Golden teacher/first grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Korištena je raž koja je prethodno namočena na 24h te potom prokuhana.Nakon toga prebačeno u 3 tegle od 720 ml te sterilizirana u običnom loncu 2h.
Spore su dobivene iz prvog grova iz growboxa.Uzet print,standardno prokuhana/ohlađena voda u koju sam zastrugao čak i malo previše spora no za prvi puta sve je prošlo kako treba.
Inkubacija je trajala 20-tak dana te je nakon toga prebačena 1 tegla kolonizirane raži u 2 posude od 5 litara pomiješane sa pasteriziranim kokosom i vermikulitom dok su druge 2 tegle pomiješane sa konjskim/kokos u 32 litarskom boxu (monotube).
Inkubacija je trajala 10 dana,trebala je i krače no nisam provjeravao ništa da ne zajeb. nešto.
Nakon toga na frutanje pod Cfl 6400k i evo nakon 13 dana berba.
slika
slika
slika
slika
slika
Prvi flush sveukupno dao 1610 grama,posude sam dunkao,a mono nisam jer je supstrat dosta vlažan još pa nema potrebe.
Čeka se drugi flush.
Ovim putem se još jednom zahvaljujem Hypnou na smjernicama jer bez njega nebi ovako glatko sve prošlo pogotovo jer nisam imao blagog pojma do prije 2 mjeseca.
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la klada »

Bravo bravo :mushroom:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la AFX »

Lijepo, lijepo!
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Drugi flush krenuo nakon 3 dana,posude sam dunkao na 8h sa vodom iz hladnjaka.Ohlađena na 5C te koliko vidim,dobitna kombinacija ;)

slika

Mono ima dosta vlage,nisu gljive povukle svu vodu pa ću je dunkat za treći flush.Krenula je fino :thumbsup:
slika
I evo jedne tegle Mckenaii koju ću uskoro kejsat ;)
slika
Ovu teglu ću pomiješat sa kokos/konjsko/verm 2/2/1 omjer te prebaciti u monotube jer želim vidjet koliko se dobro može razvući.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Drugi flush kokos/konjsko nije dao ni približno onoliko koliko prvi jer supstrat nije bio toliko vlažan koliko sam mislio.
slika
Abortusa nema,sutra ću ujutro pobrat ostatak te dunkat na 12 h.
Kokos/verm dao je više nego prvi puta te sam generalno zadovoljan njima.Također jednu posudu nisam ispraznio do kraja jer malo kasni,sutra popodne ;)
slika
Također nema abortusa te sam s te strane zadovoljan!
Drugi flush dao je do sada 530 grama + još nekih 100+ grama ostatak.
Sve u svemu dobro je :)
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la Ouroboros »

Bravo! Baš su krasne...
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Svaka čast! Nauživaj se. :psy
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la Horos »

brate koliko si siguran da je GT u pitanju? ne lici mi previse na gt koji sam vidjao po stranim forumima
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

GT je dobiven od printa iz growkita pa smatram da jest,kako ne liči,kubensis ko kubensis.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden teacher/first grow

Post Postao/la ljacve55 »

Mexican cubensis koje imam trenutno u boxu imam i u teglama sa zobi inokulirane 23.09 kao što je vidljivo na njima.Ova desna izdvojena je tegla Psilocybe Azurenscens također inokulirana istog dana kao i ove dvije no kao što vidite skoro je gotova.Spore od Azura sam započeo na agaru te još samo moram pripremiti supstrat da prebacim micelij na drvo (bukva) no neće ići van nego u posudu koju ću lagano širit do prije proljeća.
Krenut ću i Psilocybe Cyanenscens (Wavy caps) i Psilocybe Ovoid za koje se nadam da će na proljeće dati plodove.
Imam printeve i od Psilocybe Alleni,Subaerginosa i Bohemica koji će pričekat malo ;)
media/images2/1507728089.jpg
Odgovori