo 5 minuta zaključio sam da se ovaj park nalazi na užasnoj poziciji jer je blizu glavne ceste i nema ni sekunde predaha.

Osobno mrzim aute, baš zato što više volim pješačiti, volim tišinu i čisti zrak. Zato jedva čekam da dođu električni auti, kod njih se čuje samo okretanje kotača i otpor zraka. To će biti veliki napredak.

Još bih samo htio upozoriti na to kako nas tehnologija porobljava. Ted Kaczynski (Unabomber) je u svome manifestu to lijepo objasnio. Npr. kad su se tek pojavili automobili nitko nije gledao na to kao nešto negativno. Komentar je bio: "Ako ti se ne sviđaju auti, ne moraš ih koristiti". Ali posljedica toga izuma je ta da danas svatko mora voziti jer se to očekuje od tebe i ako zeliš naći neki posao koji je udaljeniji, opet trebaš voziti. Ali ako ne želiš voziti, opet nisi slobodan jer se automobili nalaze gdje god pogledaš. Struktura grada je poptuno podređena autima. Do te mjere da sam uvijek anksiozan kad prelazim pješački prijelaz jer moram strepjeti da me neki idiot ne pregazi.

Naravno, ovo je i moj problem. Jako sam introvertirana osoba i loner, i zato mi ova gradska sredina toliko smeta. Jedva čekam da dobijem priliku preseliti se na neko mirno mjesto. Bit ću puno zdraviji u svakom pogledu.

Evo još jedan govor na tu temu, ovdje se radi o tome da je danas postalno skroz normalno zvukovno zagađenje u obliku glazbe. Danas više praktički ne možeš naći neko mjesto gdje te ne teroriziraju glazbom. Kad dođeš u šoping centar ili neki restorant ne možeš pobjeći od glazbe. Sve ima svoje mjesto, ali ovo je danas postalo toliko uobičajeno da više nitko ne propituje. Zašto se ljudi toliko boje tišine? Zar nemam pravo na tišinu bar dok jedem?

Ja osobno mislim da bismo trebali težiti razvoju takvog društva i zajednice, da će glavni cilj biti maksimalno razvijanje potencijala svake osobe. Dokidanje potencijala neke osobe je užasno, jer ljudi mogu biti sretni samo kada razviju svoju osobnost. Lako je biti sebičan i reći: "Jebe mi se za druge, neka se svatko brine sam za sebe". Ljudi koji se ovako ponašaju su u velikoj zabludi. Kad bismo se brinuli jedini za druge i bili manje sebični svima bi nam bilo bolje. Opet, psihodelici su najučinkovitije rješenje za ovo, jer u dovoljnoj dozi ubivaju ego i rastaču sve granice i barijere koje smo pokupili tijekom življenja u našoj kulturi.

Podijelti ću sa vama citat iz svoje najdraže knjige (radi se o knjizi The Way to Love - Anthony de Mello):

"God's kingdom is Love. What does it mean to love? It means to be sensitive to life, to things, to persons, to feel for everything and everyone to the exclusion of nothing and no one. For exclusion can only be achieved through a hardening of oneself, through closing one's doors. And the moment there is a hardening, sensitivity dies."


Eto, kad je čovjek izbrisao rant, neka se bar nađe moj rant u ovoj temi. Obavezno pogledati video, pa ćete vidjeti da ja nisam lud. Roger Scruton je vrhunski intelektualac.
[media]link[/media]
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pocetak promene

Post Postao/la Spunk »

Mislis li da je Kaczinsky u pravu? Teorijski i akcijski?
Jebivjetar
Odgovori