Magija- da ili ne ...?

Svakog dana, novo otkriće
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Perun »

AFX je napisao/la:Jedino šta sam ja cijeli život viđao iza takvih ljudi je želja za prijevarom i zaradom, te naravno psihološki poremećaji. Možda ne vidim dalje od guzice, il sam pre mlad, ali jebiga..neka me netko uvjeri u suprotno..volio bi iskreno.
U pravu si, itekako. Ali postoje i oni koji nisu varalice.
Moja prijateljica naplaćuje tretmane bioenergijom, ali skidanje crne magije ne naplaćuje.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la huana.meri »

ako može skidat magije onda vjerovatno može i stavljat...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la AFX »

Perun je napisao/la:
AFX je napisao/la:Jedino šta sam ja cijeli život viđao iza takvih ljudi je želja za prijevarom i zaradom, te naravno psihološki poremećaji. Možda ne vidim dalje od guzice, il sam pre mlad, ali jebiga..neka me netko uvjeri u suprotno..volio bi iskreno.
U pravu si, itekako. Ali postoje i oni koji nisu varalice.
Moja prijateljica naplaćuje tretmane bioenergijom, ali skidanje crne magije ne naplaćuje.
Isto tako ja ne naplatim čišćenje računala od prašine, no ta usluga vodi k drugoj usluzi koja se naplaćuje.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Ninti »

AFX je napisao/la:Isto tako ja ne naplatim čišćenje računala od prašine, no ta usluga vodi k drugoj usluzi koja se naplaćuje.
=))
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Perun »

huana.meri je napisao/la:ako može skidat magije onda vjerovatno može i stavljat...
Nadam se da se zajebaješ.
Ko prije umre duže je vječan
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Perun »

Ninti je napisao/la:
AFX je napisao/la:Isto tako ja ne naplatim čišćenje računala od prašine, no ta usluga vodi k drugoj usluzi koja se naplaćuje.
=))
Žena liječi ljude bioenergijom. Djeci ne naplaćuje.
A skida magiju teka na završetku tretmana, odnosno kad je naplaćeno sve što se naplatit ima.
Ima dobrih ljudi na svitu, a što se šarlatana tiče mogli bi otvoriti posebnu temu jer njih, kako mi se čini, ima puno više.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la huana.meri »

ma pitam samo jel se moze npr. bacit ljubavna čarka na kčer sadašnje precednice i bivseg, da polude zamnom naskroz....
:)
da probam u korjenu sljubit hdz i sdp...
lol
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:
Isto tako ja ne naplatim čišćenje računala od prašine, no ta usluga vodi k drugoj usluzi koja se naplaćuje.
Meni bi trebalo stan očistit od prašine..kako stojiš sa time? Uz uvjet da ako bude besplatno ta usluga ne vodi drugoj koja se naplačuje jerbo sam u strahu koja bi to druga usluga mogla biti .. :)) :)) ;) ;) =))
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Minja »

Priča s početka teme: Afrički vrač je bacio crnu magiju na italijanskog senatora zbog uvrede njegovoj ćerki.

Ajde da stavimo to na vagicu. I da li je pravda zadovoljena ? Jer se radilo u ime pravde pretpostavljam. Da ga je tužila sudu tražila bi verovatno milijarde za svoj povređeni ego. Ovako ostaje otvoreno pitanje da li su ćerka i njen tata bili zadovoljni učinkom ili čekaju da krivac krepa ...
Da je ta ženska imala razvijenu svest o sebi - moga bi samo da se nasmeje u brk tom debilu i ne bi je se doticalo .. Ovako su u igri najmanje tri uspavane, idnoktrinirane, neosvešćene, programirane svim i svačim osobe ... uz obilnu podršku iste takve kolektivne svesti.

Otprilike tako rade i naše vračare kad bacaju čini "zarad" ljubavi ... rastavljaju parove ili bacaju prokletstva ... uverene da se bave belom magijom.

Sve to se zove magijom a da veze nema sa pravom magijom - transformacijom sopstvene ličnosti i života . Bilo kakav uticaj na drugog uz upotrebu simbola predmeta ili magijskih formula - jer i reči su simboli - je uvek neizvesno i u najvećem delu zavisi od toga da li neko zna ili ne zna da mu je bačena magija.. ako ne zna obično se ništa i ne desi ... ili ga naknadno neka "vidovita" pogađačica navede da dešavanja u životu podvede pod magiju.

Ja sam neko vreme pratila jednu grupu na fejsu gde su se okupljali ljudi koji se bave magijom. Posle dužeg vremena kad sam smatrala da imam pravo da postavim takvo pitanje - ( kad su me upoznali) pitala sam - da li je neko (ikada) postigao nešto magijom.

Tamo su bile okupljene načitane glave , šamani , rodoverni ,pagani , veštice itd . ( ovo ne pišem u podrugljivog smislu jer zaista poštujem te ljude)

I niko se nije javio sa konkretnom pričom. Posle sam ih pitala -- čemu onda cela ta njihova pdf biblioteka - ako ništa nemaju da prijave da vidimo dokle smo stigli. Nisam dobila ni pp ... ili se o tome ne govori javno ili je nešto drugo u pitanju.

Prava magija je moguća , ako pod tim smatramo postignuće nekih rezultata na mističan način - odnosno ako nam nije moguće logički objasniti mehanizam ostvarenja rezultata.

Ono što se može nazvati magijom - je isceljenje ili izlečenje - meditacijama koje se rade po metodi dr Joe Dispenza. On je u četiri knjige objasnio mehanizam delovanja mozga , uma, emocija , hormona i impulsa ( stresova ) koji nam dolaze iz okruženja. Tj osmislio je delotvoran način kako se može promeniti biohemija u organizmu putem promene emotivnih stanja i reakcija na stres .

Za mene je to prava magija ... kad ovladaš procesima u telu - koji se inače odvijaju pod uticajem autnomnog nervnog sistema na koji realno nemamo uticaja ako ne znamo kako je to moguće.

Taj proces koji se sprovodi u meditacjama je identičan magijskim obredima - samo što se u obredima koriste i obredni predmeti i simboli za koje se vezuje moć - a retko ko se pita koja je to moć ... Neki su je svesni a 99 ,99 % nisu svesni da je to lična unutrašnja snaga koju svako ima...
Uvek se mi sami lečimo i razboljevamo , sami imamo uspehe i neuspehe , ali moć dajemo drugima .. doktoru, zakonu, roditeljima, učiteljima, šefovima, partnerima , pa i vračari ( i posle njih krivimo - ako nismo svesni ko je glavni gazda i upravljač ..)



ps. U Hrvatskoj mogu da se kupe prevedene knjige J. Dispenze - Ti si placebo , Postani neko drugi ( ili tako nešto .. ) ja ih sve imam na engleskom ..

Kad se nešto objasni onda više nije magija :)

Tako i sa dejstvom magičnih gljiva . Naši dušebrižnici, vlasnici naših tela i imovine , davaoci raznih nam brojeva i pečata - zabranili su upotrebu magičnih gljiva - a zašto ? Zato što se brinu za naše zdravlje i učinak u društvu ? Svakako ne ...
Sistemu nisu potrebni veseli, zadovoljni, srećni ljudi - zdravi ljudi .
Dogma glasi : nervne ćelije se ne obnavljaju.
Ipak se probija informacija da psilocybe mogu da izazovu regeneraciju baš tih ćelija i da odmotaju Alchajmera i Parkinsona unazad ... hmmm.. Tako da tu ipak ima mnogo toga što će se tek objasniti ... a do obelodanjivanja ima još dosta ... jer se za legalizaciju gljiva niko ne bori... mada realno izmena tog zakona nije ni potrebna nekome da bi osećao slobodu .. :)

Shodno - ovome ----- prava crna magija se baca na nas svaki dan sa svih strana nas zasipaju negativnim informacijama i namerno nas održavaju u stresu , koji nije prirodno stanje za živa bića .. a niko o tome ne govori kao o crnoj magiji iako lepo vidimo šta je oko nas ...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la AFX »

antoniopavaroti je napisao/la:
AFX je napisao/la:
Isto tako ja ne naplatim čišćenje računala od prašine, no ta usluga vodi k drugoj usluzi koja se naplaćuje.
Meni bi trebalo stan očistit od prašine..kako stojiš sa time? Uz uvjet da ako bude besplatno ta usluga ne vodi drugoj koja se naplačuje jerbo sam u strahu koja bi to druga usluga mogla biti .. :)) :)) ;) ;) =))
Dovoljnu muku mučim s prašinom sebi po stanu :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori