terrarium

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: upit

Post Postao/la sharplaninac »

amanita.amanita je napisao/la:micc.jpgPozdrav! nešto sam eksperimentirala sa suhim gljivama u nadi da ću dobiti print. Kontaminacija se pojavila odmah u tegli nakon para dana pa sam sve bacila i ostavila jedan mali komad zdrave riže. Stoji u zdjelici na foliji a ispod je vlažna riža. nešto je počelo ali se bojim da je plijesanj a ne micelij, nije ni čudo šta sam sve iskemijala, pa mi treba vaša pomoć.
Ustvari želim dobiti samo print i da počnem kako treba.
naruci sa fse lakse ti je nego ovako da se mucis...uglanom nemogu da provalim sliku sta se dogadja,a ako ti vec nije kontiminiralo steriliziraj nono zrnevlje i ubaci taj zdrav komad unutra i ako budes imala srece imaces opet novu kolonizaciju....grain to grain transfer izguglaj malo o tome,moj savet... :thumbsup:
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

Nisam se htjela previše zajebavat jer kod nas gledaju sve pošiljke iz nizozemske mnogo su strogi zadnje vrijeme. A ove sam jela nedavno i stvarno su mnogo dobre pa sam eto malo eksperimentirala van svih zakona. Misliš da je ovo gusto bijelo zaista micelij? Nisam sigurna dali da riskiram pa probam kolonizirat još jednu teglu ili da probam porodit ovo pa krenem ispočetka??!
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

amanita.amanita je napisao/la:Nisam se htjela previše zajebavat jer kod nas gledaju sve pošiljke iz nizozemske mnogo su strogi zadnje vrijeme.
Pa ovo što ti Sharplaninac kaže, naruči s FSE, to nisu Nizozemci nego Španjolci.
U kojoj državi živiš?
Teško da će itko na pošti otvarati bijelu, nepreporučenu, laganu, po ničemu drukčiju od ostalih, kovertu.
Na kraju krajeva, pismo je nepreporučeno, ako nekim čudom dobiješ poziv da dođeš na poštu, jednostavno se pravi mutava.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

Možda da probam, imaš li neki savjet koje da uzmem? Uspjeva li mexicana u home made uvjetima? Mada sam ja uvjerena da sam našla već neke u prirodi ali ih nisam probala. ima jaaaako puno vrsta gljiva tako da nevidim nekog razloga zašto i njih nebi bilo, iako svi tvrde da nisu baš česte.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: terrarium

Post Postao/la antoniopavaroti »

amanita.amanita je napisao/la: Uspjeva li mexicana u home made uvjetima? Mada sam ja uvjerena da sam našla već neke u prirodi ali ih nisam probala. ima jaaaako puno vrsta gljiva tako da nevidim nekog razloga zašto i njih nebi bilo, iako svi tvrde da nisu baš česte.
....jesi li dobar poznavatelj gljiva ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: terrarium

Post Postao/la sharplaninac »

amanita.amanita je napisao/la:Možda da probam, imaš li neki savjet koje da uzmem? Uspjeva li mexicana u home made uvjetima? Mada sam ja uvjerena da sam našla već neke u prirodi ali ih nisam probala. ima jaaaako puno vrsta gljiva tako da nevidim nekog razloga zašto i njih nebi bilo, iako svi tvrde da nisu baš česte.
uspjeva svaka vrsta pecurki u kucnim uslovima,kao sto si mogla da vidis sve cubensis vrste su uzgojene u home made uvjetima....opet moj savet http://freespore.com/activas.html i
https://www.youtube.com/watch?v=ZHJQrsZFQdE&t=93s
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: terrarium

Post Postao/la shroomko »

amanita.amanita je napisao/la:Možda da probam, imaš li neki savjet koje da uzmem? Uspjeva li mexicana u home made uvjetima? Mada sam ja uvjerena da sam našla već neke u prirodi ali ih nisam probala. ima jaaaako puno vrsta gljiva tako da nevidim nekog razloga zašto i njih nebi bilo, iako svi tvrde da nisu baš česte.
Cubensis su najbolji za pocetnike jer su najlakse za uzgojiti, oprastaju puno gresaka. Strain je marketing, svi su isti - golden teacher, mexicana koji god postoje.

Postoji i psilocibe mexicana ja mislim, koja nije cubensis strain vec bas nova vrsta, to izbjegavaj kao pocetnica. Neka budu cubensis prvih par puta.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: terrarium

Post Postao/la AFX »

Probao sam par puta golden teacher..uvjek dobri, dvaput argentina..još bolji..mexican dutch king dvaput i bio je sranje za uzgojit..itd. Vele da su svi strainovi isti, meni nisu bili. Isti uvjeti, drugačiji urod, brzina i sl.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

jesi li dobar poznavatelj gljiva ?[/quote]

Neznam dali ikad možeš biti baš dobar, vjerovatno te uvijek iznenadi. Ali eto berem već godinama pratim nove vrste itd.. oslanjam se na to da će ti gljive same reći jesu li jestive ili ne, ima ih stvarno jaaaaako puno u svim bojama i oblicima, čak sam našla neke flourescentne koje malo svijetle u mraku ali te ti odma govore da su zajebane. Samo malo ljudi kod nas se bavi time i zaista ih poznaje. Ja imam sreću da živim na otoku gdje je 100% vlage većinu vremena tako da mislim da to mora biti autohtoni dom za mnoge vrste pa tako i psylociba.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

amanita.amanita je napisao/la:čak sam našla neke flourescentne koje malo svijetle u mraku ali te ti odma govore da su zajebane.
Zašto?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori