Amazonian - Psilocybe Cubensis

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Moram napomenuti da sam primjetio u jednoj tegli kao da se stvara plijes, taj dio sam maknuo i svejedno nastavio dalje pa ćemo vidjet hoće li uopće uspijeti. Dogodilo se to da kako je jedna tegla prije bila gotova stavio sam je u frižider da čeka ovu drugu pa da sve zajedno radim. Na kraju to je izgleda postalo kobno za micelij...valjda će uspijeti.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la ljacve55 »

Ja sam prekjučer također napravio mix konjsko/kokos bez verma sa dvije tegle raži,a jučer sa jednom teglom kokos/verm/gips.
Imao sam i slamu u vidu al pošto mi je ovo prvi grow nisam želio dodatno komplicirat.
Prvi mix je u 30 litara plastičnom kontejneru sa otvorima za zrak dole i sa otvorima za co2 gore prekrivenim mikropore trakom,dok je drugi mix u dva pet litara kutijama.
Jel održavaš kakvu temperaturu sad kod inkubacije?
Ja sam stavio grijače za reptile podešene na 26C.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Vidiš, moram pripremiti kutije, mislim spremne su samo moram poljepiti mikropore traku...uff to će biti posao :))
Ne grijem ništa, doma mi je kuhaona prava tak da nemam potrebe.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

slika

Evo, valjda je to spremno. Stavio sam u kutiju prozirnu i čekam sad. Ne znam više ni koliko je dana prošlo :D sve mi se pomješalo u glavi.
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la danko fafanko »

Lijepo izgleda...
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la danko fafanko »

ljacve55 je napisao/la:Ja sam prekjučer također napravio mix konjsko/kokos bez verma sa dvije tegle raži,a jučer sa jednom teglom kokos/verm/gips.
Imao sam i slamu u vidu al pošto mi je ovo prvi grow nisam želio dodatno komplicirat.
Prvi mix je u 30 litara plastičnom kontejneru sa otvorima za zrak dole i sa otvorima za co2 gore prekrivenim mikropore trakom,dok je drugi mix u dva pet litara kutijama.
Jel održavaš kakvu temperaturu sad kod inkubacije?
Ja sam stavio grijače za reptile podešene na 26C.
Ja sam sad prvi put radio kombinaciju kokos/verm/gips i nisam baš zadovoljan( inače koristim konjsko/verm i gips). Možda sam fulao omjere a možda je i do genetike, ajd baš me zanima kako će ti ispast :)
Mislim da temperatura nije toliko bitna, par stupnjeva gore dole.. Bitnije je po meni da je temperatura konstantna...
Vid izvini za spamanje dnevnika, vidim da je forum dosta ne aktivan pa reko tu ću se ukljućit :)
Svima želim puno :mushroom:
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Ma nema problema, ko da je bitno :) meni je temperatura doma uvijek oko 26C. Čak kad sam ove spore bacio u teglu, cca 5ml svi su rekli da će mi uništiti bakterije sve ali zgleda da mi je u stanu toliko sparno da se ta voda brzo isparila.
evo, vidio sam male su izašle, sutra ih sliknem pa stavim tu. Nema ništa bolje kad prve vidiš da su krenule :ymparty: :mushroom:
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Zephyrus »

ljacve55 je napisao/la:Misliš da ga nebi trebalo sterilizirat ako je svijež iz vrečice???Daj malo opširnije,makar upravo naručio Exp. lonac sa njuške.
Ja imam svoj prvi uspješan grow iza sebe, koristio sam onu popularnu BRF metodu s čašama.
Što se tiče sterilizacije, napravio sam tzv. tindalizaciju (frakcijsku sterilizaciju) zbog toga što nemam dovoljno velik ekspres lonac , a kasnije sam pročitao da je dovoljno kuvati 90 minuta u običnom loncu, naravno u slučajevima kada radiš BRF metodu.
Koliko sam brljao kod pravljenja šprice i inokulacije sram me napisati, već sam napisao da sam sretan da mi Godzilla nije izrastao, a na kraju je sve ispalo odlično i bez kontaminacije.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la ljacve55 »

Imam pinove na obe kombinacije,možda je trunku brži samo kokos/verm ali vidjet ću na kraju.Budući da mi je prvi uzgoj sretan sam što sam tu.Konjsko/kokos je u monotubu 30 litara dok je kokos/verm u 5 litarskim posudama.
Krenuo sam sad i sa Psy. Atlantis za sklerocij al probat ću i frutat makar je zajebano malo sa vlagom i temperaturom,probat ću.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Evo mog malog update-a...nisu ko tvoje ljacve55 ali guraju nekak :) nešto su slabo izlazile pa sam ih stavio na toplije mjesto. I ne izgledaju mi ko amazonian - one su nekak bile deblje dok bi rasle, tak da sam izgleda pomješao print-ove dok sam ih radio :))
slika
slika
Odgovori