The world of Future Shock..

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

The world of Future Shock..

Post Postao/la Ninti »

Brzina kojom nam informacije dolaze i bombardiraju nas uopće NIJE DOBRA.

Počesto mi se čini da mi se mozak pretvara u kašu te mi se javlja potreba da se isključim iz apsolutno svega i konačno završim s tom psihozom koja me okružuje.
Paničan, nepopustljiv osjećaj koji imaju mnogi "pružatelji sadržaja".. potrebu da redovito učitavaju nove informacije - postove, marketinške sadržaje, videozapise, razne podcaste, vijesti i druge idiotarije (ovo je jedna od njih) - moraju se natjecati, a za njih, natjecati se znači objavljivati ​​sve više i više i više.

Svi ti ljudi se natječu za NAŠU pozornost.

Evo stvarno velikog problema. Ne možemo pratiti - ima daleko previše sadržaja nego što ćemo ikada moći pogledati. Velika većina ljudi nema nikakve šanse informirati se o ičem kvalitetno u današnje vrijeme abnormalne kakofonije informacija.

S druge strane za one koji su motivirani da nekako ostanu u kontaktu što bolje s onim što se događa, dobivaju samo sitne fragmente. Nema više mogućnosti za dubinske analize: čak i oni sitni fragmenti koje dobijemo su vrlo često pogrešni, a pažljivo čitanje dobro istražene knjige od korica do korica je stvar prošlosti.

To znači da vrlo malo ljudi sada ima duboko razumijevanje mnogih tema. Radi se o poskakivanju po površini, poput ravnog kamenog skimera na vodi.. Samo pročitajte nekoliko komentara, tweetovima ili postovima na YT i sve postaje jasno

Unatoč fiksnim knjižnicama oko nas, ljudi gotovo ništa ne znaju.

Ne bi čak bio toliki problem su nam sve informacije detaljne, točne i visoke kvalitete. Ali nisu. 95% (ili više!) većina je pogrešnih, praznih, plitkih i jednom riječju netočnih informacija oko nas i kako trendovi pokazuju stvari će se samo pogoršavati. Manje bi bilo više u ovom slučaju. "Više" NIJE više. 'Više' zapravo postaje sve manje i manje.

Za referencu - postoji temeljit i proročki SF roman Alvina i Heidi Toffler, Future Shock, napisan 1970. godine.

Predvidjeli su da će brzina promjene stalno rasti, kao što će i sama količina informacija neumoljivo sjesti na nas.

Također su predvidjeli da će se mnogi ljudi 'šokirati' i povući u sebe zbog ne mogućnosti nošenja sa situacijom. Povlačenjem u mali osobni kutak usredotočujući se gotovo isključivo na ono što je pri ruci..

Tko se još približava toj fazi psihoze?

slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ninti je napisao/la:Također su predvidjeli da će se mnogi ljudi 'šokirati' i povući u sebe zbog ne mogućnosti nošenja sa situacijom. Povlačenjem u mali osobni kutak usredotočujući se gotovo isključivo na ono što je pri ruci..

Tko se još približava toj fazi psihoze?
to je prirodan instinkt, odbiti agresivnom smecu prenapucenih septickih jama zagadjenje tijela, svijesti i otimacinu energije bez koje nema ni zdravlja ni svijesti. Nitko nemoze zivjeti balansiran u takvoj okolini bez zestoke kemije za potiskivanje i stimulansa za iscrpljivanje.

okupirani smo emocijama, mislima, boli, patnjom i informacijama. to kao ukupan um vlada nasom energijom, tijelom i svijesti, kao parazit iscrpljuje. um je gladan informacija, bez obzira kojih, samo da bi uzeo sto vise energije, preusmjerio ju i zapetljao u nesto, potisnuo instinkt koji zvoni uzbunu, zamaglio svijest da ne uhvati zvonjavu i stvorio intelekt da pojede inteligenciju.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Red Weed »

