Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la entheogenic »

Dakle, moje tijelo ima potrebu za odredenim mlijecnim poizvodima. Mlijeko skoro nikad ne konzumiram, ali neki mlijecni proizvodi kao sto su jogurti, vrhnje i sir su mojem tijelo jos uvijek potrebni, mada ih najradije i ne bih konzumirao, a moguce da i necu jos dugo s obzirom na to da sam svjestan kakav je nacin uzgoja i ophodenja prema bicima koja ljudima sluze za dobivanje tih proizvoda.
Pa eto da vas pitam; zna li itko nekog proizvodaca mlijecnih proizvoda dostupnih u Hr, a da su za proizvodnju njihovih proizvoda zivotinjama provjereno omoguceni humani uvjeti pa da barem malo pomognem tim dusama. A pod humani uvjeti mislim na to da zivotinje imaju pristup svjetlu dana i prirodnom okruzenju, i da se prema njima ljudi odnose na barem nekom dozom respekta. Nisam previse upoznat sa ovom granom industrije ali mislim da shvacate na sto mislim.
Mnogi mi ljudi kaze da kupujem domace. Sa domacim se vecinom slazem, no nije mi uvijek dostupno + znam neke ljude koji proizvode domace mlijeko ali nisu uspjeli razviti svjesnost do te razine da shvate da su i zivotinje ziva bica, duse, pa mi je eto, bas nedavno prijatelj rekao da njihove krave nikad nisu izasle iz stale, cisto za primjer hh.
Om Shanti
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la Vid Svante »

Ne znam di se nalazis ali ako si u Zagrebu ili okolici preporucam Jurkas. Koliko znam vole jako svoje krave i koliko znam zenska, dijete vlasnika ne jede meso sto ima veze s kravama tako da mi se to dosta čini ok. Takoder ih mozes posjetiti i vidjeti kakvi su uvijeti. Sumnjam da mozes bolje naci no vjerujem da se isplati.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la entheogenic »

Hvala ti puno :D
Nadem se u Zg dosta cesto tako da je ovo i vise nego potencijalna opcija!
Om Shanti
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la Vid Svante »

Oni su ti u biti van Zagreba, mislim da je Harmica ili kak se vec zove - kod granice sa Slo...imaju ti mljekomate gdje se može kupiti mlijeko i ostali proizvodi - kažu da navodno mlijeko nije uopće prošlo kroz nikakve procese.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la Firmus »

Vid Svante je napisao/la:Ne znam di se nalazis ali ako si u Zagrebu ili okolici preporucam Jurkas. Koliko znam vole jako svoje krave i koliko znam zenska, dijete vlasnika ne jede meso sto ima veze s kravama tako da mi se to dosta čini ok. Takoder ih mozes posjetiti i vidjeti kakvi su uvijeti. Sumnjam da mozes bolje naci no vjerujem da se isplati.
Da sam bar u Zagrebu, po meni nema vrijednije stvari na svijetu što se prehrane tiče od kvalitetnog mlijeka.

Malo ljudi to zna, ali svježe sirovo mlijeko se može koristiti za liječenje gotovo svih kroničnih bolesti, i ne postoji bolji lijek od toga.

I sam sam se uvjerio u moć mliječne dijete. Postio sam 2-3 dana i tad sam 4-5 dana konzumirao samo mlijeko, otprilike 5 litara na dan, i mogu reći da se nisam bolje osjećao u zadje 2-3 godine. Imao sam više samopouzdanja nego ikad, osjećao sam se potpuno optimistično i bezbrižno. Radovao sam se životu i budućnosti kao kad sam bio dijete. Na žalost, trebao sam prestati jer se to nije svidjelo mome ocu koji je izvršio psihološku prisilu na mene da prestanem.

Na ovoj stranici možete naći knjigu za one koje zanima: http://milk-diet.com/index.html. Za koji dan mi dolazi i knjiga Dr. Charlesa Portera koji je izliječio više od 18 tisuća ljudi ovom dijetom i imao je nevjerojatne uspjehe.

U svakom slučaju čim mi bude dostupno kvaliteno mlijeko i budem imao vremena, hranit ću se samo mlijekom nekoliko mjeseci jer je to hrana koja čini najviše dobra ljudima jer se najlakše probavlja i sadrži sve potrebne tvari za ljudski organizam u savršenom omjeru.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la Spunk »

