Ecuador & Cambodian Combined

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

[o] Mediji: popcorn/kukuruz kokicar; barley/jecam, millet/proso

[.] Pet jarova inokulirani su prije nekoliko dana
[.] Dva jara Ecuador PC inokulirana 18. 5. sa po 0.5 ml spricom sa sporama iz UK
[.] Tri jara Cambodian PC inokulirana 20. 5 sa po 0.5 ml spricom sa sporama

(x) Jecam sam hidrirao oko 24 sata u 50% diluted otopini kolumbijske kave s vodom, zatim prokuhao nekoliko minuta
(x) Kukuruz sam prokuhao pola sata tako sto sam brzo doveo vodu do vrenja, a zatim kuhao na manjem intenzitetu
(x) Proso je jednostavno hidriran u cistoj vodi tijekom 24 sata

[:] Grijani inkubator 24'C 74% humidity
[:] My celestite keeps it rollin' healthy
[:] Vec su vidljivi rezultati, zasada nema ni traga kontaminacijama niti u jednom jaru, jecam i corn idu prilicno rapidno

|#| Pitam se kakav setup da napravim ako ce mi svi jarovi finalizirati bez kontaminacija
|#| Trebat ce mi pet posuda, I guess...
|#| Zelim eksperimentirati sa razlicitim supstratima za svaki od jarova
|#| Otvoren sam i zapravo molim za mastovite prijedloge

slika
slika
slika
slika
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la Spunk »

Ide to :D
Vidim da si probusio jednu rupu na poklopcu staklenke.
Kojeg je otprilike promjera?
Jebivjetar
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Oko 6-8 milimetara, na zadnjoj seriji jarova napravio sam po jednu u sredini, tako je jednostavnije, no na prvoj koja se sastoji od dva jara na svakom od ta dva su po pet rupica - jedna veceg promjera i cetiri ultra tanke manje od milimetar. Pokazalo se da su mi te male nezgodne za gadati gunom preko rupice pa sam ih samo zacepio filter vatom i inokulirao kroz veliku :-)
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Update: dva su jara vec skroz bijela, a drugi idu kao ludi. Ne znam kada ih moram vaditi, buduci da jos moram kupiti vermikulit, i smisliti sto cu sa osvjetljenjem. Pitam se da li da koristim jednostavnu desk lampu, na koju zavrnem bijelu zarulju odgovarajuceg spektra?

slika
slika
slika
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Gotovo svi jarovi su mi potpuno spremni za prebacivanje u kejkove. Molio bih vas za par inspirativnih tekkova koje da koristim, jer u utorak kupujem vermiculite i zelim probati sa pet razlicitih supstrata. Brown rice flour, coco coir, sto jos? Mogu nabaviti i konjsko govno ali stvari drzim u dnevnom boravku pa ne bih da mi smrdi ako ne mora :-)

Jos pitanja:

Moze li kakve stete biti ukoliko predugo drzim kolonizirane jarove a da ih ne prebacim dalje?
Mogu li koristiti desk lampu za lighting setup a da kupim neku white zarulju i namontiram na istu?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la danko fafanko »

Možeš i na zemlji a konjsko ti neće smrdit u sobi :)
Kolonizirane tegle stavi u frižider jer će ti na toplom krenuti gljive rast u teglama...
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la Hermes »

luther7hrol je napisao/la:Gotovo svi jarovi su mi potpuno spremni za prebacivanje u kejkove. Molio bih vas za par inspirativnih tekkova koje da koristim, jer u utorak kupujem vermiculite i zelim probati sa pet razlicitih supstrata. Brown rice flour, coco coir, sto jos? Mogu nabaviti i konjsko govno ali stvari drzim u dnevnom boravku pa ne bih da mi smrdi ako ne mora :-)

Jos pitanja:

Moze li kakve stete biti ukoliko predugo drzim kolonizirane jarove a da ih ne prebacim dalje?
Mogu li koristiti desk lampu za lighting setup a da kupim neku white zarulju i namontiram na istu?
Cao kratko pitanje jedno. Sta je brown rice flour tacno? Gledao sam po forumu nigde ne pise konkretno. Jel to integralno brasno od pirinca? Sta si ti koristio jel treba da je gluten free ili sta vec? Ili samo naziv na srpskom na sta se tacno misli?
Hvala
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la luther7hrol »

Brown rice flour ti je mljevena smeda (integralna) riza odnosno pirinach, odnosno brasno smede rize (rize koja ima cijelo zrno sto iskljucuje bijelu rizu i slicne nusprodukte). Mislim da bi se i od divlje rize (crne) moglo skombinirati brasno. Ja sam tri jara pripremio sa vermikulitom jednostavno, no sutra imam jos dva pripraviti i za njih cu napraviti kejkove od smedeg rizinog brasna (nisam to nikada prije radio).

Inace, brasno mozes jednostavno pripraviti kod kuce, ako imas smedu rizu cjelovitog zrna i dobar blender, tako da ubacis dovoljnu kolicinu rize u blender i za minut-dva imas brasno.
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la Hermes »

luther7hrol je napisao/la:Brown rice flour ti je mljevena smeda (integralna) riza odnosno pirinach, odnosno brasno smede rize (rize koja ima cijelo zrno sto iskljucuje bijelu rizu i slicne nusprodukte). Mislim da bi se i od divlje rize (crne) moglo skombinirati brasno. Ja sam tri jara pripremio sa vermikulitom jednostavno, no sutra imam jos dva pripraviti i za njih cu napraviti kejkove od smedeg rizinog brasna (nisam to nikada prije radio).

Inace, brasno mozes jednostavno pripraviti kod kuce, ako imas smedu rizu cjelovitog zrna i dobar blender, tako da ubacis dovoljnu kolicinu rize u blender i za minut-dva imas brasno.
Ee hvala puno na odgovoru svugde sam trazio nigde nema konkretno!! Ako mozes znacilo bi mi da mi kazes kako je ispalo i ako imas da mi das neku preporuku za prvi put sta da radim :D
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Ecuador & Cambodian Combined

Post Postao/la huana.meri »

muti, muti bato, ako nemas predođbu o kuanju, mjerama, počni, muti....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori