Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Fenix94 »

Ja sam uradio to "na hladno" samo za nijansu drugacije, 2g pecurkica sam stavio u 40ml alkohola i posle 2 dana uzeo 10ml tj 0.5 gr pecurkica da probam cisto posto mi je prvi put. Sto bi se reklo ni da me dirne. Da li je kolicina jako mala bila ili je ekstrakcija losa ne znam, ponovicu sa vecom kolicinom :)
Posle toga sam u bocicu dodao 30ml vode. Znaci u boci sada ima 30ml alkohola 30ml vode tj 50%.
Oksidirala je cela tekucina u tamno plavo sivu boju, utice li to na psilocibin ili je to sasvim normalna reakcija koja ne menja njegov sadrzaj ?
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

Možda sada opalim glupost, ali kakav si alkohol koristio?
Moguće da veći postotak bolje izvlači psilocibin, a možda si jednostavno prekratko držao?
Onaj tip iz filmića koristi 96% etanol, da možda nisi koristio onaj od 70%?
Kod nas je moguće kupiti etanol od 96% u nekim supermarketima ali mu je cijena jako visoka zbog toga što na njega idu neki bijesni porezi.
Apoteke nisu zahvaćene tim porezom i jeftino je, ali ti ga u pravilu neće prodati, tj. jedino ti prodaju onaj od 70%.
Kažem u pravilu zbog toga što sam pronašao apoteku gdje ga mogu kupiti, ali to je samo dobra volja apotekarke što mi ga želi prodati, u pravilu je samo za njihovu internu uporabu.
Razlika u cijeni je ogromna, onaj iz supermarketa košta oko 140 kn (19 €) litra, u apoteci litru dobijem za 60 kn.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la HypnoToad »

Psilocibin je daleko slabije topljiv u etanolu nego u vodi, znači 70% ili čak 40% alkohol je bolji za izradu tinkture. Što duže stoji, to bolje. U kupki na temperaturi od oko 50 stupnjeva se otapa najbolje i najbrže.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Fenix94 »

Ja sam ga otapao u 96% etanola iz apoteke.
Sad je u tom rastvoru pola vode pola alkohola na nekih 27 stepeni oko 4 5 dana.
Kontam da cu u sledecoj turi koristiti destilovanu vodu sa alkoholom 50-50% i kuvati nekih sat vremena na 50 stepeni :)
Probao sam danas da povecam dozu sa 0.5grama na 1 gram ali sam kasno skontao da sam uneo ponovo samo 0.5 grama i opet ni da me dirne :D
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

Fenix94 je napisao/la:Ja sam ga otapao u 96% etanola iz apoteke.
Sad je u tom rastvoru pola vode pola alkohola na nekih 27 stepeni oko 4 5 dana.
Kontam da cu u sledecoj turi koristiti destilovanu vodu sa alkoholom 50-50% i kuvati nekih sat vremena na 50 stepeni :)
Probao sam danas da povecam dozu sa 0.5grama na 1 gram ali sam kasno skontao da sam uneo ponovo samo 0.5 grama i opet ni da me dirne :D
Fenix, jesi još nešto isproboavao?
Ako jesi, kako je bilo?
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Fenix94 »

Probao sam celi gram u rastvoru od alkohola, znaci na 10ml alkohola sam sipao neke rakijice lepe da bude lepsi ukus i zaj%bao sam stvar. Posle nisam znao da li mi je bilo lepo od pecurkica ili od alkohola ali je svakako bio jako lep osecaj, drugaciji nego kad se pije. Moram probati jos jednom kad bude bilo materijala jer nemam puno pecurkica pa javim rezultate :)
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

Fenix94 je napisao/la:Probao sam celi gram u rastvoru od alkohola, znaci na 10ml alkohola sam sipao neke rakijice lepe da bude lepsi ukus i zaj%bao sam stvar. Posle nisam znao da li mi je bilo lepo od pecurkica ili od alkohola ali je svakako bio jako lep osecaj, drugaciji nego kad se pije. Moram probati jos jednom kad bude bilo materijala jer nemam puno pecurkica pa javim rezultate :)
:bigsmilee:

Ajd dobro, i ja ću eksperimentirati ako nešto izraste, ali s obzirom na to koliko sam ujebao sve oko pravljenja šprice i inokulacije, biti ću sretan ako mi ne izraste Godzilla.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la AFX »

Kolika je uopće postojanost psilocibina u tom etanolu?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

Iskreno, ne znam puno o tome, čitao sam po netu i što sam više čitao, to se pojavilo sve više i više kontradiktornosti.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la HypnoToad »

AFX je napisao/la:Kolika je uopće postojanost psilocibina u tom etanolu?
Velika. U odgovarajućim uvjetima (na tamnom i hladnom mjestu) tinktura može stajati godinama bez degradacije psilocibina.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori