Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Black »

IMG_20160219_082534.jpg
Ovaj kaktus za kog mislim da je peruvijan.imao je frenda visoka više od 1,5 m.Morali smo ga vezat radi vjetra za oluk,na žalost lani je završio život.
Kaktus sa slike nikad se ne unosi u kuću i ovaj neskladan rast je vjerovatno radi niskih temperatura,pun je izdanaka :) i dalo bi se bar desetak novih rasadit,neki su i po 30 cm visine.Pročita sam postove,koliko sam shvatio reže se na komade,koža i meso uz nju su ono najvrjednije....Otprilike 45 min treba da se osjeti,dok vi još jedete djelove....
Sad sam zbunjen sasvim,nakon traume s daturom zadnje šta želim je pretjerat ponovo.Ima 6 rebara,zaboravih...
Koliko toga uzet da ne pokvariš sve i eventualno neki savjet,kaktus je jedna od rjetkih stvari koje nisam a iman želju iskušat... :sunn:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Cereus peruvianus monstrose. Ne sadrži meskalin niti druge psihoaktivne alkaloide.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Vid Svante »

Black je napisao/la:
IMG_20160219_082534.jpg
Ovaj kaktus za kog mislim da je peruvijan.imao je frenda visoka više od 1,5 m.Morali smo ga vezat radi vjetra za oluk,na žalost lani je završio život.
Kaktus sa slike nikad se ne unosi u kuću i ovaj neskladan rast je vjerovatno radi niskih temperatura,pun je izdanaka :) i dalo bi se bar desetak novih rasadit,neki su i po 30 cm visine.Pročita sam postove,koliko sam shvatio reže se na komade,koža i meso uz nju su ono najvrjednije....Otprilike 45 min treba da se osjeti,dok vi još jedete djelove....
Sad sam zbunjen sasvim,nakon traume s daturom zadnje šta želim je pretjerat ponovo.Ima 6 rebara,zaboravih...
Koliko toga uzet da ne pokvariš sve i eventualno neki savjet,kaktus je jedna od rjetkih stvari koje nisam a iman želju iskušat... :sunn:
Pozdrav!
Prilično sam nov ovdje i većinom samo čitam i nekako se držim u tajnosti... Htjedoh samo reći, onako iz vedra neba da taj monstruos peruvanis je dobar jedino za ukras i navodno prikuplja štetno zračenje. Nabavio sam ga u ZG kod neke ženske - naravno bio u potrazi za san pedrom :cheesy:
I nije mi zao sto nije aktivan
Pozdrav
Avatar
mamancuna
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 24.09.2017, 15:11
 pohvaljen: 1 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la mamancuna »

Pozdrav dragi ljudi <3
Treba mi mikro info pomoc :) Naime, imam San Pedrito u prahu i zanima me nacin konzumacije. Naime, imam informacije da je identicno kuvati caj i popiti razmucen prah u malo vode. Naime caj kao takav je dobar jer lakse medicina padne na zeludac. Da li je to istina?
Hvala na odgovoru.
Ljubav i Mir :sunn:
I'm like the sky, pregnant with life
I'm searching for a safe place
To empty
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

Mamancuna, uzmi jednu i pol veliku žlicu i usipaj u onoliko vode koliko želiš, a da možeš odjednom popiti (2 dcl je ok). Nemoj čekati dugo nakon što umješaš prah u vodu jer će nabubriti i postati gusto i sluzavo, pa je teže popiti (ali opet, i nije tako strašno). Nema potrebe za kuhanjem, naprotiv. Ne zaboravi da dugo djeluje najamanje 6 sati, pa i do 10 ili 12h, a počne nakon sat-dva, nekad tri. Znači, treba ti čitav dan, da te nitko ne ometa i da ne moraš razgovarati (u jednom dijelu nećeč moći ni hodati ni razgovarati). Sretno! :psy
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
mamancuna
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 24.09.2017, 15:11
 pohvaljen: 1 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la mamancuna »

Silvangoran, o pa hvala na odgovoru :)
Naime probala sam i jednu i drugu verziju da konzumiram/u oba sluchaja je identichno putovanje/, medjutim neko mi reche da zavisno od forme u kojoj se nalazi/navodno boja praha, ako je bela, ako je zelena...premda nisam nikada do sada videla drugachiju boju praha od ove regularno belo zelenkaste :) /, preparacija je drugachija-naime nekad je nuzan caj nekad se samo smoci u vodu :) No, mahom sam dobijala info da je sve jedno, chak i da je verzija sa samim mesanjem 'zive' vode i praha sasvim identicna kao i kuvanje od po 4h iz vishe navrata pa cedjenem na gazu etc.
Da da, dosadasnje putvanje je bilo mahom 10ak + sati :psy
:sunn: :lovee: :sunn:
I'm like the sky, pregnant with life
I'm searching for a safe place
To empty
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

Prah je takve boje, a spominjanje bijele se odnosi na to da li je u prah samljevena i sredina kaktusa (srčika, koja je bijele boje) ili samo vanjski dio. Neki melju i sredinu da dobiju na težini, a od toga je samo malo veća mučnina, drugo je sve isto. Zato je malo bolji "zeleniji" prah. Iako je sve to, kad se radi o prahu, zapravo svejedno :-)
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Gljivosaurus
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25.03.2019, 10:49

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Gljivosaurus »

Jel moze neko rec najbloji i najbrzi nacin za uzgajanje san pedro kaktusa u Zagrebu i jel izvedivo vani (samo za ukras normalno), vidim da hypno toad ima iskustva...
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

Koliko ja znam puno ga ljudi uzgaja u Zagrebu i okolici. Nekima je i vani čitavu godinu, jer je preveliki za unutra. Najbrži način je dobiti komad kaktusa veličine 20-30 cm od nekoga tko ih ima više, ili jednoga sa više ogranaka pa zasaditi. Kad se kupuje sjeme treba dugo čekati da narastu (par godina), a i malo sjemenki uspješno proklija. Malo veće se može kupiti kod nekih uzgajivača kaktusa, ali to ćeš već sam morati istražiti :thumbsup:
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Black »

Pozdrav, zna li netko kako kupiti baš San Pedro, jer u prodavaonicama u st npr. ispod piše "kaktus", koliko god vrsta da je svi su kaktusi... :(( Hvala :ymhug:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Odgovori