3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la antoniopavaroti »

HypnoToad je napisao/la:
Fenix94 je napisao/la: Sve sam ih susio 2 dana kod prozora na suncu, jel to ok ?
Meni se cini da imas pogresna ocekivanja i pristup psilocibinu. Koliko sam shvatio, ti si imao trip, ali nisi halucinacije? Blage halucinacije su samo povremene nuspojave psilocibinskog iskustva, nikako centralni dio. Ako zelis halucinacije, sigurno danas postoji nekakav sinteticki spoj koji ce ti omoguciti takvo iskustvo.
Ima različitih načina i pristupa sušenju gljiva..dosta je objašnjeno na ovim stranicama pa predlažem da feniks94 pogleda. Po meni nije loše staviti pečurke u neku kutiju ...recimo od cipela u koju staviš par slojeva toalet papira . U kutiju izbušim jednu veču rupu i sa vanjske strane stavim mali coler , ventilator od kompjutora koji konstantno puše zrak u kutiju . Na suprotnoj strani izbušim 5- manjih rupa tako da zrak slobodno izlazi iz kutije..Za par dana su gljive suhe..par puta ih u toku sušenja okrenem i promešam da se ravnomerno posuše . I to je to . Dobar tek.
Opet što se tiče delovanja gljiva ..o tome bi se moglo napisati stotine stranica jer je ono uvjek individualno..nekad te gljive odvedu na putovanje a nekad ne..nema pravila . Mene je recimo i obična đoja vodila na čudna mjesta..lSD je fakat čaroban a ostalu kemiju i sintetiku izbegavam na kilometre.Mišljenja sam da od nas samih zavisi doživljaj . Ja sve prakticiram na duhovnoj osnovi, tripovi radi tripovanja i partija i smijanja me uopče ne zanimaju . Ako se čovjek odkuči da mu jedna takva čarobna biljka , gljiva ili nešto treče pomogne na njegovom putu samospoznaje onda se takav putnik mora i sa velikom dozom poštovanja i zahvalnosti odnositi prema tim istim entitetima i nikad ih ne zloupotrebljavati za golo đipanje , napijavanje i ostalo nedostojno takve pomoči .
Možda se neko i neče složiti sa napisanim ...ne mora ..jer svatko ima svoj način i put i u svemu tome ja sam ukazao na moj pristup i način . A tko je u pravu ..eh..otom potom ...možda niko ili svi a to ni nema veze ...Traži pa češ nači , kucaj i otvorit če ti se...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la Fenix94 »

Hvala Antonio. Slazem se sa tobom ja sam na pocetku postovao pecurke kao sveto bice sad se na zalost to malo izgubilo. Predpostavljam da je tako jer sam uzeo da eksperimentisem sa njima, da vidim kako deluje koja kolicina kada i gde. Za zurke su mi se odlicno pokazale toliko emocija ka muzici i uzivanja istinskog nikad nisam doziveo.. Volim da ih uzmem i kad osecam duhovnu potrebu i onda mi mnogo sta kazu. Poceo sam da forsiram to ali pametna pecurka nece da mi kaze vise nego sto treba. Sve u svoje vreme izgleda :)
Ovo za halucinacije me najvise zacudilo jer ortak koji je prvi put uzeo za 20 mnuta mu se ceo svet okrenuo, dan se pretvorio u noc sve je pocelo da gori, svetlost iz rana da vidi i tako neke cudne halucinacije. A meni su se do sad pojavljivali oblici razni u glavi i to tek kad zazmurim..
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la antoniopavaroti »

Fenix94 je napisao/la:....... Za zurke su mi se odlicno pokazale toliko emocija ka muzici i uzivanja istinskog nikad nisam doziveo.. Volim da ih uzmem i kad osecam duhovnu potrebu i onda mi mnogo sta kazu. .
...recimo da ih ja nikad , ali baš nikad nisam koristio za žurke , mada ne velim da je to nešto loše ili dobro . To je jednostavno stvar svakog od nas osobno..Ja recimo stavim Hara Krišnu a u pozadinu zvuk zvonjave zvona ..ponekad i hor , zbor , ruske pravoslavne Crkve ..kako kad , meni je to za takve prilike dobar izbor . Možda tebi ili nekom drugom takva bi muzika uz gljive donijela samo loš. trip..neku jebenu petlju ..ko zna . Ne mogu se gljive prevariti ni sa muzikom ni sa željama , one jednostavno sinhronizirano sa tvojom dušom , kakva god da ona jeste ...vibriraju. Bar to meni tako izgleda ..Upalim štapiče...uzmem par kristala u ruke ili ih zataknem za pojas ( to moj kulinarski prijatelj AFX naročito cjeni kao i krunicu svete matere Crkve :ymsmug: ;) )...odem u prirodu počesto , nekad upalimo logorsku vatru..pa kad polete varnice i zapucketa drvo a vatreni jezici palacaju put zvezdanog neba , eh , uz malo sreče i znanja letiš na samim vršcima tog ognja ka onom nečem Velikom i nespoznatljivom čiji si sastavni dio ili bolje rečeno ti sam si to veliko i nespoznatljivo ..Eto , baš sam se zapričo..ebiga .. a i riknulo mi mekano slovo č...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la AFX »

Morao si me spomenut :D
Al da, i ja kao kolega antonio, nikad za žurke.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la Fenix94 »

Koliko bi dobar trip bio gledati u logorsku vatru pod dejstvom, ja i ovako volim da je gledam a kamoli pod pecurkicama. :)
Jednom sam otisao u prirodu lezao i razmisljao, radilo me nekih 1.5g i posle sat vremena odlucim ja da vezbam, da trcim malo. Trcao sam kao nikad u zivotu nije bilo onog jao ne mogu boli. Forsirao sam telo kao da nije moje :D Eto kroz neke eksperimente i u te svrhe sam ih probao :)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la AFX »

Predivno je u prirodi kako god okreneš..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la antoniopavaroti »

[quote="Fenix94"]


dakle treba eksperimentirati :D ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:Morao si me spomenut :D
Uvjek si u mojim mislima :x ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la AFX »

antoniopavaroti je napisao/la:
AFX je napisao/la:Morao si me spomenut :D
Uvjek si u mojim mislima :x ;)
Lijepo je to čuti. :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: 3g pecurkica i NISTA !?! (Pomoc)

Post Postao/la Fenix94 »

Gledati drveca u prirodi kako se njisu pod dejstvom je nesto najdvnije, bukvalno gledam kako drvo dise :)
Odgovori