Golden teacher/first grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Micelij Azurenscensa je cijelu unutrašnjost tegle preuzeo.
media/images2/1508737316.jpg
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la HypnoToad »

Wow!
Ne želim širiti negativnost, ali inače micelij azurescensa ne izgleda ovako, jako je spor i širi se vrlo rizomorfično. Iskreno se nadam da ti je ovo stvarno azurescens, onda si stvarno izvukao neki odličan strejn! Moj prijedlog bi ti bio da sterilnom žlicom izvadiš malo tog micelija, napraviš transfer na novu teglu, i nju frutaš indoor normalno na kokosu. Ako ništa ne izađe nakon mjesec dana stajanja, velike su šanse da je stvarno azurescens, ali postoji mogućnost da dobiješ plodove neke invazivne vrste, pošto su printovi azurescensa uvijek uzeti izvana i velika je mogućnost kontaminacije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Ma pratim sve živo,baš sam gledao slike od početka na forumima i to je u biti to.
Printevi su od Astorie. koji radi sa svim woodlover vrstama već masu godina.
Jednostavno nemam razloga sumnjat u išta drugo,a i kako je micelij brzo i jako krenuo(doslovno)smatram da je to to.
Micelij od Azurenscensa je jako agresivan te veoma brzo kolonizira zrnje no kod frutanja je obrnuto što u biti ti znaš (meljem ;) )
Pripremio sam (pasterizirao) drvo te ću danas ili sutra prebaciti zrnje.
Kolonizirat ću u monotubu od 50 litara za koji se nadam da će tamo oko proljeća biti gotov.
Jedva čekam da krene kroz drvo,lijep prizor za vidjet.
Imam dosta outdoor woodlover vrsta u kolekciji i želim sve polako pokrenuti da vidim koja će se najbole prilagoditi našem podneblju.
Sve one uspijevaju u umjerenoj kontinentalnoj klimi ali sigurno će biti razlike.
Žao mi je što se ovdje na forumu nitko prijašnjih godina nije malo bolje pozabavio sa ovim vrstama.
Koristio sam Raž no mogao sam odmah pomiješati sa drvom al jednostavno nisam imao prikladno pa sam krenuo s onim što sam imao.
Mislim da se tom liku ne može dogoditi greška kakvu ti spominješ makar kako uvijek kažemo "za sve postoji prvi put" ;)
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Pronašao sam par slika koje prikazuju micelij u teglama koji je identičan mojem ;)
Samo je moja tegla skoro puna ali vidi se da je micelij nastavio da se puni bez obzira što je preuzeo svo zrnje te pokazuje svoju snagu.Vidjet čemo !
media/images2/1509990664.jpg
media/images2/1510054068.jpg
Odgovori