Amateru se posrećilo

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Amateru se posrećilo

Post Postao/la bianco.rosso »

Zdravo drugari, dobio sam na poklon jedne spore koje se špricaju, pa da ne bih uprskao stvar jer znam jako malo o svemu, a cisto iz radoznalosti bih probao da vidim hoce li mi uspeti.. pa sam hteo da vas zamolim za par saveta, koju metodu mi preporucujete, odakle da pocnem, procitao sam dosta na ovom forumu i nisam nasao neki tutorijal za ovaj moj slucaj.. ili ja mozda nisam skapirao materiju i nisam prepoznao.. uglavnom, treba mi samo odgovor kakvu podlogu da koristim, da li onaj kejsing, ili kejk, od cega da se sastoji podloga i to za pocetak.. sto se tice same kutije to mogu sam sve ima dovoljno podataka. I kako se ubrizgavaju same spore, na koje mesto i koliko ?
Eto ako ima neka dobra dusa da verovatno po 100ti put objasni nekom pocetniku, bilo kakva info ce mi biti od velike pomoci.. :)
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la bianco.rosso »

Da li da pratim ovo ? https://youtu.be/Upe_Czq24Gg

Korak po korak.. ima li nesto da bi ste vi dodali, oduzeli od ovog tutorijala, neki detalj nesto..?
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la bianco.rosso »

Nasao sam integralno pirincano brasno, ali nije organsko. Svestan sam da je bolje organsko, ali hoce li mi to praviti problem ?
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la Red Weed »

Puno pitanja ali mislim da na sva ta pitanja imash odgovore u dnevnicima, i nacinima uzgoja ovdje... Ako ništa drugo podforum gljive je jako dobro dokumentiran ...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la bianco.rosso »

Jeste, čitam svakodnevno, ali nekako mi lakse zbog samopouzdanja da mi direktno neko da odgovor, ne snalazim se najbolje sam, mada prikupio sam 90% informacija sa ovog foruma, poprilicno mi je olaksao stvar. I dalje prikupljam takoreci materijale, gledam sta imam u svom okruzenju, pa u odnosu na to cu izabrati metodu uzgoja.
Coco coir ima u pet shopu ?
Kukuruz mi treba kokičar ili neki drugi ?
Koje kolicine coco coir i kukuruza da kupim i u kom odnosu da ih mesam ?
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la danko fafanko »

Ja kokos kupujem u Bauhausu. Kupiš kocku i dugo si miran...
Kukuruz ne znam,mislim da treba kokičar al provjeri još...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la AFX »

Kokičar. Imaš pakiranja u konzumu, ili u rinfuzi u plodinama..samo ih dobro isperi.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la bianco.rosso »

Ok, odlucio sam se za raž i coco coir, imam orissa india strain.
Sad se ja samo preslisavam naglas sto se tice kolonizacije, znaci stavim u tegle raz, standardno tegle u ekspres lonac, ostavim da se ohlade tipa 24h, i onda na 4 strane odozgo u teglu ubrizgam spore tipa 1ml po rupi..?
E sad kako pripremam samu raz pre ubacivanja u tegle i ekspres lonac? Je l je kuvam ili samo potapam i ocistim posle ako ima nekih ljuspica ili cega vec..?
Za coco coir znam proceduru, i posle sve, samo da mi neko potvrdi sta radim sa ražom pre pasterizacije i je l dovoljno 1ml spora po rupi odnosno 4ml po tegli, tegle nisam nabavio jos ali recimo da su 720ml?
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la danko fafanko »

Raž staviš u vodu preko noći, ujutro dobro ispereš, staviš u lonac sa vodom i ostaviš da prokuha. Nakon toga dobro ocijediš i staviš na nekakvu krpu da se suši.. Dovoljno suho je kad staviš par zrna na wc papir i ne ostaje ti mokar trag na papiru... Tegle nemoj do vrha puniti, napuniš otprilike 2/3.
1ml spora ti je dovoljno za jednu cijelu teglu..
Nabavi si vermikulit ako možeš, trebat će ti kasnije za pomiješat sa kokosom..
Sretno!
:)
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Amateru se posrećilo

Post Postao/la bianco.rosso »

Hvala puno, lepo si mi objasnio sa tim detaljima, ne bojim se da cu pogresiti. A mislio sam za prvi put bez vermikulita, ispratio sam jedan dnevnik i fin flush je dobio momak koristeći samo raž i kokos. I ja sam u fazonu da drzim sve sto jednostavnije, da ne eksperimentisem mnogo za prvi put, da smanjim prostor za moju gresku. . Ili mi bas savetujes da nikako ne krecem bez vermikulita, ako mislis da je neophodan za pristojan rod, onda cu se potruditi i naci cu ga..?
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Odgovori