Kundalini

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Odgovori
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Kundalini

Post Postao/la entheogenic »

Što tocno oznacava pojam kundalini?
Citao sam bezbroj puta o tome kako je podizanje kundalini energije u covijeka jedno od najljepsih iskustava koje se moze dozivjeti te da vodi do nevjerojatnih spoznaja itd.
U nesto manje prilika naletio sam na tekstove i ljude koji govore o tome kako je podizanje kundalini energije nesto najgore sto se moze dogoditi za nepripremljenog covijeka, a kazu da je ta priprema izuzetno dug proces kojem treba psovetiti godine i godine, zapravo da je to nacin zivota kojim zive jako rijetki pojedinci.
U svakom slucaju, pojam kundalini je moguce cuti na raznim mjestima i od mnogih ljudi, a pogotovo danas kad new age stupa na scenu sve vise, no znaju li oni svi zapravo o cemu govore?
Tu energiju je moguce u odredenim tekstovima naci poistovjecenu sa shakti energijom, seksualnom energijom, pranom itd.
Citao sam i o podizanju seksualne energije iz genitalija prema gore kroz tijelo sve do glave, jeli to isto sto i podizanje kundalini?
Bi li netko htio i znao pojasniti sto je to kundalini energija, te razlikuje li se od gore navedenih pojmova ?
Om Shanti
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la Bamakhepa »

spontana ili samoinducirana psihoticna epizoda kod ozbiljnijih slucajeva, masta, placebo i sugestija kod njuejdjera koji si zele bit posebni.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la Beyond Le Fov »

entheogenic je napisao/la:Citao sam bezbroj puta o tome kako je podizanje kundalini energije u covijeka jedno od najljepsih iskustava koje se moze dozivjeti te da vodi do nevjerojatnih spoznaja itd. U nesto manje prilika naletio sam na tekstove i ljude koji govore o tome kako je podizanje kundalini energije nesto najgore sto se moze dogoditi za nepripremljenog covijeka
Oboje je istina.
entheogenic je napisao/la:a kazu da je ta priprema izuzetno dug proces kojem treba posvetiti godine i godine, zapravo da je to nacin zivota kojim zive jako rijetki pojedinci.
Proces dizanja kundalinija je življenje života. Kroz standardna iskustva života i kroz ritam razvoja tijela kundalini transformira sebe, seksualna energija sebe transformira u svijest.
entheogenic je napisao/la:Tu energiju je moguce u odredenim tekstovima naci poistovjecenu sa shakti energijom, seksualnom energijom, pranom itd.
Citao sam i o podizanju seksualne energije iz genitalija prema gore kroz tijelo sve do glave, jeli to isto sto i podizanje kundalini?
da. ja smatram da su vježbe dizanja kundalinija s težnjom ka prosvjetljenju još jedna paukova mreža i način kako da čovjek sebe sabotira i umjesto stabilne duhovne probuđenosti dobije kašu šizofrenije rasutu kroz svemir. Umjesto snažnog drveta koje može izdržati jake nalete vjetra dobiješ čačkalicu s par listića na vrhu koja nemože izdržati ni vlastitu težinu a kamoli vjetar. Tako da, pustite svoju prirodu na miru, daleko je više inteligentnija od ljudskog uma.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Thantifaxath
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.01.2019, 17:04
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la Thantifaxath »

Zašto zmija? Razlika između prane i kundalinija?
Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la Vid Svante »

Thantifaxath je napisao/la:Zašto zmija? Razlika između prane i kundalinija?
U biti nema razlike ako ćemo filozofirati no u stvarnosti, nekoj, kojoj želimo biti ona je odvojena radi lakše spoznaje.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la luther7hrol »

Ovo je jako zanimljiva tema. Volio bih da se vise ljudi ukljuci sa svojim iskustvima. Prije nekoliko godina imao sam vrlo intenzivno iskustvo za koje vjerujem da je bilo budenje kundalini energije. Tada sam intenzivno energetski radio na sebi i nakon nekoliko mjeseci intenzivnih rituala ukljucujuci i Castanedine magicne pokrete, imao sam vrlo snazne izboje energije, istovremeno zastrasujuce i predivno iskustvo koje je tesko opisati. Energija je kao topla tekuca ziva, kao tekuci metal, ima odredenu seksualnu kvalitetu i kao da vrijes iznutra. Imao sam vrlo intenzivne vizualne distorzije, sjecam se da su boje bile drukcije i shiftala mi se "rezolucija" i geometrija slike, osjecaj je bio kao ubrizgavanje kokaina. Ne znam s cim bih drugim usporedio. Energija se nakon nekoliko dana pretvorila iz vrele, u hladniju i ugodniju. Stalno sam osjecao chills kroz kozu, dlanove ruka, leda. Imas osjecaj da je u tebi sve zivo, da radi, da vrijes iznutra i da se rastapas, elektricitet kao da je pokrenut od dolje iz tijela i ide ka gore. Neki dan imao sam opet slicna iskustva, no opet potpuno drukcija. Volio bih cuti jos ovakvih iskustava. Cesto je tesko pricati o ovakvim stvarima, a da se to ne pretvori u "game of thrones" - ciji je kundalini bio jaci. I u spiritualnosti i magiji postoji ego, da.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la entheogenic »

e prijo da smo u prirodnom stanju bili bi puno elektricniji, ovako blokada na svakom cosku i sloju nasih bica pa nema protoka, pa smo ujedno i ovisni u toliko velikoj mjeri o vanjskim izvorima energije..a super je ovo sto kazes, lijepo si to opisao, i sam sam znao iskusiti tako nesto. A nije ni to vise ttako tesko za dozivjeti, frekvencije su snazne pa je dovoljno samo malo procistiti tijelo i vec se da osjetit ta energija..kazem da nije tesko al ajde realno nije ni tolko lako u danasnjem svijetu. Iako meni je osobno dosta postiti jedan dan i vec mi se energija razigra, ili prosetati prirodom, maknuti se od sintetickih frekvencija kojih je trenutno sve vise..sve karte na stol hehe Super mi je stvar kod kundalinia sto moze regenerirati i pomladiti tijelo i lijeciti organe, ali umjesto toga ljudi rade trose svoju energiju izdrakavnjem na digitalni(u najboljem slucaju pravi) crnomagijski sex i onda placaju suplemente i ljekove da ih odrze u nekakvom pseudozdravlju koje bi mogli imati u pravom smislu kao proizvod vlastite zivotne energije. kolektivno gledano covjecanstvo je potpuno nesvjesno trenutacnog stanja nasih tijela, umjesto vatre, u nama gori jes nesto malo zara prekrivenog pepelom..cisto da ostanemo na zivotu, pa onda kad se nekom na par trenutaka upali unutrasnja sklopka sa off na on nama je to duhovno iskustvo. Mozemo se regenerirati mucho vise nego sto su nam dopustili da vjerujemo, ni komp nicemu ne sluzi ako nije ustekan u struju, a nasa se struja nalazi oko nas i u nama u obilju, ali ipak je uspjesno pronaden nacin da ostanemo suhi u vodi
Om Shanti
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la luther7hrol »

Bas si fantasticno ovo opisao, potpuno rezoniram sa tim. Ja isto osjecam da je ovo nase prirodno stanje. Vjerujem da su ljudi dok su zivjeli kao lovci-skupljaci stalno imali takvu energiju u sebi i imali kundalini-"duhovna" iskustva kao najnormalni nusprodukt nacina zivota u spoju sa prirodom - zadovoljstvo je zivjeti i zivjeti je samo po sebi zapravo zadovoljstvo i cisti blagoslov - cisto primanje bozanskih supstancija i obasipanje esencijama Majke prirode. Ne znam sto se ljudskom rodu zapravo dogodilo da se TOLIKO odjece od svog izvornog stanja. Ovo sto danas imamo, "moderni nacin zivljenja", to stvarno vise nije ni smijesno, niti tragicno. Ne znam kako bih uopce opisao "the common way". Ja ne zelim biti ni skroman ni common, mislim da sam samo prirodan no u danasnjem svijetu to me cini 'drukcijim' i mnogi koji me poznaju cude se kako se uvijek fantasticno osjecam i izgledam, uvijek zracim. Prestao sam se truditi objasnjavati zasto je to tako i sada se samo tajanstveno nasmijesim. Naravno, cesto pozelim da se i drugi tako osjecaju, no tu zaista ne mogu mnogo napraviti.
Nacin na koji si opisao stanje ljudskog roda - lokvice energije koje su ostale, podsjeca me na Castañedin odnosno Don Juanov opis kako carobnjaci vide danasnje ljude. Vise nisu nalik niti svjetlecim jajima, niti loptama energije. Od energetskog bica vecini je ostala tek malena lokvica prigusene svjetlosti. (Castaneda: Magicni pokreti) tek toliko da ih koliko-toliko odrzava na zivotu. Za to su optuzeni letaci no da su ljudi snazniji i da se ne odvajaju od prirodnog nacina zivota mislim da letacima ne bi bili toliko lak plijen.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Kundalini

Post Postao/la entheogenic »

bas lijepe rijeci zboris,hvala ti, prijatelju. usrecuje me kad osjetim takvu rezonancijom sa necijim rijecima i kad vidim da nas ima jos koje nije napustio duh
Citao sam Castanedu, ali nisam jos dosao do dijela sa letacima, mada sam naletio na neke isjecke iz njegovih tekstova gdje se prica o tome. Slazem se, da ljudi nisu toliko jadni ne bismo bili takav plijen, ali kompleksna je to prica a gdje joj je pocetak trenutno ne znam. Nazalost makar jednim dijelom i zasluzujemo takvu manipulaciju, htjeli si to priznati ili ne, jer se i sami ponasamo parazitski i zlo, ali nemam vremena u ovom trenutku previse ulaziti u ovu tematiku :) Super ak se tako zivo osjecas, zelim ti srecu da i nastavis tako zivuce hehe iako vjerujem da budes, lako se padne ali ratnicki i ustane
Om Shanti
Odgovori