A realno i je tako, ali postoji Niz koji okuplja ajmo im dat etiketu plemena... koji su u neku ruku dobra a u neku i loshija solucija problema...
Ali opet se vide pomaci prema nečemu pozitivnijem... Koliko loshe infomracije brzo kolaju toliko i dobre dobivaju zamah brzine... Puno više problema se zna i o njima se priča i kolektivno se rješavaju...
Tak da lepo je biti tu i promatrati ovo ponekad iz sigurne fotelje ponekad u zrvnju kaosa...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la pannonian »

Ne znam koji pomaci...
Ovo je moja perspektiva. Ogromnu vecinu, ali zbilja ogromnu, vidim kao lude. Stvarno, unutra duboko - lude. Nemam bas rijeci za to opisati, vise je stvar osjecaja, slutnje... one prilagodjene drustvu, ali i one ne prilagodjene.
Sad, o cemu je rijec. Po nicemu nisam poseban, nista sto bi me u startu odvajalo od drugih. Ali napravio sam jednu stvar jos davno. Ima i 20 godina. Izbacio sam televizor iz kuce. Ne slusam radio, internet ogranicen na samo ono sto me zbilja zanima. Ne da se prisiljavam ograniciti informacije, nego mi ih organizam vise ne podnosi. I ustvari me sve zgrozava, gdje god da idem, skim god komuniciram vidim nesto nezdravo, iskrivljeno, u njima... nije to neko paranoicno, strasno vidjenje, nego, jebiga, vidim to tako. Ne patim zbog toga
A mozda sam ja totalno u kurtzu. Nadam se da ce mi gljive rascistiti perspektivu
Having no destination, I am never lost
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Ninti »

Problem je što dobre informacije ne mogu biti prepoznate/doći do izražaja od siline informacija.. naš mozak ne funkcionira na taj način, to je neminovna psihoza ako i pokuša. S druge strane je teško napraviti shut down jer je u igri i ovisnost o konstantnim i novim podražajima.

Baš svjedočim situacijama u kojima se ljudi u nekim 40tim, 50tim godinama života počinju psihički raspadati jer nisu u stanju pratiti sve te promjene.. a što čeka nas? Još gore situacije jer se stvari ubrzavaju. Osim ako ne osvjestimo to i na vrijeme si osiguramo egzistenciju na "zdraviji" način.
Stvoriti intelekt da pojede inteligenciju..sjajno rečeno!
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la klada »

Bice sve dobro, svakak, nije sve crno, zavisi kako se gleda iz koje perspektive, ludo je doba ali otvorene su covjeku i mogucnosti i nije da se nemoze, sve je kako si stvari postavis i onako je najbitnije coekov unutarnji svijet nego sve te vanjske okolnosti, sto je pod navodnicima sve gore to je veca odgovornost, i tako dalje
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la pannonian »

Ima bitnih pitanja danas, ali pitanje oneciscenja i i sve sto iz tog proizlazi nadilaze sve. A masina je, bojim se, nezaustavljiva. Nema te kocnice koja ce ju zaustaviti, ili zaokrenuti u znacajno drugacijem smjeru. Mozda se i moze poceti siriti neko normalnije stanje svijesti, ali pitanje je sto ce masina ostaviti iza sebe kad se rasprsne
Having no destination, I am never lost
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Vid Svante »

Tema se krenula podgrijavati vidim i očito je paprena :) Htio bih se i ja nadovezati i nadam se da će pomoći nekome koliko je meni pomogla.
Ista priča ko i kod vas, isto razmišljanje, ista agonija. Što učiniti? Trebam li nešto učiniti? Kritizirati, vikati ili slično...
Toliko me sve to pogađalo, rat u Siriji gdje sam nekada šetao, gladni u africi, siluju žene i djecu po Indiji... raspad Jugoslavije da bi se svi konačno našli u nekoj Europi i nema veze što su nas sve zavadili i što smo si pobili djecu i tako dalje da ne kenjam.
Prestao sam gledati televiziju i uopće obračati pozornost na to što se vani događa. Gledam unutra! Gledam najbliže. Gledam ono što mi se trenutno događa. Pratim Trenutak. Nestaje svijet, nestaju problemi. U mojoj glavi naravno.
Očistio sam se od tog zla i krenuo mjenjati svijet oko sebe. Biti tu i svjetliti njima. Jer trenutno mogu jedino do njih doći a oni, oni mogu prenijeti svjetlo. Čim sam se zatvorio tom utjecaju izvana kojem je u prirodi da te masakrira, muči i navlači na svoju ploču shvatio sam da sam ja tu da svjetlim i da to prenesem drugima. Vidio sam radost na svome licu a tugu na njihovom. Skinuo sam i tugu sa njihovih lica, odnosno postepeno skidam. Ispravnim djelovanjem iz srca. Dharma. Nju štujem. Životinje. Biljke. Prirodu. Duh sveti.
Mayu (iluziju/svijet/matricu) isto tako štujem ali samo preko ovoga gore...to je najbitnije. Ispravno djelovati i pomagati. Ljubiti. Ko onaj sirijac Isus.
Sve to ima zapisano u gljivama i ostalim psihodelicima. I vi to znate jer ako smo na TheMajka onda smo stvarno svijetionici i trebamo svjetliti.
To je mislim ono što nam treba. Širiti to znanje i ljubav prema prirodi drugima - pametno i ne nasilno. Inteligentno. Pa vi ste posvećeni! Poškroljeni svetom vodom psihodelije i vas ništa ne može uništiti te samo trebate to shvatiti.
Npr. Stalno mi zvone neki što žicaju i stalno sam im zatvarao vrata. Tko zna tko su? Mogu jebate vidjeti što sve unutra imam i koliki je dim u stanu od bonga. Ne, ne otvaram, unatoč tomu što imam pse. Nek si zarade! I, onda sam flipnuo... ne, evo vam romkinjo, sve konzerve što imam jer sam novčanik i karticu namjerno sveo na nulu, da si pokažem kako mi novac ne treba, neko kako mi treba nešto drugo. Novac uvijek mogu stvoriti. To je najlakša stvar a onaj ko to ne zna, lako ga naučim. Tako da, otvorite svoja vrata, svoje srce svijetu i svijetlite ekipa s TheMajka!
Ja to radim, unatoč tomu što sam okružen okorjelom kapitalizmu oko mene, u središtu naše zemlje. Kužiš? Bjeg nije opcija! Bjeg u prirodu isto nije opcija osim ako misliš nači načine da popraviš poljoprivredu ili tako slično. No ako jedeš psihodelike i ne činiš ono od prije onda odi u grad i tamo radi sa ljudima.
Samo pogledajte primjere iz prošlosti i svi su to činili. John Lennon, Meckena, Huxley....itd itd...
:) puse
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la klada »

Ma to je to, daj nas uci kako stvatati te novce, je da su novci tek usput ali nije nimalo lose kad bi ih bilo i vise hehe ak se moze nek se moze
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: The world of Future Shock..

Post Postao/la Beyond Le Fov »

To sto je nekome bjeg u prirodu meni je vracanje k sebi, premda je velika potreba za osvjestenu osobu da svjetli pomracenima, zivjeti i svjetliti u gradu nalik mi je pokusaju da u koncentracijskom logoru gdje me mlate bicevima uvjeravam ljude da su slobodni i da je zivot lijep. Velik je izazov svjetliti u agresivnom mraku i ne biti apsorbiran njime.
Mozda je i potrebno da postoje takvi uvjeti kao sto su ogromni sasvim neodrzivi gradovi sa sasvim nesamostalnim ljudima da covjek shvati koliku cijenu placa za takav zivot svojom energijom i dusom, sta to radi prirodi cjelini i da to ne zeli, pa da se vrati sebi u okolinu koja ga podrzava iznuta i izvana i gdje on nju moze podrzavati.
Samoodrzivost je takodjer velika potreba onog koji je osvijestio lance, sklad s cjelinom prirode, ne iskoristavati drugoga, da ljudi netrebaju izgladnjeli u svakom smislu gristi jedni druge i potpuno ovisiti o brojkama na kompjutorima banaka, raditi monoton posao robota koji pojede dusu, disati i jesti toksicnu prazninu, gdje nitko nezna raditi i nema vremena za ista drugo osim za grcevito cuvanje svog mjesta u neodrzivoj parazitskoj masini koja sve slijepo prozdire. Za ozdravljenje prvo moraju biti zdravi uvijeti, podrzavajuci i odrzivi.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori