Visoka Temperatura

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Odgovori
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Visoka Temperatura

Post Postao/la pecurko »

Interesuje me da li se nekom desilo da kad kejsa i umesto da snanji T u boxu, ta temperatura bude vece recimo 40'c :ymsick: =; Naime meni je sinoc otisao termostat na grejacu i on je celu noc grejao na maximumu.Jutros je T=40 pa sam dodao ledene vode i vratio na 24'c.Ima li nade za miceliju posle tako visoke T.Juce je bilo belo 10% kejsa.??????
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la HypnoToad »

Ne brini, ništa strašno.
Možda će mu trebat dan-dva da se oporavi i nastavi rast, al temp od 40 na par sati ga neće trajno oštetit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la pecurko »

Hvala Hypno #:-s
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la Malbasha »

meni je se isto pokvario termostat od grijalice, cijelu noć puhala..ujutro termometar pokazivao maximum dokle ide (50°) bice je bilo i vise :)
prezivilo je..
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la pecurko »

Da za sada je o.k nadam se da ce za koji dan da krenu pinovi i da cu i ja uzgojiti svoju prvu glivu a da nije shitakii. ;;)
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la Mi_Moon »

danas sam stavio termometar da vidim min/max temp na lokaciji na kojoj bi stavio fruting chamber, temperatura je bila minimalno 10 (za kisne dane) a max 24c. Dali bi to stvaralo probleme ako temp pada tako nisko ili sama fluktuacija iste šteti gljivi? probao bi chamber napraviti bez dodataka kao što su grijaći nego samo box sa vlaznim perlitom i kejkovi unutra.
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la riz14 »

Ja radin kolače od rižinog brašna i vermikulita. Kejkovi mi stoje u plastičnoj kutiji bez ikakvih rupica za izmjenu zraka, čak neman ni poklopac nego je umisto njega celofanska ona folija prozirna. Neman ni perlit nego san ulija vode na dno boxa, a kejkovi stoje na pregradi, neman termometar ni vlagometar. Provjetravan box 3-4-5 puta dnevno i tu i tamo poprskan malo vodon povrh boxa da maglica od vode lagano padne po kejkovima i gljivama. Gljive mi rastu ko lude i bez ikakvih poteškoća.
Iskreno, meni je ovaj uzgoj prejednostavan i uopće mi nije jasno kako nekom to ne uspije :blinkk: O uvjetima u kojin inokuliran teglice neću ni pričat jer bi mi se ljudi tu rugali sigurno :D Iman 50 teglica od 150mL i od toga san ima jednu kontaminaciju B-) :mushroom:
Očito me gljivice vole :x :sunn:
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la Mi_Moon »

Pobrat ću par metoda jer iam par kejkova koji su skoro kolonizirani :).
Jedan ću u 5litrenku prepolovljenu sa perlitom i folijom.
2 komada ću samo strpat u vrecu te gore zavezat da bude zraka i prostora.
a ostalo cu puknut u box sa perlitom i rupama na dnu.

Volim pokuse!! :ymparty:
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Visoka Temperatura

Post Postao/la Aniruddha »

: :bigsmilee:
riz14 je napisao/la:Ja radin kolače od rižinog brašna i vermikulita. Kejkovi mi stoje u plastičnoj kutiji bez ikakvih rupica za izmjenu zraka, čak neman ni poklopac nego je umisto njega celofanska ona folija prozirna. Neman ni perlit nego san ulija vode na dno boxa, a kejkovi stoje na pregradi, neman termometar ni vlagometar. Provjetravan box 3-4-5 puta dnevno i tu i tamo poprskan malo vodon povrh boxa da maglica od vode lagano padne po kejkovima i gljivama. Gljive mi rastu ko lude i bez ikakvih poteškoća.
Iskreno, meni je ovaj uzgoj prejednostavan i uopće mi nije jasno kako nekom to ne uspije :blinkk: O uvjetima u kojin inokuliran teglice neću ni pričat jer bi mi se ljudi tu rugali sigurno :D Iman 50 teglica od 150mL i od toga san ima jednu kontaminaciju B-) :mushroom:
Očito me gljivice vole :x :sunn:
Hvala ti, ovo me ohrabrilo..
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Odgovori