Ne znam, nekako mi to ne zvuci privlacno...
Moje iskustvo sa prehranom je uvijek otprilike ovako.
Dobro se osjecam jedino kad jedem sto raznolikije namirnice. Kad odem u glupo i neko duze vrijeme jedem jednolicno(bez obzira na nazivnu hranjivu vrijednost) pocnem se slabije osjecati. Dosao sam i do zakljucka(uf sto sam pametan) da mi je manje bitno sto unosim u sebe, jel organsko ili ne, ako je raznoliko. Valjda je tijelo sposobno nositi se sa otrovima. Ali ne moze se nositi sa manjkom potrebnih tvari, minerala, vitamina, kojekakvih vlakana...
A mlijeko... Volim ga ali sam ga prestao piti jer mi ocito ne cini bas dobro crijevnoj flori. Meni toliko i ne smeta, ali familija nikako ne moze biti na okupu :D
Mislim da ako pijes samo mlijeko da ces gadno poremetiti odnose u crijevima i da mozes napraviti samo sranje :D
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la Firmus »

Spunk je napisao/la:Ne znam, nekako mi to ne zvuci privlacno...
Moje iskustvo sa prehranom je uvijek otprilike ovako.
Dobro se osjecam jedino kad jedem sto raznolikije namirnice. Kad odem u glupo i neko duze vrijeme jedem jednolicno(bez obzira na nazivnu hranjivu vrijednost) pocnem se slabije osjecati. Dosao sam i do zakljucka(uf sto sam pametan) da mi je manje bitno sto unosim u sebe, jel organsko ili ne, ako je raznoliko. Valjda je tijelo sposobno nositi se sa otrovima. Ali ne moze se nositi sa manjkom potrebnih tvari, minerala, vitamina, kojekakvih vlakana...
A mlijeko... Volim ga ali sam ga prestao piti jer mi ocito ne cini bas dobro crijevnoj flori. Meni toliko i ne smeta, ali familija nikako ne moze biti na okupu :D
Mislim da ako pijes samo mlijeko da ces gadno poremetiti odnose u crijevima i da mozes napraviti samo sranje :D
Neće svakome odgovarati ista stvar, ali ako imaš dobro sirovo mlijeko mislim da se malo što može s time mjeriti. Ja osobno više vjerujem u blagotvornost jednostavne dijete. Meni je jako primamljiva dijeta koja se sastoji od: sirovog mlijeka i mliječnih proizvoda, voća, orašastih plodova i cijelozrnatih žitarica. Priznajem da volim i meso, ali kod mesa je jako izražena razlika u kvaliteti između onog kojeg kupiš u supermarketu ili domaćeg mesa. Najviše volim jesti iznutrice: bubrege, pluća, jetru, sve... :D
Avatar
ALLIS
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 09.08.2018, 03:33
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la ALLIS »

brate ja sam vegan ali uzimam etički ghee odavde - dharmasamoborsko guglaj vjerovatno imaju i mljeko ili znaju nekoga svi su hare krisna tako da bi trebali biti eticki nastrojeni ;)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la Firmus »

ALLIS je napisao/la:brate ja sam vegan ali uzimam etički ghee odavde - dharmasamoborsko guglaj vjerovatno imaju i mljeko ili znaju nekoga svi su hare krisna tako da bi trebali biti eticki nastrojeni ;)
Dobro je da uzimaš ghee, mliječni proizvodi su odlična zamjena za meso, sirovo mlijeko ima doslovno sve tvari koje nam trebaju. Ovi koje si napisao su u Zagrebu, ja sam u Splitu... Prije je bio neki mlijekomat u Victe, ali su ga makli kad se pokvario. Vjerojatno se čovjeku nije isplatilo kad tako malo ljudi uzima. Ima mlijekomat i u jednoj pekari ali mlijeko je prosječne kvalitete. Ako netko zna gdje se može nabavit u Splitu ili okolici domaće mlijeko bilo kozje bilo kravlje to bi bilo super.

A jesu li ti stvarno hare krisna ili je to samo metafora?
Avatar
ALLIS
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 09.08.2018, 03:33
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Humano dobiveni mlijecni proizvodi

Post Postao/la ALLIS »

Firmus je napisao/la:
ALLIS je napisao/la:brate ja sam vegan ali uzimam etički ghee odavde - dharmasamoborsko guglaj vjerovatno imaju i mljeko ili znaju nekoga svi su hare krisna tako da bi trebali biti eticki nastrojeni ;)
Dobro je da uzimaš ghee, mliječni proizvodi su odlična zamjena za meso, sirovo mlijeko ima doslovno sve tvari koje nam trebaju. Ovi koje si napisao su u Zagrebu, ja sam u Splitu... Prije je bio neki mlijekomat u Victe, ali su ga makli kad se pokvario. Vjerojatno se čovjeku nije isplatilo kad tako malo ljudi uzima. Ima mlijekomat i u jednoj pekari ali mlijeko je prosječne kvalitete. Ako netko zna gdje se može nabavit u Splitu ili okolici domaće mlijeko bilo kozje bilo kravlje to bi bilo super.

A jesu li ti stvarno hare krisna ili je to samo metafora?
stvarno su hare krisna i ja sam iz Splita također..al nije meni bitno samo da je kvalitetno mliko već i da znam da su krave tretirane kako spada
Odgovori