Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

...zna to tako da se desi...da kasni..znaš kako se veli ; strpljen spašen
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
samoprirodno
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 26.12.2013, 15:38

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la samoprirodno »

Pozdrav imam jedno pitanje,naime porucio sam print i uspeo sam da izguram pecurkice.Medjutim posto mi je bio prvi put neke tegle su uspwle neke nisu al ceo print se potrosio.posto vise nisam imao print lepo ja po psu uberem i stavim na parce folije u box i u istom danu stavim vodu da se sterilise.sutradan sam stavio print u vodu i izvukao u spriceve.znaci sve kao i prvi put.medjutim kad ubacim u tegle sa razi bukvalno se nista ne desava,izvukao sam bukvalno 10 printeva medjutim nista se ne desava ni da kontaminira ni da krene da se beli.temperatura je na konstantnij 26,27.stim sto sam primetio da kad skinem foliju sa tegle raz postane crna kao da pocne da fermentira.tegle mi stoje po 15 20 dana pa sam ih bacao i pravio druge jer nije bilo smisla da stoje vise.sad moje pitanje je da li neko moze da mi kaze u cemu je problem i zasto se nista ne desava?!
leventina
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 07.09.2015, 13:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la leventina »

Evo i ja da se upišem među vas forumaše :D Dugo već čitam ovaj forum i skupljam znanje kroz vaše diskusije i rekoh ajde da probam svoje pečurke da uzgojim :) Dnevnik ću praviti od sledeće ture, prvu sam onako rekreativno izveo i uspela mi je u velikom procentu ali imam pitanja:

slika

Kao što se sa slike vidi, trenutno imam 3 'sladoleda' skroz desno sladoled sam pre tačno 4 dana stavio u ovaj grow box dok sam ostala dva u prethodna dva dana postavio. Prvo pitanje: jel normalno da ih sve ovako stavim u jedan grow box, bez ikakvog rizika? Unutar growboxa je konstantno 25-26 stepeni (nekad pređe i do 26.5) i vlaga od 90-100%

Drugo: na sladoledima se, po koloniziranoj površini kondenzuju kapljice, pa ne znam je li to normalno ili ne, i ako nije šta da uradim povodom toga?

Hvala Vam drugari!

PS. Ova crna 'tacna' dole je deo growboxa, preko nje ide veliki poklopac u koji na sebi ima 8 rupica koje se mogu zatvarati i otvarati.
You see, there was just one complication.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Vid Svante »

A jesi li pustio spore da se natope vodom, koliko se sjećam u gajdu kazu da treba barem 24h da se spore natope u spricama?
leventina
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 07.09.2015, 13:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la leventina »

Aham sve je to odrađeno po tom gajdu i nikakve probleme nisam imao u samom procesu. Ni vermikulit-kokos mi nije suv, sve je taman vlažno bilo koliko treba i eto ovo se sad događa. Dva puta dnevno vetrim growbox.
You see, there was just one complication.
samoprirodno
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 26.12.2013, 15:38

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la samoprirodno »

Ovako prvi dan sam stavio print da se izvadi na foliju i stavio vodu da se sterilise i raz da se natapa,sutradan sam u isto vreme(dakle nakon tacno 24h) isprao,sipao raz u tegle i stavio da se sterilisu a u medjuvremenu ubacio spore u vodu pa u spriceve.kolicina spora me je iznenadila jer sam stavio u 5 spriceva od po 10ml i svi su bili skoro pa potpuno ljubicasto crni,zavio u foliu i odlozio u frizider.sutradan sam u isto vreme(dakle opet nakon tacno 24h) poceo da ubacujem spore u tegle i odlozio ih u orman na temperaturu od 26° i evo nakon 20 dana i 7og pokusaja nista se ne desava.bukvalno se desilo samo prvi put kad su mi stigle spore a sve radim potpuno isto i nista se ne desava.u cemu gresim vec je postalo frustrirajuce da pokusavam 2meseca bezuspesno :(
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Vid Svante »

@samoprirodno - mozda jednostavno printevi nisu dobri. A ne kosta te nista cekati. Mozda si ih nekako alkoholom ubio ako si sterilizaciju prostora radio.
@leventina - mislim da bude sve u redu, ja ih isto tako zajedno drzim u boksu. Kapljice su normalne i mogu slobodno padati po njima. Malo si mozda rano bacio van ove dve u boks jer ti se micelij bolje uhvatio na desnu.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 458 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Vid Svante je napisao/la:A jesi li pustio spore da se natope vodom, koliko se sjećam u gajdu kazu da treba barem 24h da se spore natope u spricama?
Ne trebaju se natapati u vodi..ja sam ih rokao odmah i uvjek je bilo sve za 5
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
leventina
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 07.09.2015, 13:02
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la leventina »

Vid Svante je napisao/la:@samoprirodno - mozda jednostavno printevi nisu dobri. A ne kosta te nista cekati. Mozda si ih nekako alkoholom ubio ako si sterilizaciju prostora radio.
@leventina - mislim da bude sve u redu, ja ih isto tako zajedno drzim u boksu. Kapljice su normalne i mogu slobodno padati po njima. Malo si mozda rano bacio van ove dve u boks jer ti se micelij bolje uhvatio na desnu.
A samo sam pratio guide i skinuo poklopac kada je 20-30% površine bilo kolonizirano :) Slikam ujutru pa otvaram svoj dnevnik sa slikama :)
You see, there was just one complication.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

klada je napisao/la:Ma ne to kad sam digao poklopac naravno da se vlaga rasprši, inace je preko 90, a i temperatura je zapravo malo visa do 25 26, cini mi se da su dobri uvijeti, na boxu imam rupice i tu itam nekad prozracim, pa mi nije jasno kak ne raste proslo vise od 10 dana
Napravi miceliju nekakav šok,stavi u frižider na 12/24h i mislim da će nakon toga krenuti.
Provjeri supstrat da nije suh.
Odgovori