Štetnost psilocibinskih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Bezbolni je napisao/la: mislio sam da je čisto do sastava gljiva jer sam ih prvi put uzimao.
I je, kao što sam napisao. Nije svaki fizički simptom povezan s psihičkim blokadama, one se mogu pojaviti i riješiti bez fizičkih simptoma. Ako budeš opet žvakao cijele suhe gljive, vrlo vjerojatno ćeš opet imat te simptome.
"Correlation is not causation."
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Bezbolni
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 17.03.2017, 08:53

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Bezbolni »

HypnoToad je napisao/la:
Bezbolni je napisao/la: mislio sam da je čisto do sastava gljiva jer sam ih prvi put uzimao.
I je, kao što sam napisao. Nije svaki fizički simptom povezan s psihičkim blokadama, one se mogu pojaviti i riješiti bez fizičkih simptoma. Ako budeš opet žvakao cijele suhe gljive, vrlo vjerojatno ćeš opet imat te simptome.
"Correlation is not causation."

Ma da?

Evo peti dan od konzumacije jos povremeno zaboli glava na trenutke i jos probava dolazi k sebi :( . Nisam niti duvo pet dana jer sam htio ciscenje komplet.

Da bas je neugodno mucis se cijele dane nekako da se vratis na svoje :(. Žena sve ok samo povremeno glava zaboli i malo je imala proljevčić al nije ko meni
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la AFX »

Prvi put čujem da nekoga od gljiva glava boli. Problemi s probavom da..al glava, nikad. Ja uvjek radim čaj i nikad ništa.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la Chegi »

Problemi sa probavom nikad, al glava uvek! :P
Nekom prlilikom sam pronasao da je bol u glavi mozda izazvan jer je na tripu velika sansa da ces se lose namestiti a to neces ni primetiti,a tako mzoes da provedes sate... I onda jbg,posledice... Ali koliko me secanje sluzi siguran sam da sam se poslednji put bas trudio da budem u nekim normalnim polozajima,i opet me ubijala glava 2 dana, kontam ceo taj trip ti jednostavno napregne glavu previse, kao sto se dobije upala misica, verujem da je to neka vrsta upale glave/mozga :D (zakljucak mi je takodje da sto ti je jaci i duzi trip,to jace i duze boli glava, tako je bar kod mene :) ).
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Štetnost psilocibinskih gljiva

Post Postao/la antoniopavaroti »

Chegi je napisao/la:Problemi sa probavom nikad, al glava uvek! :P
...ma ebeš glavu...glavno da si ti zdrav ;) :-o
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Štetnost gljiva

Post Postao/la dr.manijak »

Zephyrus je napisao/la:
pecurko je napisao/la:Skoro sam obradovao neko društvo i skuvao im čaj. Svi osim mene i još jednog ortaka su prvi put uzimali gljive.
Jedan od njih ima onu bolest svakog četvrtog muškarca- daltonizam za zelenu boju...to svi u društvu znaju.
Posle recimo sat vremena, taj drugar je krenuo da vrišti... ja se istripujem da mu je loše i krenem da ga tešim, on počinje da plače, a ja mu govorim: To su pečurke, proći će uskoro, sve je o.k., a on će meni na to: Nadam se da neće prestati nikad.
Čovek je po prvi put video zelenu boju, a ne sivu, plakao je od sreće.

Na žalost njegov vid se vratio na staro po prestanku dejstva, ali bar je postao svestan kako izgleda zelena, sad kaže da je razlikuje od sive od te noći...
dr.manijak je napisao/la:E o tome sam bas par puta razmisljao.
Kakve bi boje videli daltonisti i slepi ljudi.
Odlicna informacija. :thumbsup:
Chegi je napisao/la:Interesantno,mozda ima neka vrsta slepila na koje bi gljive uticale :-o
Ja sam slijep na par nijansi neke, pojma nemam koje.
Kada sam prije manje od mjesec dana po prvi puta uzeo gljive, odmah sam otišao polagati Ishihara-test (ono kad moraš prepoznati broj u hrpi točkica).
Baš me zanimalo da li će proraditi, zbog toga što sam u vezi vizualnih podražaja na gljivama pročitao puno toga.
Test sam btw. na drugom tripu ponovio, rezultati su bili isti.
Rezultati su mi bili isti kao i kada bi taj test radio straight, znači nikakvog pomaka nije bilo.
Tako da bi ta teorija što se mene tiče bila "debunked", to što je meni svaka boja na tripu bila puno, puno zasićenija, ne znači da je izliječila moju slijepoću na nijanse neke crvene/zelene/žute/kojeveć.
Drugim riječima - boje koje inače prepoznajem, dodatno su se isticale, boje koje ne mogu prepoznati, nisam vidio.
Eto toliko, kada/ako netko bude radio ozbiljne studije u vezi psihodelika, spreman sam svoje iskustvo podijeliti s njim, volio bi barem mrvicu doprinijeti približavanju psihodelika nekakvom mainstreamu.
Moje osobno mišljenje je da su psihodelici u teoriji korisini, da njihov potencijal nije ni približno prepoznat, ali u vezi konkretnog problema koji se tiče raspoznavanja boja, poprilično su beskorisni.
Tvoj prijatelj si je nešto umislio, barem što se mog iskustva tiče, moje iskustvo je utemeljeno na empirijskom dokazu, a on si je valjda samo umislio da vidi nešto.
Da me se krivo ne shvati, ja sam zadnja osoba na svijetu koja bi zabranjivala psihodelike, baš naprotiv, uveo bi ih kao neki način inicijacije, kao što je u bivšoj državi bio odlazak u vojsku (uz mogućnost prigovora savijesti), ali sam isto za to da se o toj temi raspravlja s neke neutralne polazišne točke.
Na ovakav odgovor sam cekao bukvalno godinama i ono kao godinu posle ulogujem se i imam sta da vidim, citirao me neko i to bas ono o cemu sam nekada razmisljao a evo primera da je sve crno bjeliiii svet crno bjeli svet, to je pesma neka, steta, bas mi je neako krivo tj ne krivo vec nemam pravu rec za to sto nmz da iskusis boju barem pa i pod uticajem psihodelika. Pozdrav svima ljudi moji dragi!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori