Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

dosadi i drama i pozoriste, i peglanje svih osjetila na sve nacine, ispunjenost i ispraznjenost svime i nicime, zasljepljenost ljepotom i pomracenost strahotom, sagradjena licnost i bezlicnost. svijest osvijesti, prije ili kasnije, sve kao beskonacne tokove raznih oblika energije, cikluse, beskonacna ponavljanja, ljubav naraste tolika da obuhvati sve, sve postane komad jednog, pa se nema vise sto voljeti jer sve je ljubav. dosadna monotona ljubav vjecne jednosti savrsene povezanosti i razumijevanja izmedju dijelova. ...pa rece bog: "ajde da se raznesem eksplozijom kroz dimenzije u beskonacno mnogo najsitnijih mogucih dijelova kroz beskonacan spektar vibracija, pa cu opet da ih spajam snagom magnetizma ljubavi."

slika
sean yarbrough http://www.spy-art.com

slika
http://www.olgaklimova.com

slika
http://www.alexgrey.com
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

tolko je tom bogu dosadno da puca od ljubavi jebote :D tako i ja to nekako videh pre no sto sam imo ikakve ideje misli i reci o istom.
<3
ko smo s?ve mi?r
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

jos bih dodao da kada kazem da covek shvatajuci univerzum vraca se nazad sireci ljubav, ne mislim na ljubav na nacin koji je ista nama predstavljena u vecini znacenja reci ljubav generalno gledano, direktnije ne mislim na ljubav koju covek siri na nacin da se vraca u svakodnevni zivot i siri dobrotu i radost pomagajuci svima i davajuci sebe drugima na izvolte, ljubav nije sagradjena od dobrote vec je to mnogo kompleksnija materija iza tog simbola da bi on zasijao u punom sjaju.Borba na nivou coveka koji je shvatio kompletan um ili ti OM, univerzum svakako vise ne moze biti izmedju dobra i zla, izmedju ljubavi i mrznje, svetla i tame zvuka i tisine.Covek svakako nastavlja da se bori jer borba zivotu daje smisao i kontra teg, ali borba vise nije na dualnom nivou na kojem se zapravo samo kao fol covek bori a ustvari okrece tocak samsare u krug poput hrcka koji trci u svom krugu a nikad nigde nestigne i ne izadje iz svog kaveza.Ovog puta covek se upusta u svesnu borbu, ovog puta izmedju gluposti, i mudrosti.On svesnoscu svojom ovog puta prevazilazi probleme i shvata kako krug funcionise, jer bez svesti o krugu totalno je nemoguce samom dobrotom ili samim zlom izaci iz istog ako ni neznamo da postoji.Prema tome kada kazem rec ljubav, ja licno mnogo vise sam simbol povezujem sa svesnoscu i mudroscu, nego sa dobrotom, jer od dobrote necije jos se niko nije najeo, i istina je da je put do pakla poplocan dobrim namerama koje nisu u potpunosti osvescene kolko god od srca one bile, potrebna je mudrost da bi se videlo kuda ce dela tih namera zaista dovesti one kojima zelimo pomoci i nas same.Cak sta vise mnogo vise ljubavi ce proizvesti zao covek koji je svestan sta radi iz razloga sto ce videti u napred posledice svojih dela i po samog sebe pa ce zadrzavati svoje zlo u svom izfantaziranom svetu svestan posledica.Dok neosvesceno zlog kao i neosvescena dobrota vode ka paklu, ili ti cak vecnom paklu vecnom iz razloga sto u takvim krugovima vreme totalno stoji jer se tocak okrece i nista se ne desava.Primera navedenog ima beskonacno i svuda su oko nas u svakom momentu ako se doboljno dobro zadubimo u bilo koju nasu dobru nameru lako mozemo videti da ona na kraju krajeva stvarno vodi u pakao od najmanjeg primera recimo dati gladnom prosijaku pare, u ovom slucaju Ja kao dobrocudni davaoc sam na gubitku svog novca, a jadni prosijak dobija nadu da bi i sutra isto mogao biti jadni prosijak i od sutra do sutra tako jadno i prosijacki i umreti a to mu omogucuje dobra namera ljudi koji svakodnevno nastoje biti dobri i pomagati drugima ali to rade nesvesno. Dok naprimer svesno zlo moze proizvesti enormne kolicine ljubavi.Ukoliko bi osoba u slucaju prosijaka uzela prut i isibala prosijaka onako pravski do krvi da ovaj zapamti i da mu vise nikad ne padne na pamet da prosi (recimo u slucaju nekog deteta od 5-6 godina) mozda bi tom detetu prosijaku kliknulo nesto i sutra to vise nebi bio prosijak vec bi pronasao manje jadan nacin da prezivi sledeci dan i trudio se da postigne i ostvari se u zivotu.Ako mu to uspe mogao bi imati porodicu decu i pruziti im puno ljubavi, a u tom slucaju ta ljubav proizasla bi iz akta necije zlobe sto je izmlatio dete od 5 godina jer mu je tokom rucka sumcio hranu svojim smradom kada je prisao da prosi.Samo zlo i sama dobrota nemaju apsolutno ninakvu moc, to su samo 2 percepcije videnja realnosti i ako promenimo tacku gledista ono sot je bilo dobro postaje lose i obrnuto kao kada na ulici promenimo pravac pa ono sto je bilo levo sad je desno a ono desno levo.Tako da bi covek mogao da prosiru svoju ljubav od krucialne je vaznosti da shvati da dobrotom nista dobro nece uciniti, dok sa svesnim pristupom situacijama moze siriti svoju ljubav beskonacno bio taj pristup dobar ili zao ti koncepti ostaju daleko iza coveka koji je razumeo OM.Na zalost danas je za spiritualnost vecinski plasirana prica koju ja zovem sarene laze i roze olacici i mnogi ljudi se veoma lako zalepe za te slatkorecive zvake koje se posle tesko skidaju.Nije li bolje od one stare dobro ko tebe kamenom ti njega hlebom uzeti kamen pa sagratiti kucu da ovaj vise nema cime da te gadja a hleb pojesti da bi imo snage i za sutra pa kad stavis kljuc u bravu nek gadja mamu svoju ako nadje cime.Ko tebe kamenom ti njega hlebom je klasican primer lose primene takozvane spiritualnosti i nista u prirodi koliko ja dospevam da vidim ne fukcionise trajno po tom principu vec po principu dovitljivosti sposobnostima snalazljivosti u datim prirodnim uslovima.Ako tezimo ka razvijanju takvih sposobnosti bicemo od mnogo vece koristi nego da ljude gadjamo jajima i hlebom iz razloga sto ako ljudi vide nacine na koje se mi dobro snalazimo i oni sami pocece tako da fukcionisu posle izvesnog vremena jer je to prava priroda stvari jer tako univerzum fukcionise, um je univerzalan i obuhvata sve.U odnosu na brzinu kojom mi usporavamo tocak samsare i lagano izlazimo iz istog istom tom brzinom mozemo posmatrati kako ljudi takodje jedan po jedan bivaju sve vise konektovani na univerzalni um.

ala ga nasra jebo sebe.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

Bome jesi. :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Bamakhepa »

:D


Da je bar stogod entera stisnut, eeee :cheesy:
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la silvangoran »

Ne samo entera ;-) ima tu još toka svijesti koja luta, no na dobrom je putu. Počnimo od razlikovanje dobra i zla. Po većini tradicija dobro i zlo ne postoji. Tsunami nije zlo, kao što nije zlo kad lav pojede zebru. Čovjek u raznim povijesnim razdobljima svoje "kulture" različito definira zlo. Nedugo nije bilo zlo tjerati djecu da rade 12h dnevno u nemogućim uvjetima, niti da se ljude određene boje kože uzima za robove. U Bibliji piše kako je za silovanje sestre ona kriva, i kako treba imati više žena i kako neposlušnog sina treba kazniti kamenovanjem, da u imovinu spadaju kuća, žena, sluga, sluškinja, vol, magarac..a Jeremija navodi kako Jahve prijeti da će ljudi morati "jesti meso sinova i kćeri svojih" i to svi oni koji ga ne budu poslušali i moglo bi se tako nabrajati. Nekada se gejeve kažnjavalo smrću, danas su u braku i mogu posvajati djecu. U drevnoj Grčkoj pedofilija nije bila kažnjiva, naprotiv, roditelji su maloljetnog sina dali nekom starom pedofilu kako bi imao školovanje i bolju budućnost. Nije se smatralo zlim niti spaljivanje "vještica", niti genocidi nad urođeničkim narodima izvan Europe. Ali uskoro će i životinje imati prava (a do nedugo ga niti žene nisu imale), priznat će im se posjedovanje svijesti i osjećanje bola i neće ih se terorizirati i stravično mučiti kako bi ih se zatim pojelo. A prije nego li se to dogodi, neće se dogoditi kolektivnoi porast razine svijesti. No, da stisnem enter:

Kao i definicija ljepote, tako je i definicija zla/dobra podložna kulturološkom utjecaju razdoblja u ljudskom razvoju. No, kao što rekoh tradicije mnogih naroda govore kako zlo i dobro zapravo ne postoje, to su samo nijanse istoga, kao i dan/noć, odnosno svjetlo/tama i bez jednoga nebi bilo drugoga. Negativno nije odmah i zlo, to je samo suprotno od pozitivnoga, kao kod elektrona. No, da me se ne shvati krivo - postoji i zlo koje jedan čovjek radi drugome, kao i bićima slabijima od sebe, kako bi sebi ostvario sebičnu kratkotrajnu dobit/ugodu/hranu. Ali to je zlo rezultat (ili posljedica) nedostatne evolucije svijesti u takvih ljudi, a njihov primjer pomaže evoluciji svijesti svih ostalih ljudi. Kao što reče onaj stari Indijanac: od dva vuka (dobrog i zlog) koja čitav život nosimo u sebi, pobjedit će onaj kojeg budemo hranili. A razvoj povišenog stanja svijesti dovodi do mudrosti, a mudar čovjek ne može biti zao. Opet enter:

Da zaključim: sve zlo koje čini čovječanstvo (sebi, Prirodi, drugim bićima) evolucijska je faza koja će omogućiti naposlijetku postizanje druge razine svijesti, što bi prema svemu što se do sada spoznalo, trebalo naposlijetku rezultirati spajanjem takve svijesti s univerzalnom sviješću koja omogućuje postojanje Svemira.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

kakav crni enter, u kasne sate mudar covek stedi energiju ... :P
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

silvangoran je napisao/la:Po većini tradicija dobro i zlo ne postoji.
ali postoji zdravo i bolesno stanje svih funkcija nekog organizma (ukljucujuci emotivno i mentalno), drustva, ekosistema. selfkorekt, protekt i autobalans mehanizmi, medicina i ljudi medicine da pomognu kada bolest i degradacija uznapreduju, a ljudsko drustvo oduvijek pliva kroz razne vrste patoloskih degenericnih poremecaja koja njima i svima oko njih narusava iskustvo zivota zbog cega ga obezvrijedjuju i unistavaju kolektivno. u zdravom tijelu zdrav duh

slika
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

zlo i dobro postoji, kao i zdrav i bolestan covek, to su perspektive, ako imamo mogucnost da sagledamo sa obe strane mozemo videti da postoji lose dobro kao i dobro zlo, kao i zlo zlo i dobro dobro, no prevazilazak dualne percepcije sto znaci da je covek dobio sposobnost videti stvari iz vise doli samo jednog ugla ne znaci da covek treba ici i zlo ciniti jer ga vidi kao dobro no znaci da covek ima sposobnost vidjenja u totalu, on i dalje razlikuje zdravu od bolesne osobe ali zna dali je osoba bolesna pa ce iz te bolesti izvuci se jaca i zdravija i da ta bolest ce zapravo napraviti velike benefite kasnije u tom zivotu, ili je bolesna osoba bolesna od nekih repetativnih svakodnevnih radnji koje ne nastoji promeniti koje taj zivot dalje vode u bunar.Bunar je bunar a zdravlje je zdravlje i to vise nije dualno vidjenje no svevidjenje.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

slika
ko smo s?ve mi?r
Odgovori