Gubitak kućnog ljubimca

Kućni ljubimci i ostale živine
Odgovori
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Gubitak kućnog ljubimca

Post Postao/la gotta »

Sa mnom je bio 16 godina, odrastali smo zajedno... moj najbolji prijatelj- pas!
Uspavali smo ga na mamin rođendan; prebolno je bilo gledati ga bolesnog i nemoćnog, jako se mučio... stalno mi je dolazio u snove, nikako ga nisam mogla prestati sanjati... Toliko mi prokleto fali. Možda je nekima od vas smiješno, ali ta životinja me razumijela bolje od većine ljudi i s njim sam imala trenutke kakve bih rijetko s kojim čovjekom imala.
Pas je biće koje ti se uvijek veseli, bez obzira na sve, bezuvjetna je njegova ljubav i toliko se bolje osjećaš uz njega.
Dokazano je da psi liječe depresiju.
Jeste li vi izgubili svojeg najboljeg četveronožnog prijatelja i kako ste se nosili s time?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Gubitak kućnog ljubimca

Post Postao/la pecurko »

Kad sam bio mlađi sahranjivao sam i preplakivao čak i ribice iz akvarijuma.
Evo sad sam klinci poklonio psa i u najboljem slučaju ona če imati 15-16 godina kad bude pas uginuo, ali mislim da su mnogo vrednije emocije koja ona sa svojim ljubimcem bude delila tokom narednih godina, nego li seta koja će je snaći kad on ugine.
Sve umreti mora...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Gubitak kućnog ljubimca

Post Postao/la gotta »

pecurko je napisao/la:Kad sam bio mlađi sahranjivao sam i preplakivao čak i ribice iz akvarijuma.
Evo sad sam klinci poklonio psa i u najboljem slučaju ona če imati 15-16 godina kad bude pas uginuo, ali mislim da su mnogo vrednije emocije koja ona sa svojim ljubimcem bude delila tokom narednih godina, nego li seta koja će je snaći kad on ugine.
Sve umreti mora...

istina..tako su i moji starci mislili..da cu lakse prihvatiti gubitak kad budem starija, medutim meni je izuzetno tesko nositi se s gubitkom
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Gubitak kućnog ljubimca

Post Postao/la pecurko »

Nema tu teško-lako...bitno je da se nosiš sa tim, jer druge opcije i nemaš...
Takođe nemoj biti u fazonu: neću drugog ljubimca. Biće ti lakše, i biće i on drag i mio. I njegova će njuška biti vlažna i hteće da ti se zavuče u krevet...naravno da ćeš svakog novog ljubimca porediti sa starim, ali zar to ne radimo i sa partnerima ;)
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori