terrarium

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: terrarium

Post Postao/la antoniopavaroti »

...ako je u sredini kao što pišeš krigla malo šira od vrha , nema šanse da ti keik ispadne vani , nema šanse jer i ovako teško ispadaju . Moje mišljenje je kupuj druge posude , čaše koje imaju razliku između dna i vrha u dijametru barem 1-2 cm ..eto onda če to ići , recimo , glatko . Ja sam čak i i Lesnini na odjelu suđa i tegli za cvjeće našao neke kao čaše za mirisne svječe , idealno debelo staklo a konus velik ...ispadaju kejkovi sami :-o
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

antoniopavaroti je napisao/la:...ako je u sredini kao što pišeš krigla malo šira od vrha , nema šanse da ti keik ispadne vani , nema šanse jer i ovako teško ispadaju . Moje mišljenje je kupuj druge posude , čaše koje imaju razliku između dna i vrha u dijametru barem 1-2 cm ..eto onda če to ići , recimo , glatko . Ja sam čak i i Lesnini na odjelu suđa i tegli za cvjeće našao neke kao čaše za mirisne svječe , idealno debelo staklo a konus velik ...ispadaju kejkovi sami :-o
Kupujem.

:bigsmilee:

A poklopci?
Alu folija ili nešto drugo?
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: terrarium

Post Postao/la antoniopavaroti »

alu folija 3x
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: terrarium

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ako budeš radio čisto i pažljivo i ako par puta pročitaš na saitu sve o metodama uzgoja , kontaminacijama itd itd itd , velika je mogučnost da ti uspje . Naravno , mi čemo ti pomoći savjetima kolko budemo mogli i znali ali opet nemoj svaku sitnicu da ti mi rješavamo . Dakle pročitaj sve ovdje o uzgoju , mislim da gotovo nema pitanja ni situacije koja nema odgovor , pomalo zahvaljujući svima ali najviše Dr. Hypnu ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

antoniopavaroti je napisao/la:Ako budeš radio čisto i pažljivo i ako par puta pročitaš na saitu sve o metodama uzgoja , kontaminacijama itd itd itd , velika je mogučnost da ti uspje . Naravno , mi čemo ti pomoći savjetima kolko budemo mogli i znali ali opet nemoj svaku sitnicu da ti mi rješavamo . Dakle pročitaj sve ovdje o uzgoju , mislim da gotovo nema pitanja ni situacije koja nema odgovor , pomalo zahvaljujući svima ali najviše Dr. Hypnu ...
OK hvala, Hypna najviše i čitam na onoj "Last minute" temi, tamo je napisao hrpu sitnica koje sam pročitao na Shroomery i sličnim forumima ali u međuvremenu već zaboravio, sada si radim bilješke sa strane.
Vermikulit i perlit mi još nisu stigli, naručio sam iz onog zagrebačkog shopa, čuo sam se s njima telefonski, frajer mi se činio da je jedan od onih "lako će mo" tipova, a možda sutra i stigne, ali ako nisu imali na skladištu mogli su otvoreno reći, ne prodavati maglu, ne bi mi bio problem sačekati, kao što reko', ne žuri mi se.
Još jednom, hvala svima.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: terrarium

Post Postao/la antoniopavaroti »

"Jedan ratnik , jedan lovac na moć , nikada ne žuri ,..on nije lovina , on je lovac ... i svojim postupcima , svojim besprekornim delima čini tu moć svojom lovinom .Zato je on beskrajno strpljiv jer zna šta čeka ".
Don Huan
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: terrarium

Post Postao/la AFX »

Ako ti perlit ne dođe..imaš ga u svakom bauhausu.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

AFX je napisao/la:Ako ti perlit ne dođe..imaš ga u svakom bauhausu.
Naručio iz Srbije s webshopa Hidroponika, sve uredno poslano u pograničnu poštu kao "poste restante", sutra mi to rođak iz Slavonije podiže i šalje busom.
Ne naručujte iz Grow Shop Zagreb, provjereno su nesolidni, lažu da imaju stvar na lageru kada je nemaju, na daljne upite više ne odgovaraju i ne javljaju se na telefon.
Otkazao sam im jučer narudžbu, a ovi iz srpskog web shopa su profesionalno isti dan sve normalno poslali.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

upit

Post Postao/la amanita.amanita »

micc.jpg
micc.jpg (132.75 KiB) Pogledano 2991 put.
Pozdrav! nešto sam eksperimentirala sa suhim gljivama u nadi da ću dobiti print. Kontaminacija se pojavila odmah u tegli nakon para dana pa sam sve bacila i ostavila jedan mali komad zdrave riže. Stoji u zdjelici na foliji a ispod je vlažna riža. nešto je počelo ali se bojim da je plijesanj a ne micelij, nije ni čudo šta sam sve iskemijala, pa mi treba vaša pomoć.
Ustvari želim dobiti samo print i da počnem kako treba.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: terrarium

Post Postao/la AFX »

Pa sto si nisi narucila print s fsre?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori